صدرنشینی Honest Thief اثر جدید لیام نیسن در باکس آفیس هفته‌ی گذشته

جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان به جایگاه سوم بسنده کرد

فروش افتتاحیه‌ی Honest Thief

با توجه به گزارشی که وب سایت Variety اخیرا پیرامون باکس آفیس آمریکا در هفته‌ی گذشته منتشر کرده، فروش افتتاحیه‌ی Honest Thief رقم بسیار پایینی بوده است.

اگرچه لیام نیسن (Liam Neeson) تا قبل از سال ۲۰۰۸ میلادی بازیگر مشهور و تحسین شده‌ای بود اما ایفای نقش در Taken استعدادهای او برای ایفای نقش‌های اکشن را به اثبات همگان رساند. موفقیت‌های این فیلم نه تنها تهیه‌کنندگان را به سمت ساخت قسمت‌های دوم و سوم سوق داد، بلکه باعث شد نیسن پیشنهاد حضور در آثار اکشن مختلفی را دریافت کند که از شاخص‌ترینشان می‌توان به Non-Stop اشاره کرد. این هنرپیشه‌ی ایرلندی چند سال پیش بازنشستگی خود را از حضور فیلم‌های اکشن اعلام کرده بود اما همچنان به ایفای نقش در آثار این ژانر ادامه می‌دهد. جدیدترین محصولش هم Honest Thief نام دارد که اخیرا روی پرده‌ی نقره‌ای رفت.

با توجه به مطلبی که چندی پیش روی خروجی Variety قرار گرفت، فروش افتتاحیه‌ی Honest Thief رقم بسیار پایینی بوده است. جدیدترین ساخته‌ی مارک ویلیامز (Mark Williams) طی روزهای آغازین اکران خود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروخت و در رتبه‌ی نخست باکس آفیس آمریکا در هفته‌ی گذشته قرار گرفت. رقمی که این فیلم به ثبت رساند، یکی از پایین‌ترین اعدادی است که یک اثر به واسطه‌ی آن توانست رتبه‌ی اول را به دست بیاورد. البته این موضوع ارتباطی با کیفیت فیلم ندارد و شرایط موجود بیشترین تاثیر را گذاشته است. همان ‌طور که اطلاع دارید، بسیاری از سینماها به خاطر همه‌گیری کرونا تعطیل هستند. آن‌هایی هم که فعالیت خود را ادامه می‌دهند، به واسطه‌ی پروتکل‌های بهداشتنی اجازه ندارند از تمام ظرفیت خود بهره ببرند.

داستان Honest Thief روی یک سارق بسیار حرفه‌ای تمرکز دارد که وسواس زیادی در برنامه‌ریزی به خرج می‌دهد. از همین رو، علی‌رغم دستبرد به ۱۲ بانک در ایالت‌های مختلف آمریکا هنوز دستگیر نشده است. پروتاگونیست بعد از ملاقات با یک زن تصمیم می‌گیرد سرقت را برای همیشه کنار گذاشته و زندگی شرافتمندانه‌ای را در پیش بگیرد اما تقابل با پلیس‌های فاسد چالش‌های زیادی را برایش به وجود می‌آورد. رتبه‌ی دوم باکس آفیس آمریکا در هفته‌ی گذشته، به The War With Grandpa رسید که طی دومین هفته‌ی اکرانش فروشی معادل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار را به ثبت رساند. این اثر کمدی درباره‌ی پسر بچه‌ای به نام پیتر است که می‌خواهد اتاق خود را از پدربزرگش پس بگیرد. رابرت دنیرو (Robert De Niro) نقش پدربزرگ را ایفا می‌کند.

Tenet که طی هفته‌ی گذشته تنها یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار در باکس آفیس داخلی فروش داشت به رتبه‌ی سوم بسنده کرد. وضعیت در باکس آفیس بین‌المللی تا حدودی بهتر بوده است. این فیلم اکشن و جاسوسی موفق شد در بازارهای خارجی معادل ۵ میلیون دلار بفروشد تا مجموع فروشش در سراسر جهان ۳۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار شود. جدیدترین اثر کریستوفر نولان (Christopher Nolan) درباره‌ی دو جاسوس است که می‌خواهند جلوی شروع جنگ جهانی سوم را بگیرند. در ضمن، اکران مجدد آثار قدیمی در ایالات متحده همچنان ادامه دارد؛ آثاری که از قضا مورد استقبال هم قرار گرفته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا