نقش ابرقهرمانی کیانو ریوز در دنیای سینمایی مارول مشخص شد؟

انتقامجو یا جهش یافته؟

نقش ابرقهرمانی کیانو ریوز

روز گذشته کیانو ریوز (Keanu Reeves)، ستاره برجسته سینمای هالیوود با شرکت در مصاحبه‌ای مطبوعاتی به‌طور غیرمستقیم به یکی از بزرگ‌ترین سوال‌های طرفداران پاسخ داد. نقش ابرقهرمانی کیانو ریوز در دنیای سینمایی مارول چه خواهد بود؟

کیانو ریوز یکی از معدود بازیگرانی است که توانسته در چندین فرانچایز بزرگ سینمایی نظیر ماتریکس و جان ویک بدرخشد. از زمانی که این ستاره محبوب و دوست داشتنی با بازی بی‌نظیرش در قامت شخصیت جان کنستانتین ظاهر شد، طرفداران فیلم‌های کمیک بوکی بی‌صبرانه منتظر ورود او به دنیای سینمایی مارول بودند، فرانچایزی عظیم که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۹ با اکران ۲۳ پروژه‌ سینمایی، رکوردهای فروش را جابجا کرده و هر ساله جایگاه اول را در باکس آفیس تصاحب کرده بود. البته این فرانچایز محبوب با ورود به فاز چهارم خود، محبوبیتش را بین برخی از طرفداران از دست داد، زیرا استودیو مارول و کوین فایگی (Kevin Feige) با تغییر دادن سیاست‌های خود، کمیت را به کیفیت ترجیح داده و باعث افت دنیای سینمایی مارول شدند. با این حال شاید ورود بازیگران ماهر و توانمندی مانند کیانو ریوز بتواند در رشد دوباره این فرانچایز تاثیرگذار باشد.

 

اشاره غیرمنتظره کیانو ریوز به نقش احتمالی‌اش در دنیای سینمایی مارول

کیانو ریوز روز گذشته به جهت تبلیغ فیلم John Wick: Chapter 4 در مصاحبه‌ای مطبوعاتی شرکت کرد و زمانی که از او پرسیده شد آیا نقش‌هایی وجود دارد که از رد کردنش پشیمان شده است، او با جوابی غیرمنتظره همه را شگفت‌زده کرد.

می‌دانید خوشبختانه من تا به حال در چنین موقعیتی قرار نگرفتم ولی خب همیشه دوست داشتم نقش ولورین را بازی کنم، اونم ولورین فرانک میلر.

با توجه به اینکه استودیو مارول حق امتیاز فرانچایز مردان ایکس را به‌دست آورده و از فاز چهارم هم مشغول معرفی کردن جهش یافته‌ها به دنیای سینمایی مارول بوده است، خیلی دور از ذهن نیست که کیانو ریوز را در قامت ولورین ببینیم. با این حال، قسمت سوم ددپول که اولین پروژه R-Rated استودیو مارول به‌شمار می‌رود، قرار است با بازگرداندن هیو جکمن (Hugh Jackman) به نقش ولورین، داستانی مولتی‌ورسی را به تصویر کشیده و طرفداران را با چندین نسخه مختلف از این شخصیت محبوب آشنا کند. به‌همین دلیل ممکن است نقش ابرقهرمانی کیانو ریوز، نسخه پیشرفته و شیطانی شخصیت ولورین یعنی Weapon X باشد.

اکنون شاید برخی از طرفداران استدلال کنند که کیانو ریوز برای ایفای نقش ولورین خیلی پیر شده است، اما نکته مهم در مورد محبوب‌ترین جهش‌یافته مردان ایکس این است که لوگان به لطف جاودانه بودنش،‌ بیش از ۲۰۰ سال سن دارد. بدین ترتیب طیف سنی بازیگرانی که می‌توانند نقش ولورین را بازی کنند بسیار گسترده‌تر از سایر ابرقهرمانان مارول است. با این حال، شخصیت‌های دیگری هم به غیر از ولورین وجود دارند که ریوز می‌تواند به آنها جان ببخشد. چرا که او اخیرا در برنامه جیمی کیمل (Jimmy Kimmel) از علاقه‌اش به ایفای نقش شخصیت جانی بلیز ملقب به گوست رایدر گفته است.

به شخصیت گوست رایدر علاقه بسیار زیادی دارم و حاضر هستم ۱۰ سال آینده‌ام را وقف ایفای چنین نقشی کنم. استودیو مارول روند بسیار شگفت‌انگیزی را در پیش گرفته و این که آن‌ها چه برنامه‌ای برای آینده خواهند داشت، بسیار هیجان انگیز است و بدون شک باعث افتخار من خواهد بود تا بتوانم جزوی از برنامه‌های آن‌ها باشم.

با نپذیرفتن نقش یون راگ (Yon-Rogg)، شخصیت منفی فیلم Captain Marvel که در نهایت به جود لاو (Jude Law) رسید، مشخص است که ریوز برای ایفای نقشی بزرگ‌تر در دنیای سینمایی مارول برنامه دارد. در حالی که تاکنون هیچ چیزی برای کیانو ریوز و آینده احتمالی او در دنیای سینمایی مارول تایید نشده است، دیدن اینکه او همچنان علاقه‌مند به ایفای نقش‌هایی مانند ولورین و گوست رایدر است، بسیار هیجان انگیز است.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا کیانو ریوز می‌تواند گزینه مناسبی برای نقش ولورین باشد؟ شما دوست دارید کیانو ریوز را در چه نقشی ببینید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا