#مهسا_امینی

پیشنهاد هنگفت استودیوی وارنر به واکین فینیکس برای ایفای دوباره‌ی نقش جوکر

استودیوی برادران وارنر ظاهرا به موفقیت قسمت‌های جدید امید بالایی دارد

پیشنهاد هنگفت استودیوی وارنر به واکین فینیکس برای ایفای دوباره‌ی نقش جوکر سورنا رضایی ۰ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
قسمت دوم و سوم فیلم Joker

اگر گزارشی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده صحت داشته باشد، مذاکره با واکین فینیکس برای ساخت قسمت دوم و سوم فیلم Joker آغاز شده است.

تاد فیلیپس (Todd Phillips) که به خاطر ساخت آثار کمدی از جمله سه‌گانه‌ی The Hangover توانسته بود نامی برای خود دست و پا کند، اولین اقتباس سینمایی با محوریت جوکر را جلوی دوربین برد. این اثر که با الهام از Taxi Driver و The King of Comedy ساخته شده بود و واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) را در نقش اصلی خود داشت، به محض اکران با استقبال منتقدان و مخاطبان روبرو شد. محصول مشترک استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز نه تنها به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما با رده‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) تبدیل شد، بلکه در مراسم‌های اهدای جوایز هم عملکرد بسیار خوبی داشت.

طبق گزارشی که وب سایت Daily Mirror به اشتراک گذاشته، استودیوی برادران وارنر مذاکره با واکین فینیکس برای ساخت قسمت دوم و سوم Joker را آغاز کرده است. در حال حاضر مشخص نیست مذاکره در چه مرحله‌ای قرار دارد اما ظاهرا مدیران رقم ۵۰ میلیون دلار را برای ایفای نقش در دو فیلم پیشنهاد کرده‌اند؛ رقمی که بسیار هنگفت بوده و در صورت نهایی شدن، بالاترین دستمزد فینیکس خواهد بود. در ضمن، مدیران استودیو تنها به دنبال بازگرداندن بازیگر نقش اصلی نبوده و می‌خواهند تاد فیلیپس برای کارگردانی قسمت‌های بعدی این سه‌گانه در تیم تولید حضور داشته باشد. آن‌ها همچنین در تلاش هستند بردلی کوپر (Bradley Cooper) را هم متقاعد به بازگشت کنند. او یکی از تهیه‌کنندگان پروژه بوده است.

نویسنده‌ی وب سایت Daily Mirror در ادامه‌ی گزارش اختصاصی خود مدعی شد روند نوشتن فیلمنامه‌ها آغاز شده و استودیوی برادران وارنر می‌خواهد قسمت‌های دوم و سوم Joker را برای اکران در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ میلادی آماده کند. تا به این لحظه هیچ منبع دیگری تبدیل شدن فیلم جوکر به یک سه‌گانه را تایید نکرده است. با این حال، احتمال صحیح بودن آن بسیار بالا است؛ زیرا جدیدترین ساخته‌ی تاد فیلیپس موفقیت‌هایی را به ثبت رساند که به راحتی نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت و از کنارشان رد شد. علاوه بر این‌ها، واکین فینیکس و فیلیپس در مصاحبه‌های خود به ساخت دنباله تمایل نشان داده بودند.

داستان Joker روی فردی به نام آرتور فلک تمرکز دارد که می‌خواهد یک استندآپ کمدین موفق باشد اما به خواسته‌اش نمی‌رسد. او که در طول زندگی‌اش مدام از سوی دیگران نادیده گرفته می‌شد، در نهایت الهام‌بخش مردم عادی برای برپایی اعتراضات علیه ناعدالتی، فقر و فساد موجود در شهر گاتهام می‌شود. به غیر از واکین فینیکس نام‌های مشهور دیگری هم در فیلم حضور داشته‌اند که برای مثال می‌توان به رابرت دنیرو (Robert De Niro) و زازی بیتز (Zazie Beetz) اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا