فیلم John Wick 3: Parabellum موفق به شکست Avengers: Endgame شد!

جان ویک فراتر از انتظار عمل کرد

فیلم John Wick 3: Parabellum موفق به شکست Avengers: Endgame شد! حمید توحیدلو ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ سینمای جهان
فیلم John Wick 3 Parabellum

فیلم John Wick 3: Parabellum پس از اکران موفق در چند شهر ایالات متحده آمریکا، فراتر از انتظار عمل کرده و با فروش 57 میلیون دلاری، به صدرنشینی فیلم Avengers: Endgame در باکس آفیس خاتمه داد.

فیلم John Wick 3: Parabellum جدیدترین اثر اکشن، جنایی و دارم شرکت سامیت اینترتینمنت (Summit Entertainment) به شمار می‌رود که توسط چاد استاهلسکی، کارگردان دو نسخه اول این مجموعه، کارگردانی شده و در روز بیستم اردیبهشت امسال (9 می سال جاری میلادی) برای اولین روی پرده سینما رفت. طولی نکشید که این فیلم به لطف هنرنمایی کیانو ریوز و دیگر بازیگران با استعداد از جمله لارنس فیشبرن و لنس ردیک، مورد استقبال علاقه‌مندان به دنیای فیلم و سینما قرار گرفت و واکنش مثبت اغلب منتقدان را به همراه آورد.

همان‌طور که غالب نقدها از عملکرد عالی قسمت سوم فیلم جان ویک حکایت دارند، بدیهی است که فروش این فیلم در روزهای نخست اکران خود نیز قابل قبول باشد. در همین راستا، جدیدترین گزارش منتشر شده گویای این موضوع است که میزان فروش فیلم John Wick 3 Parabellum در مجموع سه روز اول اکران خود، به بیش از 57 میلیون دلار رسیده است. بر این اساس، فروش قسمت سوم جان ویک چیزی در حدود دو برابر فیلم John Wick: Chapter 2 و جالب‌تر اینکه نزدیک به چهار برابر قسمت اول فیلم جان ویک بوده است. بدین ترتیب، فیلم «جان ویک: بخش 3 – پارابلوم» نه تنها رکورد فروش اولیه مجموعه خود را جابه جا کرده، بلکه به یکی از بهترین و قدرتمندترین فیلم‌های شرکت لاینزگیت (Lionsgate) در طول چند سال اخیر نیز تبدیل شده است.

علاوه بر این، John Wick 3: Parabellum در گیشه‌های سراسر جهان نیز چیزی در حدود 35 میلیون دلار فروش داشته که با احتساب این گزارش، میزان فروش کلی این اثر محبوب از مرز 92 میلیون دلار عبور می‌کند. با توجه به این شروع طوفانی و تحسین آمیز، انتظار می‌رود قسمت سوم فیلم جان ویک به پرفروش‌ترین اثر این مجموعه نیز تبدیل شود. در کنار این بحث‌ها، موفقیت فیلم «جان ویک: بخش 3 – پارابلوم» صرفا به موارد گفته شده خلاصه نشده و این اثر رکورد جدیدی در باکس آفیس نیز ثبت کرده است. به عبارتی، فیلم Avengers: Endgame که به مدت سه هفته جایگاه نخست باکس آفیس را تصاحب کرده بود، در مقابل فروش باورنکردنی فیلم John Wick 3 Parabellum شکست خورد و پس از سه هفته صدرنشینی، سرانجام جایگاه خود را در اختیار قسمت سوم فیلم جان ویک قرار داد.

فیلم John Wick 3 Parabellum

البته، میزان فروش کلی فیلم John Wick 3: Parabellum با مجموع فروش فیلم Avengers: Endgame قابل مقایسه نیست، چرا که اثر «اونجرز: پایان بازی» بیش از 770 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته و میزان فروش آن در دیگر کشورهای جهان، از مرز 1.844 میلیارد دلار عبور کرده است. هرچند که مقایسه میزان فروش کلی این دو اثر در چنین دوره زمانی، درست نیست.

داستان فیلم Parabellum بار دیگر حول شخصیت محبوب جان ویک می‌چرخد. در این قسمت، یک جایزه 14 میلیون دلاری برای قتل جان ویک گذاشته شده و بسیاری از جایزه بگیران با به کارگیری تمام تلاش خود، به دنبال نابودی آن هستند. حال، جان ویک با استفاده از تمامی مهارت‌های رزمی خود و شیوه‌های مختلف، باید تمامی افرادی که قصد کشتن او را دارند را از بین ببرد. گفتنی است؛ چاد استاهلسکی مشابه دو قسمت قبلی وظیفه کارگردانی این فیلم را برعهده داشته و دریک کولستاد نیز فیلم نامه آن را نگارش کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا