#مهسا_امینی

نظر کیانو ریوز در مورد حضور نئو و جان ویک در مورتال کامبت

نئو هم در MK جایی ندارد

کیانو ریوز - جان ویک - بازی Mortal Kombat

طبق گفته‌های کیانو ریوز (Keanu Reeves)، بازیگر مطرح هالیوود، ظاهرا او علاقه‌ای ندارد تا جان ویک در مورتال کامبت به عنوان شخصیت مهمان ظاهر شوند!

سری Mortal Kombat همیشه در میان علاقه‌مندان به بازی‌های سبک مبارزه‌ای پرطرفدار بوده است. وجود داستانی بی‌نظیر از تقابل قهرمانان قلمرو زمین با دنیای خارج و سایر جهان‌های مختلف، در مبارزاتی که مورتال کامبت نام دارد، سالیان سال است که کاربران را سرگرم کرده و هربار روایت تازه‌ای دارد. با این وجود یکی از ویژگی‌های بزرگ عناوین مختلف این سری، داشتن شخصیت‌هایی است که برخی از آن‌ها خود به تنهایی عامل معروفیت بازی‌ها هستند! نام اسکورپیون (Scorpion)، ساب زیرو (Sub-Zero) و دیگر کاراکترهایی مانند لو کنگ (Liu Kang) و شنگ سونگ (Shang Tsung) نزدیک به دو دهه است که در این سری وجود دارد و هنوز هم دیدن آن‌ها برای طرفداران جذابیت خاص خود را دارد. مانند فیلم Mortal Kombat 2021 که با وجود گرفتن نقدهای منفی، صرفا برای داشتن این کاراکترها توسط کاربران نمرات خوبی را دریافت کرد!

حال وقتی که صحبت از کاراکترهای این سری بازی در میان باشد، باید گفت که تمامی شخصیت‌های Mortal Kombat به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ اول کاراکترهایی هستند که از زمان دوره بازی‌های سگا در این سری حضور داشته‌اند و قدیمی محسوب می‌شوند. دوم کاراکترهایی هستند که در بازی‌های جدید اضافه شده‌اند و قدیمی نیستند. اما دسته سوم، جایگاه ویژه‌ای در میان کاراکترهای بازی داشته و عملا در داستان هیچ دخالتی هم ندارند! در واقع به این گروه، کاراکترهای مهمان می‌گویند که از فیلم‌ها و بازی‌های دیگر گرفته شده و به عناوین مختلف Mortal Kombat اضافه می‌شوند. مانند شخصیت کریتوس که برای نسخه پلی استیشن 3 بازی ریبوت Mortal Kombat در کنار دیگر کاراکترها قرار گرفته و تیغه‌های معروف خود را هم برای نصف کردن دشمنان به همراه داشت!

با این حال یک نکته بزرگ که درباره دسته سوم وجود دارد، این است که هر کاراکتری از هر فیلم یا بازی صلاحیت این را ندارد که در کنار شخصیت‌های بازی Mortal Kombat قرار بگیرد! این یعنی مهمان مورد نظر، خود باید به اندازه کافی به کشتن و ریختن خون دیگران به وحشیانه‌ترین شکل ممکن علاقه داشته باشد تا جای خود را در میان دیگر شخصیت‌های مورتال کامبت باز کند. کریتوس، جیسون، لدرفیس و … همگی مهمان‌هایی بوده‌اند که در قاتل بودن حرفه‌ای هستند، اما آیا تا به حال با خود فکر کرده‌اید که یک روز جان ویک در یکی از بازی‌های سری مورتال کامبت حاضر شود؟

شاید در ابتدا این یک ایده بکر باشد که آن را یک موقعیت احتمالی در Mortal Kombat 12 ببینیم، اما کیانو ریوز بازیگر نقش جان ویک طرز فکر متفاوتی را با برخی از طرفداران دارد.

اگر دست من باشد و تصمیم نهایی را بگیرم، نه! مورتال کامبت در جای خودش فوق‌العاده است، اما به نظر من جان ویک و نئو کار دیگری می‌کنند و مورتال کامبت راه دیگری را می‌رود.

در واقع کسی که با مداد انسان‌ها را مثل کیسه سوراخ می‌کند و با چاقو و اسلحه رقیب ندارد، قاعدتا یک گزینه بی‌نظیر برای حضور در یک بازی مثل Mortal Kombat خواهد بود. به هر حال در این بازی هم شخصیت‌های مختلف با دست پر و خالی چشم همدیگر را در می‌آورند و کشتن آن‌ها می‌تواند چالش خوبی برای جان ویک یا حتی نئو باشد. اما چنان که پیداست، ایفاگر نقش این دو شخصیت در دنیای سینما راه آن‌ها را جدا می‌داند.

با این وجود، در نظر داشته باشید که شایعه حضور نئو در عنوان Mortal Kombat هرگز مورد تازه‌ای نیست و از آنجا که سری ماتریکس متعلق به کمپانی برادران وارنر است، هنوز هم احتمال دارد که حداقل آن را در بازی آینده سری MK یا Injustice ببینیم. همچنین حضور جان ویک در مورتال کامبت نیز با چند مذاکره و قرارداد شدنی خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا