امتیاز فصل دوم سریال لوکی توسط منتقدین راتن تومیتوز منتشر شد

فصلی خوب اما نه‌ خیلی عالی!

امتیاز فصل دوم سریال لوکی توسط منتقدین راتن تومیتوز منتشر شد پارسا خلیلی ۱۶ ۱۲ مهر ۱۴۰۲ مارول
امتیاز فصل دوم سریال لوکی

درحالیکه تنها یک روز با پخش قسمت اول از دیزنی پلاس فاصله داریم، امتیاز فصل دوم سریال لوکی توسط منتقدین راتن تومیتوز منتشر شده است.

سیستم رتبه‌دهی راتن تومیتوز در واقع اصلا یک امتیاز یا نمره محسوب نمی‌شود، بلکه صرفا معیاری است که درصد نظرات مثبت منتقدان تایید شده را نشان می‌دهد. در اصطلاح عامیانه، امتیاز راتن تومیتوز نشان می‌دهد منتقدان چقدر معتقدند که تماشاگران باید به دیدن یک فیلم یا سریال بروند. معیار کلیدی امتیاز دهی راتن تومیتوز چیزی حدود ۷۵ درصد است که بیشتر تحت عناوین “Fresh” و “Certified Fresh” در نظر گرفته می‌شود و هر امتیازی کمتر از ۶۰ درصد، فاسد یا به اصطلاح “Rotten” نام می‌گیرد.

منتقدان تا چند سال اخیر از دنیای سینمایی مارول به‌خوبی استقبال کرده‌ و تنها به سه فیلم از دوازده فیلم فاز اول و دوم، امتیازی پایین‌تر از ۷۵ درصد اختصاص داده‌اند. سپس موفقیت چشمگیر فاز سوم باعث شد تنها فیلم Captain Marvel امتیازی کمتر از ۸۰ درصد کسب کند. اما متاسفانه اوضاع برای فاز چهارم به‌خوبی حماسه بی‌نهایت پیش نرفت و اکثر آثار سینمایی آن، امتیازهای پایینی از سوی راتن تومیتوز دریافت کردند که نمونه بارز آن امتیاز راتن (Rotten) ۴۷ درصدی فیلم Eternals بود.

بعد از فاجعه‌ای که برای اقتباس لایو اکشن Secret Invasion رخ داد، حالا نوبت به رتبه‌دهی ماجراجویی مولتی‌ورسی خدای شرارت در فصل دوم سریال لوکی رسیده است. تاکنون جدیدترین مجموعه تلویزیونی استودیو مارول از مجموع ۴۸ نقد وارده در سایت راتن تومیتوز توانسته رضایت ۸۱ درصدی منتقدین را کسب و عنوان “Certified Fresh” را دریافت کند. شاید این امتیاز در نگاه اول عالی به‌نظر برسد اما در مقایسه با امتیاز ۹۱ درصدی فصل اول یک پسرفت کوچک محسوب می‌شود.

طبق تریلری که ماه گذشته در رویداد D23 Expo پشت درب‌های بسته به‌نمایش درآمده، داستان سریال دقیقا از همان جایی آغاز می‌شود که فصل اول به پایان رسید. اینطور که پیداست، قسمت اول با نمایی از مجسمه کانگ شروع می‌شود، سپس خدای شرارت را از پنجره یکی از دفاتر سازمان TVA می‌بینیم که توسط موبیوس و چندین مامور تعقیب می‌شود. درست زمانیکه موبیوس به لوکی می‌رسد، او با یک وسیله نقلیه فرار کرده و به‌خاطر سرعت زیادش با اتاق کنترل تصادف می‌کند. اینجاست که لوکی با یوجین، همان مسئول بایگانی معرفی شده در فصل اول روبرو می‌شود اما قبل از اینکه بتواند خودش را معرفی کند در زمان جابجا می‌شود (همانطور که در تریلرها دیدیم).

قسمت اول فصل دوم سریال به‌شدت مورد انتظار لوکی پنجشبنه هفته جاری مورخ ۵ اکتبر (۱۳ مهر) از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

4.3 9 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا