#مهسا_امینی

روند ساخت Detective Pikachu 2 چگونه پیش می‌رود؟

ظاهرا نباید امید چندانی داشت

روند ساخت Detective Pikachu 2 چگونه پیش می‌رود؟ سورنا رضایی ۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
روند ساخت Detective Pikachu 2

با توجه به صحبت‌های جاستیس اسمیت در مصاحبه اخیر خود، روند ساخت Detective Pikachu 2 چندان خوب پیش نمی‌رود.

لجندری پیکچرز با همکاری وارنر یک فیلم سینمایی بر اساس فرنچایز محبوب Pokémon ساخت و تحت عنوان Detective Pikachu در سال ۲۰۱۹ میلادی روی پرده نقره‌ای برد. داستان در یک دنیای تخیلی روایت می‌شود؛ جایی که انسان‌ها و موجوداتی تخیلی به نام پوکیمان در کنار هم زندگی می‌کنند. شخصیت اصلی داستان هم یک نوجوان است که رابطه خوبی با موجودات ندارد اما برای پیدا کردن پدر گم‌شده‌اش مجبور می‌شود با یکی از آن‌ها همکاری داشته باشد. جاستیس اسمیت (Justice Smith) نقش اصلی را ایفا می‌کند و رایان رینولدز (Ryan Reynolds) هم موشن کپچر و صداپیشگی پوکیمان پیکاچو را انجام داده است.

Detective Pikachu به واسطه جلوه‌های بصری، کارگردانی، عملکرد رایان رینولدز، طراحی پوکیمان‌ها و وفاداری‌اش به فرنچایز Pokémon مودر تحسین قرار گرفت. محصول مشترک لجندری پیکچرز و وارنر بی‌نقص نبوده و به خاطر فیلمنامه‌اش انتقادهایی را دریافت کرد. با این حال، در مقابل بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری خود موفق شد ۴۳۳ میلیون دلار فروخته و سود قابل‌توجهی را برای سازندگان خود به همراه داشته باشد. لجندری که موفقیت‌های فیلم جدیدش را پیش‌بینی می‌کرد پیش از آغاز اکران رسمی‌اش در مه سال ۲۰۱۹ میلادی، به ساخت قسمت دوم چراغ سبز نشان داد. البته سکوت خبری دست‌اندرکاران پیرامون روند تولید طی دو سال گذشته نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.

جاستیس اسمیت چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Inverse انجام داده است. خبرنگار یکی از سوال‌ها را به روند ساخت Detective Pikachu 2 اختصاص داد و از بازیگر آمریکایی پرسید آیا تمایلی برای نقش‌آفرینی در آن دارد یا خیر. اسمیت هم در پاسخ گفت تمایل دارد اما احتمال اینکه قسمت دوم ساخته شود بسیار پایین است:

دوست دارم در Detective Pikachu 2 حضور داشته باشم. مطمئن نیستم ساخته می‌شود یا نه. فکر می‌کنم باید امیدهایمان را زیر خاک دفن کنیم. البته خودم طرفدار پروپاقرصش بودم و امید زیادی هم دارم اما احتمالا ساخته نمی‌شود.

وقتی قسمت دوم Detective Pikachu چراغ سبز را دریافت کرد، مدیران لجندری پیکچرز تصمیم گرفتند وظیفه آماده‌سازی فیلمنامه را به اورن اوزیل (Oren Uziel) بسپارند. او حدودا یک دهه پیش وارد حوزه نویسندگی شد و به عنوان یکی از اولین پروژه‌هایش، روی Mortal Kombat: Rebirth کار کرد. طی سال‌های بعد هم فیلمنامه‌های سریال Mortal Kombat: Legacy و فیلم‌های Twenty Two Jump Street و The Cloverfield Paradox را نوشت. می‌توان طولانی شدن روند ساخت Detective Pikachu 2 را به پای پرکار بودن اوزیل نوشت. با این حال، دو سال زمان کافی‌ای برای تکمیل یک فیلمنامه بوده و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک اخبار هیجان‌انگیزی از راه خواهد رسید، مگر اینکه صحبت‌های جاستیس اسمیت درست باشند.

جاستیس اسمیت، تنها فردی نیست که هیچ خبری از قسمت دوم Detective Pikachu ندارد. کاترین نیوتون (Kathryn Newton) در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود صحبت‌های مشابهی را انجام داد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا