از صحنه‌های جاس ویدون در ساخت اسنایدر کات Justice League استفاده نخواهد شد

زک اسنایدر حاضر است فیلم را آتش بزند اما از صحنه‌های جاس ویدون استفاده نکند

ساخت اسنایدر کات Justice League

زک اسنایدر در جدیدترین صحبت‌های خود به طرفداران اطمینان داد از صحنه‌های جاس ویدون در ساخت اسنایدر کات Justice League استفاده نخواهد کرد.

پنجمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی که با نام Justice League شناخته می‌شود، از همان ابتدای کار با فراز و نشیب‌های بسیاری روبرو شد؛ مدتی قبل از اتمام فاز پیش‌تولید، استودیوی برادران وارنر از دست‌اندرکاران خواست تا فیلمنامه را بازنویسی کرده و از تُن تاریک و بیش از حد جدی فاصله بگیرند. اینطور که به نظر می‌رسد، مدیران نمی‌خواستند جدیدترین محصولشان به سرنوشتی مشابه با Batman V Superman: Dawn of Justice دچار شود. فاز فیلمبرداری بدون مشکل به پایان رسید اما فاز پس‌تولید تحت تاثیر خودکشی دختر زک اسنایدر (Zack Snyder) قرار گرفت. او به اجبار پروژه را ترک کرد تا جاس ویدون (Joss Whedon) به عنوان کارگردان جایگزین به تیم اضافه شود.

کارگردان فیلم Avengers ایده‌های متفاوتی را نسبت به زک اسنایدر در ذهن خود می‌پروراند. از همین رو، آن‌ها را با مدیران برادران وارنر مطرح کرد و نهایتا توانست موافقت را برای اعمال تغییرات گسترده در فیلمنامه و ضبط دوباره‌ی بسیاری از صحنه‌ها به‌دست آورد. حالا که استودیوی وارنر با همکاری سرویس استریم HBO Max روی اسنایدر کات Justice League کار می‌کند، این سوال برای عده‌ای از طرفداران به وجود آمده که آیا در نسخه‌ی جدید از صحنه‌های ویدون استفاده خواهد شد یا خیر. اینطور که به نظر می‌رسد، احتمال رخ دادن چنین اتفاقی اصلا و ابدا وجود ندارد.

زک اسنایدر چندی پیش در پنل جاستس کان حضور یافت و صحبت‌هایی را درباره‌ی روند ساخت اسنایدر کات Justice League انجام داد. مجری در بخشی از صحبت‌ها به شایعاتی اشاره کرد مبنی بر اینکه برای آماده‌سازی نسخه‌ی جدید از برخی صحنه‌های ضبط شده توسط جاس ویدون استفاده می‌شود. اسنایدر هم آن گزارش‌ها را رد کرد و گفت حاضر است فیلم را آتش بزند اما چنین کاری نکند:

اگر روزی مجبور شوم یکی از صحنه‌های جاس ویدون را در نسخه‌ی مد نظرم جای دهم، حاضر هستم فیلم را قبل از رخ دادن چنین اتفاقی آتش بزنم. این یک واقعیت است و شوخی نمی‌کنم. همه چیز را نابود خواهم کرد.

با در نظر گرفتن دو موضوع، صحبت‌های زک اسنایدر درباره‌ی عدم استفاده از صحنه‌های جاس ویدون چندان هم دور از انتظار و غیرقابل‌پیش‌بینی نبوده است: دلیل اول، به چشم‌اندازهای متفاوت دو فیلمساز مربوط می‌شود. Zack Snyder’s Justice League یک فرصت تکرارناشدنی برای اسنایدر است تا بتواند اثری که همیشه می‌خواست بسازد را آماده کند؛ دلیل دوم و پایانی هم با شرایط نه چندان خوشایند صحنه‌های فیلمبرداری مرتبط است. طبق ادعای کوین اسمیت (Kevin Smith) یکی از فعالان حوزه‌ی فیلم و سریال، ویدون در هنگام ضبط صحنه‌های خود به‌طور مداوم از اسنایدر بد می‌گفت و پشت سرش حرف می‌زد.

زک اسنایدر در بخش‌های آغازین پنل جاستس کان صحبت‌های جالبی را انجام داد. او فاش کرد یک یا دو سال پیش به پخش تریلری از نسخه‌ی اولیه‌ی Justice League فکر می‌کرد. ظاهرا او قصد داشت در زمان برگزاری رویداد کامیک کان خودش را به سالن H رسانده و با دادن رشوه، مسئول پخش ویدیو را به نمایش تریلر متقاعد کند. اسنایدر می‌خواست با اینکار شرایط را به نفع خودش تغییر داده و بدین طریق بتواند تایید انتشار نسخه‌ی مد نظرش را دریافت کند. او نهایتا دست به چنین کاری نزد و از این بابت خوشحال است. به هر حال، ممکن بود عواقب بدی برایش داشته باشد و شاید حتی فرصتی که امروز در اختیار دارد هرگز به‌دست نمی‌آورد.

اسنایدر کات Justice League در سال آینده‌ی میلادی به صورت انحصاری از سرویس استریم HBO Max منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا