با قابلیت های جدید کریتوس در بازی God of War: Ragnarok آشنا شوید

تبر یخ و تیغه آتشین‌تر!

قابلیت های جدید کریتوس در بازی God of War: Ragnarok

قابلیت های جدید کریتوس (Kratos) مواردی هستند که به تازگی توسط سازندگان اعلام شده‌اند و در بازی God of War: Ragnarok در دسترس قرار خواهند گرفت.

عنوان God of War در سال ۲۰۱۸ یک تغییر فوق‌العاده بزرگ را به سری بازی‌های خدای جنگ اضافه کرد؛ به نحوی که اینبار دیگر کریتوس حتی در جهان خدایان یونان نبود و عملا وارد دنیای نورس (Norse) شد! موضوعی که در ابتدا به شدت برای طرفداران عجیب بود و رفته رفته به یکی از ویژگی‌های داستانی این عنوان تبدیل شد تا در رتبه بهترین بازی سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

با این وجود علاوه بر پسردار شدن کریتوس، گیم پلی بازی هم تغییرات بسیاری را شامل می‌شد که خیلی آن را نسبت به عناوین قبلی بسیار متفاوت می‌کرد. در واقع حتی دوربین بازی هم تغییر کرده بود و دیگر مثل قبل ما از یک دوربین ثابت کریتوس را که دشمنانش را تکه تکه می‌کند نمی‌دیدیم؛ بلکه علاوه بر پیر شدن، حال کنترل چرخیدن زاویه دید کریتوس هم به دست ما افتاده بود تا قصاب خدایان یونان کاملا تحت فرمان داشته باشیم.

حال پس از سال‌ها گذشتن از تاریخ عرضه این بازی، بالاخره وقت انتشار نسخه جدید آن با عنوان Raganrok فرا رسیده تا داستانی که هنوز تمام نشده بود را ادامه دهد. با این وجود می‌دانیم که این بازی از نظر گیم پلی بسیار شبیه به همان عنوان قبلی خواهد بود و کریتوس همان تبر و تیغه‌های معروف خود را به همراه خواهد داشت؛ اما آیا این تمام قابلیت‌های کریتوس خواهد بود؟

این مورد صد درصدی است که ما حتما شاهد اسلحه بیشتری در میان ابزار کشت و کشتار کریتوس در عنوان Ragnarok خواهیم بود. به علاوه این موارد نیز انتظار می‌رود که قابلیت های کریتوس در این بازی تغییرات و پیشرفت‌های بسیاری را داشته باشند؛ موردی که هم‌اکنون نیز برخی از موارد آن تایید شده‌اند.

قابلیت های جدید کریتوس

اخیرا رسانه Game Informer موفق شده تا طی یک گزارش از سازندگان بازی God of War: Raganrok اطلاعات خاصی را به دست آورند که به بازیکن اجازه می‌دهند تا کریتوس آماده ریختن خون هر دشمنی که سد راه خودش و پسرش باشد شود!

در میان ویژگی‌های جدید کریتوس، یکی از مواردی که به بیشترین حد نظر بینندگان را جلب کرد، این بود که کریتوس می‌توانست از قدرت‌های یخ یا آتش استفاده کند؛ طوری که با زدن دکمه مثلث، سلاح او به قدرت یخ یا آتش مجهز می‌شد. این سبک جدید حمله که Weapon Signature Moves نام دارد، در واقع نوعی حرکت اضافه بر زدن دکمه مثلث برای پس گرفتن تبر است؛ طوری که در بازی قبلی شما با زدن دکمه مثلث یا سلاح شما به تیر تغییر می‌کرد، یا در صورت پرتاب کردن آن را پس می‌گرفتید، در حالی که در بازی God of War: Raganrok با زدن دکمه می‌توانید قدرت یخ یا آتش را به سلاح دست کریتوس اضافه کنید.

قابلیت‌های یخ یا آتش در بازی به دو نام Frost Awaken و Whiplash شناخته می‌شوند؛ طوری که حمله اول می‌تواند همه را یخ بزند و حرکت دوم تیغه‌های معروف کریتوس را آتشین‌تر خواهد کرد. با این وجود، علاوه بر این دو سلاح، ظاهرا دو سپر تازه هم در این گزارش معرفی شده‌اند که با نام‌های Dauntless و Stonewall شناخته می‌شوند.

با این حال نحوه کاربرد این دو سپر بدین شکل است که سپر Dauntless به شما کمک می‌کند تا سریع به حملات جای خالی بدهید، در حالی که مدل دیگر با نام Stonewall به شما کمک می‌کند تا بهتر حملات دشمنان را دفع کنید، آن هم در حالی که اگر به مقدار کافی جلوی ضربه دشمنان را گرفته باشید، می‌توانید پس از مدتی آن را به زمین کوبیده و با انرژی آزاد شده دشمنان را پرتاب کنید!

به هر حال کریتوس در این مارجراجویی جدید احتمالا با خدایان نورس مواجه خواهد شد و مجبور می‌شود تا خون بسیاری از آن‌ها را هم بریزد؛ در حالی که باید بیشتر از قبل مراقب پسرش آترئوس باشد و به او یاد بدهد که چطور قدرتش را برای استفاده در راه درست کنترل کند. با این وجود، آیا خدای جنگ یونان موفق می‌شود تا کار خود را انجام داده و از رگناروک جلوگیری کند؟ یا اینکه پایان جهان نزدیک می‌شود و او اودین را که خدای خدایان نورس است می‌کشد؟

بازی God of War: Ragnarok برای عرضه در تاریخ ۱۸ آبان (۹ نوامبر) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا