#مهسا_امینی

کوین اسمیت: قرار بود کیانو ریوز بازیگر نقش اصلی سریال Buckaroo Banzai باشد

این پروژه هرگز به سرانجام نرسید

نقش اصلی سریال Buckaroo Banzai

کوین اسمیت نویسنده و کارگردان آمریکایی قصد داشت نقش اصلی سریال Buckaroo Banzai را به کیانو ریوز بسپارد اما هرگز به خواسته‌اش نرسید.

بسیاری از علاقه‌مندان به سینما پیتر ولر (Peter Weller) را با ایفای نقش در پلیس آهنی یا RoboCop محصول سال ۱۹۸۷ میلادی می‌شناسند اما او در آثار موفق دیگری هم به ایفای نقش پرداخته است که برای مثال می‌توان به The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension یا به اختصار Buckaroo Banzai اشاره کرد. داستان حول محور شخصیتی به نام دکتر بوکارو بانزای می‌چرخد که در علم فیزیک، جراحی مغز و اعصاب، پرواز و موسیقی مهارت دارد. او باید با شکست دادن موجوداتی به نام رد لکترویدز که از بُعد دیگری آمده‌اند، جلوی نابودی جهان را بگیرد.

اولین ساخته‌ی دبلیو. دی. ریچتر (W. D. Richter) در مقام کارگردان در باکس آفیس موفق نبود و در مقابل بودجه‌ی ۱۷ میلیون دلاری خود، تنها ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت. شرایط در سینمای خانگی کاملا متفاوت بود. این اثر علمی تخیلی به محض انتشار در قالب نوار وی‌اچ‌اس مورد استقبال قرار گرفت و به یکی از آثار کالت تبدیل شد. همین محبوبیت هم باعث شد شرکت مترو گلدوین میر با همکاری استودیوی آمازون کار روی سریال Buckaroo Banzai را آغاز کند. کوین اسمیت (Kevin Smith) هم به عنوان شورانر به تیم تولید اضافه شد. این پروژه سرانجام خوشی نداشت؛ زیرا استودیوی مترو پیرامون مسائل حقوقی با سازندگان فیلم به مشکل برخورد.

کوین اسمیت در جریان پادکست اخیر Fatman Beyond به صحبت درباره‌ی موضوعات مختلفی پرداخت که نقش اصلی سریال Buckaroo Banzai یکی از آن‌ها بود. طبق صحبت‌هایی که انجام شد، او تمایل داشت کیانو ریوز (Keanu Reeves) به عنوان دکتر بوکارو بانزای جلوی دوربین ظاهر شود. اگرچه اسمیت وارد جزئیات نشد اما ظاهرا صحبت‌هایی را با ریوز در این باره انجام داده بود:

اگر تصمیم با من بود، نقش بوکارو بانزای را به کیانو ریوز می‌سپردم. این کاری بود که انجام می‌دادم. همچنان ایده‌ی خوبی است. فکر می‌کنم یک نفر باید آن را امتحان کند.

کوین اسمیت در حال حاضر روی دو پروژه کار می‌کند: اولین پروژه، Masters of the Universe: Revelation است که دنباله‌ی سریال He-Man and the Masters of the Universe محسوب می‌شود. داستان حول محور شاهزاده ادم می‌چرخد که قادر است به واسطه‌ی یک شمشیر جادویی به نسخه‌ی ابرقهرمانی خود با نام هی-من تبدیل شود. اگرچه بحران جهانی کرونا تولید آثار جدید را مختل کرده اما اسمیت سعی دارد در روزهای قرنطینه هم به کار روی این پروژه ادامه داده و انیماتیک‌ها را بازبینی کند. دومین پروژه هم Twilight of the Mallrats نام دارد که قسمت دوم Mallrats محسوب می‌شود. این فیلم کمدی برخلاف پروژه‌ی قبلی وارد فاز تولید نشده است. اسمیت همچنین به طرفداران گفت شخصیت شانون همیلتون با نقش‌آفرینی بن افلک (Ben Affleck) در فیلمنامه حضور دارد.

فیلم Twilight of the Mallrats هیچ گونه تاریخ انتشاری ندارد اما سریال Masters of the Universe: Revelation برای پخش در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا