چرا پایان جان ویک 4 تغییر پیدا کرد؟

کارگردان فیلم پاسخ می‌دهد

چرا پایان جان ویک 4 تغییر پیدا کرد؟ عرفان بدری ۳ ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
پایان جان ویک 4

چاد استاهلسکی (Chad Stahelski)، کارگردان فیلم John Wick: Chapter 4 در مصاحبه‌ای توضیح داده است که چرا تصمیم گرفت تا پایان جان ویک 4 را تغییر دهد و به شکل متفاوتی این اثر را به اتمام برساند.

فیلم John Wick: Chapter 4 شخصیت جان ویک با بازی کیانو ریوز (Keanu Reeves) را در حالی نشان می‌دهد بالاخره راهی برای آزادی پیدا می‌کند، اما برای این که به آن دست پیدا کند باید با یک دشمن جدید که متحدان و نیروهای بسیار قدرتمندی دارد، مقابله کند. علاوه بر این او باید در مقابل یکی از دوستان قدیمی‌اش نیز قرار بگیرد. در نهایت جان ویک موفق به شکست دادن دشمنان خود می‌شود و آزادی خود را به دست می‌آورد، اما در لحظات پایانی فیلم جان خود را از دست می‌دهد و می‌میرد.

با این حال این پایانی نبود که در ابتدا سازندگان در نظر داشتند، آن‌ها می‌خواستند در انتها نشان دهند که جان ویک زنده مانده و برای قسمت پنجم زمینه‌چینی کنند، با این حال هم کارگردان و هم مخاطبانی که در اکران آزمایشی فیلم حضور داشتند، از این پایان لذت نبردند و پایانی که در نسخه نهایی فیلم تماشا کردیم را بیشتر دوست داشتند. چاد استاهلسکی، کارگردان این اثر اخیرا مصاحبه‌ای با پادکست Happy, Sad, Confused به میزبانی جاش هورویتز (Josh Horowitz) داشته و در آن بیشتر درباره تغییر پایان جان ویک 4 صحبت کرده است.

زمانی که جاش هورویتز از استاهلسکی پرسید آیا آن‌ها پایانی فیلمبرداری کردند که در آن جان ویک را در حالی که بالای قبر خودش ایستاده، نشان دهد، کارگردان پاسخ داد که تیم آن‌ها کار مشابهی انجام داد، اما به دلیل عدم تاثیرگذاری چنین صحنه‌ای آن را کنار گذاشتند. او همچنین گفت که بینندگان اکران آزمایشی خیلی جدی با پایان اصلی فیلم مخالف بودند و به هیچ وجه آن را دوست نداشتند. او می‌گوید که برخی حتی واکنش خیلی خشنی نسبت به این پایان داشتند و احساس می‌کردند که بیش از حد هالیوودی است. در نهایت اما پس از این که آن پایان نسخه نهایی فیلم را دیدند، بسیار شگفت‌زده شدند.

با وجود این پایان که می‌تواند به نوعی قسمت نهایی مجموعه باشد، شرکت لاینتزگیت (Lionsgate) ساخت قسمت پنجم فیلم جان ویک را به طور رسمی تائید کرده است. فیلم John Wick: Chapter 4 که با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، یکی از موفق‌ترین آثار سینمایی سال ۲۰۲۳ بود و بیش از ۴۳۲ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشت.

4.2 10 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا