جوکر سودآورترین فیلم تاریخ کامیک‌بوک‌ها لقب گرفت

درآمدی نزدیک به یک میلیارد!

سودآورترین فیلم تاریخ کامیک‌بوک‌ها

فیلم جوکر، با در آمدی بالغ بر نزدیک به یک میلیارد دلار به عنوان سودآورترین فیلم تاریخ کامیک‌بوک‌ها لقب گرفت.

فیلم Joker با بودجه کمی نسبت به فیلم‌های ابرقهرمانی و کامیک‌بوکی امروزه ساخته شد اما حالا، جوکر به عنوان سودآورترین فیلم تاریخ کامیک‌بوک‌ها شناخته می‌شود.

فیلم جوکر در اولین مرحله از اکران خود و تنها پس از پنج هفته، موفق به ثبت درآمدی بالغ بر ۹۵۶ میلیون دلار در سراسر جهان شده که ۳۰۴ میلیون دلار از این درآمد سهم اکران در آمریکای شمالی است. جالب است بدانید که بودجه ساخت فیلم جوکر ۶۲.۵ میلیون دلار بوده و سازندگان این فیلم بیش از ۱۵ برابر از ساخت فیلم سود مالی بدست آورده‌اند.

پیش از این، رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ کامیک‌بوک‌ها در اختیار The Mask در سال ۱۹۹۴ بود که با هنرنمایی جیم کری توانست درآمدی ۳۵۳ میلیون دلاری بدست آورد در حالی که، ساخت فیلم تنها با بودجه‌ای ۲۳ میلیون دلاری صورت گرفت.

فیلم جوکر، هنوز در کشوری مثل چین اکران نشده است و می‌توان گفت که قطعا فروش فیلم از یک میلیارد دلار نیز بالاتر خواهد رفت و باید شاهد آمار و ارقام بسیار بالاتری در آینده باشیم.

به طور قطع یکی از محبوب‌ترین کاراکتر ضدقهرمان دنیای دی‌سی کامیک یا حتی تمامی کامیک‌بوک‌ها جوکر است. مطمئنا تمامی طرفداران سینما نقش‌آفرینی بی‌نظیر هیث لجر را در فیلم The Dark Knight به خاطر دارند. به غیر از هیث لجر، بازیگرانی همچون جرد لتو در فیلم Suicide Squad 2016 و جک نیکولسون در فیلم Batman 1989 هم به ایفای نقش این ضدقهرمان پرداخته‌اند اما هیچ یک از آنها نتوانست از زیر سایه هیث لچر بیرون بیاید.

فیلم Joker به کارگردانی تاد فیلیپس و هنرنمایی خواکین فینیکس در نقش جوکر، اولین فیلم مستقل از این ضدقهرمان به شمار می‌رود که مورد استقبال بسیاری از طرفداران دنیای کامیک‌بوک‌ها قرار گرفته است. باید دید در ادامه این موفقیت تا چه زمان ادامه پیدا خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا