1%
  • 0/10

قسمت اول فصل دوم سریال لوکی ایستراگی از اسکارلت ویچ دارد که هیچکس متوجه آن نشده است

مارول و استعداد بی‌نظیرش در توجه به جزئیات!

قسمت اول فصل دوم سریال لوکی ایستراگی از اسکارلت ویچ دارد که هیچکس متوجه آن نشده است ۱۴ ۱۸ مهر ۱۴۰۲ مارول کپی لینک

توجه مارول به جزئیات تحسین برانگیز است چراکه به‌تازگی ایستراگی از اسکارلت ویچ در قسمت اول فصل دوم سریال لوکی پیدا شده که هفته گذشته هیچکس متوجه آن نشده بود.

بعد از دو سال انتظار طولانی سرانجام فصل دوم سریال به‌شدت مورد انتظار لوکی از راه رسید و روایت داستان پرفراز و نشیب خدای شرارت دنیای سینمایی مارول را درست از همان جایی که فصل اول به اتمام رسانده بود، از سر گرفت. درست مثل سریال‌های پیشین، ایستراگ و رفرنس‌های کمیکی همان چاشنی مخصوصی بودند که عطر و طعم خاصی به قسمت اول بخشیده بودند. جالب اینجاست که تمامی ایستراگ و رفرنس‌ها به آسانی پیدا نمی‌شوند و به دقت بیشتری برای کشف شدن نیاز دارند.

اگر برخلاف اکثر مخاطبان به تماشای تیتراژ پایانی قسمت اول بنشینید، می‌توانید اشاره هوشمندانه‌ استودیو مارول به اسکارلت ویچ و طلسم تاریک کتاب دارک‌ هولد معرفی شده در دنباله مولتی‌ورسی Doctor Strange 2 را پیدا کنید (البته پیدا کردن آن کمی دقت می‌طلبد). همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید عبارات Dreams و Dream State Paradox هر دو به طلسم استفاده شده توسط اسکارلت ویچ اشاره دارند که از نظر سازمان تناقظات زمانی (TVA) جرمی بزرگ علیه مولتی‌ورس و خط زمانی مقدس محسوب می‌شود.

در دنیای واقعی هیچ اطلاعات یا توضیح علمی درمورد پدیده Dream State Paradox وجود ندارد اما نزدیک‌ترین ایده که مبنای علمی دارد، پدیده خواب متناقض یا Paradoxical Sleep است. برای کسانی که نمی‌دانند، خواب متناقض یک حالت از خواب دیدن است که در آن مغز انسان هنوز هوشیار است و شخص می‌تواند به‌طور فعال رویایی که می‌بیند را کنترل کند. با توجه به اینکه آثار کمیک بوکی به‌خصوص مارول تلفیقی از دنیای واقعی و خیالی است، این احتمال وجود دارد که پدیده خواب متناقض نقشی پررنگ در فاز ششم دنیای سینمایی مارول داشته باشد.

قسمت‌های بعدی فصل دوم سریال لوکی جمعه هر هفته از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments