#مهسا_امینی

کوین فایگی توضیح می‌دهد که حضور ونوم در MCU ضروری است!

کراس اور اجتناب‌ناپذیر!

حضور ونوم در MCU

در مصاحبه جدیدی که کوین فایگی (Kevin Feige) داشته، او بالاخره دلیل حضور ونوم در MCU را اعلام کرد تا با جزئیات کوچکی از آن آشنا شویم؛ به هر حال جدای از لذتی که طرفداران از این کراس اور می‌برند، باید بدانیم که چرا ونوم به دنیای سینمایی مارول آورده شده و دلیل این کار چیست!

طی ۱۳ سال گذشته دنیای سینمایی مارول پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و از همین جهت هم یه شدت گسترده شده است. ابتدا داستان با یک جهان اصلی شروع شد که در آن ابرقهرمانانی مانند مرد آهنی (Iron Man)، کاپیتان آمریکا (Captain America)، هالک (Hulk) و … تازه دور همدیگر جمع شده بودند و گروه انتقام‌جویان شکل گرفت. با این حال، ادامه داستان این قهرمانان و همچنین معرفی شخصیت‌های تازه‌ای که در جهان MCU آمده بودند باعث شد تا دنیای سینمایی مارول بزرگ و بزرگ‌تر شود. این در حالی بود که با گذشت زمان، اینبار نوبت به معرفی شخصیتی رسید که غایب بودن آن در این جهان سینمایی به شدت احساس می‌شد؛ اسپایدرمن!

بدون شک در یک فرنچایز بی‌نظیر که سالیانه داستان‌های متفاوت و جذابی را درباره ابرقهرمانان دوست داشتنی مارول بیان می‌کند، نبودن مرد عنکبوتی تا سال ۲۰۱۵ به شدت احساس می‌شد تا اینکه بالاخره همکاری بین استودیو سونی و مارول شکل گرفت تا این ابرقهرمان معروف بالاخره کنار مرد آهنی و دیگر ابرقهرمانان معروف ایستاده و حتی از جهان در مقابل تهدیدهای بزرگ‌تر دفاع کند! اما اگر قرار باشد تا داستان‌های مرد عنکبوتی در این ریبوت جدید هم روایت شود، قاعدتا سازندگان باید در فیلم‌های جداگانه این کاراکتر از دشمنان کمیک بوکی آن هم استفاده کنند؛ دقیقا به همان نحوی که در دو سری فیلم قبلی Spider-Man و The Amazing Spider-Man 2 دیده بودیم.

تا به امروز در دو فیلم Spider-Man: Homecoming و Far From Home دو شخصیت وولچر (Vulture) و همچنین میستریو (Mysterio) را به عنوان دشمنانی که پیش‌تر در فیلم‌های مرد عنکبوتی ندیده بودیم، مشاهده کرده‌ایم. با این حال، یکی از ابرشرورهایی که بسیاری از افراد منتظر حضور او در دنیای سینمایی مارول هستند، ونوم (Venom) است.

در واقع ونوم یکی از دشمنان درجه یک مرد عنکبوتی است که اولین بار روی پرده سینما در فیلم Spider-Man 3 به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) دیده شده بود. با این حال پس از جدا شدن راه مرد عنکبوتی به سمت دنیای سینمایی مارول، استودیو سونی پیکچرز ونوم را فراموش نکرد و حتی یک فیلم جداگانه برای آن ساخت! فیلمی که تام هاردی (Tom Hardy) را در نقش ادی براک (Eddie Brock)، میزبان ونوم قرار داده و اخیرا دنباله آن با نام Venom: Let There Be Carnage روایت شده است. اما وقتی که داستان ونوم در فیلم مختص به خود نشان داده شد، سوال همه کاربران این بود که پس پیتر پارکر کجاست؟ پرسشی که در Venom 2 به طرز عجیبی با مسئله مولتی‌ورس به آن پاسخ داده شد!

صحبت‌های کوین فایگی درباره حضور ونوم در MCU

در مصاحبه اخیر رئیس استودیو مارول، کوین فایگی درباره همکاری جدید با سونی پیکچرز صحبت کرده و چنان که پیداست، دلیل حضور ونوم را جدای‌ناپذیر بودن مرد عنکبوتی و این سیمبیوت فضایی می‌داند؛ حال چه در قالب دوست باشد چه دشمن!

ببینید ارتباط بین اسپایدرمن و ونوم در دنیای کمیک را اگر دیده باشید، می‌دانید که کنار هم بودن آن‌ها یک مورد قطعی است. با این حساب، همان لحظه که سونی فیلم ونوم خود را ساخت و تام هاردی به نقش ادی براک معروف شد، سوال بعدی ما این بود که چطور این دو شخصیت (مرد عنکبوتی و ونوم) را بهم برسانیم؟

سونی و استودیو مارول مدت‌هاست که با یکدیگر همکاری داشته‌اند و از طرفی طی چند سال گذشته این همکاری به شراکت تبدیل شده است؛ به نحوی که در سال ۲۰۱۵ شخصیت مرد عنکبوتی که حق استفاده از آن در آثار مختلف با سونی است، به استودیو مارول قرض داده شد تا در کنار دیگر ابرقهرمانان در دنیایی گسترده حاضر شود. با این حال، آینده این همکاری زمانی که در سال ۲۰۱۹ قرار بود تا به پایان برسد، در سال گذشته نهایتا برای پروژه‌های متعدد دیگری تایید شد و حتی امروزه خبرهایی از سه‌گانه بعدی اسپایدرمن می‌بینیم!

با این وجود درباره دو شخصیت ونوم و مرد عنکبوتی باید گفت، چنان که کوین فایگی می‌گوید، باید به زودی و در پروژه‌ای نامشخص شاهد حضور آن دو در کنار هم باشیم. این در حالی است که مشخص‌ترین مقصدهای بهم رسیدن این دو کاراکتر و حضور ونوم در MCU می‌تواند در Spider-Man: No Way Home یا فیلم Venom 3 باشد که به تازگی ساخت آن توسط سازندگان تایید شده است!


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا