#مهسا_امینی

ساخت قسمت دوم Constantine آغاز شده است

خواسته‌ای که سرانجام به واقعیت تبدیل شد

ساخت قسمت دوم Constantine

پیتر استورماره بازیگر، موزیسین و کارگردان سوئدی با انتشار یک پست از طریق حساب کاربری خود در اینستاگرام ساخت قسمت دوم Constantine را تایید کرد.

استودیوی برادران وارنر حدودا ۱۵ سال پیش نخستین اقتباس سینمایی از کمیک بوک‌های جان کنستانتین را تحت عنوان Constantine ساخت. این فیلم حتی قبل از اینکه اکران شود، بازخوردهای منفی‌ای را از سوی مخاطبان دریافت کرد. شخصیت کنستانتین در کمیک بوک‌ها اهل لیورپول انگلستان است اما داستان فیلم در لس آنجلس روایت می‌شود و یک بازیگر آمریکایی نقش اصلی را ایفا می‌کند. فاصله گرفتن از ریشه‌ها در کنار بازخوردهای متوسط منتقدان دست به دست هم داد تا اولین تجربه‌ی فرانسیس لاورنس (Francis Lawrence) در کارگردانی یک فیلم بلند سینمایی عملکرد تجاری متوسطی داشته باشد. این فیلم در مقابل بودجه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری خود، تنها ۲۳۰ میلیون دلار فروخت.

پس از اینکه کیانو ریوز (Keanu Reeves) به واسطه‌ی جان ویک به مرکز توجه‌ها بازگشت، Constantine طرفداران زیادی یافت؛ طرفدارانی که نظر مثبتی نسبت به نوع طراحی صحنه‌های اکشن و جلوه‌های بصری قسمت اول داشته و خواستار ساخته شدن دنباله بوده‌اند. امیدهای زیادی برای ساخته شدن چنین اثری وجود داشت؛ زیرا فرانسیس لاورنس در مصاحبه با وبسایت SlashFilm گفته بود مذاکراتی برای ساخت آن انجام داده است. در شرایطی که همه چیز برای بازگشت ریوز در نقش جن‌گیر مشهور مهیا به نظر می‌رسید، خبری مبنی بر ساخت اقتباس جدید کنستانتین به تهیه‌کنندگی جی. جی آبرامز (J.J. Abrams ) در فضای مجازی منتشر شد تا تمامی امید‌ها به ناامیدی تبدیل شود.

پیتر استورماره (Peter Stormare) با انتشار یک پست از طریق حساب کاربری خود در اینستاگرام از ساخت قسمت دوم Constantine خبر داده است. این بازیگر، موزیسین و کارگردان سوئدی نقش شیطان را در قسمت اول ایفا می‌کرد. او در پست مورد بحث تصویری از شیطان را به اشتراک گذاشته که روی آن نوشته شده است: پیتر استورماره در فیلم Constantine یکی از بهترین شیطان‌های تاریخ صنعت سینما را به تصویر کشیده است. نکته‌ی جالب ماجرا این است که استورماره در بخش کپشن پست صریحا اعلام کرد دنباله مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد. در ادامه می‌توانید تصویر مربوط به پست را مشاهده کنید:

چندی پیش و در جریان برگزاری رویداد DC FanDome، ویدیویی با محوریت دنیاهای سینمایی ساخته شده بر اساس کمیک بوک‌های دی‌سی پخش شد. قرار گرفتن صحنه‌هایی از Constantine محصول ۲۰۰۵ و Watchmen محصول ۲۰۰۹ این گمانه‌زنی را به وجود آورد که آثار مزبور بخشی از دنیای سینمایی دی‌سی هستند اما داستان‌هایشان در جهان‌های متفاوتی نسبت به فیلم‌های اصلی مانند Wonder Woman جریان دارند. در ضمن، ازرا میلر (Ezra Miller) قبلا گفته بود The Flash یک فیلم سینمایی و اختصاصی با محوریت بری آلن است اما شرایطی را مهیا می‌کند تا شخصیت‌هایی که دنیای مختص به خود را داشته‌اند با یکدیگر ملاقات داشته باشند.

حالا که ساخت قسمت دوم Constantine آغاز شده است، باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی برای پروژه‌ی جی. جی. آبرامز رخ می‌دهد. در ضمن، می‌توان امیدوار بود این بار مدیران وارنر اجازه دهند فرانسیس لاورنس یک اقتباس سینمایی با رده‌بندی سنی R (نامناسب برای زیر ۱۷ سال) بسازد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا