توقف تولید فصل دوم سریال The Last of Us در پی اعتصاب نویسندگان

دستمزدها منصفانه نیست

تولید فصل دوم سریال The Last of Us

با ادامه اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا برای دستمزد منصفانه، روند تولید فصل دوم The Last of Us به حالت تعلیق درآمد.

بعد از موفقیت چشمگیر فصل اول سریال لست آو آس که در ماه‌های گذشته توسط پلتفرم HBO پخش شد و حسابی سر و صدا به پا کرد، همان‌طور که انتظار می‌رفت، شرکت سونی به توسعه فصل دوم چراغ سبز نشان داد. این فصل قرار است با هنرنمایی دوباره پدرو پاسکال و بلا رمزی، اتفاقات جوئل و الی در بازی The Last of Us Part 2 را به تصویر بکشد.

در همین راستا، چند وقتی است نویسندگان فیلم‌ها و سریال‌ها در ایالات متحده به خاطر دستمزدهای پایین و غیرمنصفانه اعتصاب کردند. حال، به نظر می‌رسد که این اعتصاب‌ها، روند ساخت فصل دوم سریال لست آو آس را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و در حال حاضر مقدمات انتخاب بازیگرها برای فصل دوم این اقتباس تلویزیونی به حالت تعلیق درآمده است.

در واقع، در حالی که انتظار می رفت روند فیلمبرداری فصل دوم The Last of Us طی چند ماه آینده آغاز شود، لیکن گزارش‌ها نشان می‌دهد پروسه پیش تولید و انتخاب بازیگرها در بحبوحه اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) متوقف شده است. پیش از این اتفاق، با توجه به اینکه هنوز فیلم‌نامه سریال نوشته نشده، از هنرپیشه‌ها درخواست شده بود که دیالوگ‌های لازم را از بازی The Last of Us Part 2 بخوانند.

علاوه بر این‌‎ها، شواهد امر گویای این موضوع است که آقای کریگ مازین، یکی از خالق‌های این اقتباس تلویزیونی، به دلیل حمایت از اعتصاب نویسندگان روی تولید فصل دوم سریال The Last of Us فعالیت نمی‌کند. همچنین، نیل دراکمن، خالق مجموعه آخرین ما، نیز هم اکنون در این پروژه مشغول به کار نیست. از این رو، ممکن است که پروسه فیلم‌برداری فصل دوم سریال از اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی آغاز شود.

لازم به ذکر است که فصل اول سریال The Last of Us از اوایل سال جاری میلادی در ۹ قسمت از طریق شبکه HBO پخش شد. این لایو اکشن اقتباسی تحسین منتقدها و هواداران را برانگیخت و چه بسا جایزه بهترین سریال در مراسم MTV 2023 را از آن خود کرد. بر اساس گزارش اخیر شرکت وارنر برادرز، هر قسمت از این سریال به طور میانگین حدود ۳۲ میلیون بیننده در آمریکا داشته و این مجموعه به عنوان پربیننده‌ترین مجموعه تاریخ پلتفرم HBO Max در اروپا و آمریکای لاتین شناخته می‌شود.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا