#مهسا_امینی

اطلاعات تازه‌ای از گیم‌پلی Jurassic World Evolution 2 منتشر شد

بیش از ۷۵ گونه دایناسور در بازی وجود دارد

گیم‌پلی Jurassic World Evolution 2

وب سایت Game Informer‌ در قالب یک مقاله اختصاصی اطلاعات جدیدی را از گیم‌پلی Jurassic World Evolution 2 منتشر کرد.

در حال حاضر تمام توجه طرفداران به Jurassic World: Dominion جلب شده که قسمت پایانی مجموعه دنیای ژوراسیک بوده و شخصیت‌های قدیمی و جدید فرنچایز را در خود جای داده است. با این حال، Dominion تنها محصولی نیست که بر اساس پارک ژوراسیک در حال ساخت بوده و در آینده منتشر می‌شود. Frontier Developments هم اکنون روی Jurassic World Evolution 2 کار می‌کند که مانند نسخه اول خود یک بازی در ژانرهای استراتژی و شبیه‌سازی است.

Jurassic World Evolution حول محور ایجاد یک پارک ژوراسیک و مدیریت آن می‌چرخد. کاربر در این بازی سه وظیفه اصلی دارد: اولین وظیفه اصلی، ایجاد گونه‌های تازه دایناسورها است که در مقایسه با گونه‌های قدیمی نقاط ضعف کمتری دارند؛ وظیفه دوم، افزودن امکانات مختلف به منظور افزایش جذابیت پارک و بیشتر شدن درآمد است؛ سومین و آخرین وظیفه اصلی، محافظت از دایناسورها و کسب اطمینان از حضورشان در منطقه‌ی مورد نظر است. اگرچه اساس گیم‌پلی در Jurassic World Evolution 2 حفظ شده، شاهد تغییرات متعددی در بخش‌های مختلف هستیم.

اندرو راینر (Andrew Reiner) یکی از نویسندگان وب سایت Game Informer است. او چندی پیش مقاله‌ای را کار کرد که اطلاعات جدیدی از گیم‌پلی Jurassic World Evolution 2 را شامل می‌شود؛ اطلاعاتی که از نمایش ۳۰ دقیقه‌ای بازی به دست آورد. طبق گفته سازندگان، نه تنها نقشه بازی نسبت به نسخه اول وسعت بیشتری دارد، بلکه مناطق قابل ساخت و سکونت برای دایناسورها بیشتر شده تا کاربر حق انتخاب بیشتری داشته باشد، به خصوص اینکه تغییر بسیار مهمی در Territory System به وجود آمده است.

دایناسورهایی که در Jurassic World Evolution 2 قرار گرفته تعدادشان از رقم ۷۵ فراتر رفته و رفتارهای واقع‌گرایانه‌تری دارند. وقتی یک دایناسور از آزمایشگاه خارج شده و در داخل حصارها قرار می‌گیرد، در اولین منطقه سکونت نمی‌کند. او مناطق مختلف را بررسی کرده و موردی که مطابق با نیازهایش باشد را انتخاب کرده و آن را به قلمرو خود تبدیل می‌کند. سازندگان همچنین گفتند با گذشت مدتی، قلمرو قدیمی دیگر نمی‌تواند نیازها را برطرف کند. بدین ترتیب، دایناسور به سراغ مناطق جدید می‌رود که این اقدام می‌تواند به درگیری با دایناسوری دیگر منجر شود. البته این اتفاق همیشگی نبوده و گاهی اوقات دایناسورها بدون مشکلی کنار هم زندگی می‌کنند.

اگر یک دایناسور به هر دلیلی آسیب دید، کارمندان سعی می‌کنند به محل مورد نظر رفته و آن را درمان کنند. در صورتی که آسیب‌دیدگی جدی باشد و تیم به تجهیزات بیشتری نیاز داشته باشد، دایناسور به واسطه هلی‌کوپتر به ساختمان جدیدی تحت عنوان Paleo-Medical Facility انتقال داده می‌شود. ساختمان‌هایی که برای بازدیدکنندگان ساخته می‌شوند، به صورت کامل قابل‌شخصی‌سازی هستند؛ برای مثال، می‌توان سینما، سالن بولینگ و آکواریوم را نام برد. در ضمن، بازدیدکنندگان بر اساس نیازها و رفتارهایشان در چهار دسته Adventure ،Standard ،Nature و Luxury تقسیم می‌شوند؛ برای مثال، بازدیدکننده‌ای که در دسته Adventure قرار بگیرد، علاقه زیادی به مشاهده دایناسورهای گوشتخوار دارد.

Jurassic World Evolution 2 در تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی برای کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا