جسیکا چستین (Jessica Chastain) بهترین بازیگر زن مراسم اسکار 2022

اولین اسکار چستین

جسیکا چستین (Jessica Chastain) بهترین بازیگر زن مراسم اسکار 2022 پدرام فلاحی ۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
جسیکا چستین

جسیکا چستین (Jessica Chastain) با بازی در فیلم چشمان تامی فی (The Eyes of Tammy Faye) در مراسم اسکار 2022 برای اولین بار برنده تندیس بهترین بازیگر زن شد.

جسیکا چستین رسما برنده جایزه اسکار شد. در مراسم اسکار 2022، چستین تندیس بهترین بازیگر زن را برای بازی در فیلم چشمان تامی فی، که در آن نقش تامی فی بیکر (Tammy Faye Bakker) را به تصویر می‌کشید، دریافت کرد. چستین در سخنرانی خود از مایکل شوالتر (Michael Showalter) کارگردان فیلم، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) هم بازی خود و تیم آرایش فیلم، که خود نیز برای تبدیل چستین به شخصیت بیکر برنده اسکار شدند، تشکر کرد. چستین سپس اشاره کرد که چگونه ما به عنوان یک فرهنگ در حال بیرون آمدن از زمان‌های دشواری هستیم که پر از آسیب‌های روحی و انزوا بوده است.

چستین در ادامه صحبت‌های خود اشاره کرد که خودکشی عامل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است. این موضوع من و به‌خصوص اعضای جامعه LGBTQ را تحت تأثیر قرار داده است، ما با قوانین تبعیض آمیزی روبه‌رو هستیم که کشور ما را فراگرفته و تنها هدفش تقسیم بیشتر ماست. خشونت، جنایات و نفرت زیادی در جامعه موج می‌زند در چنین مواقعی، من به تامی بیکر فکر می‌کنم و از اعمال او الهام می‌گیرم.

جسیکا چستین در پایان سخنرانی خود روبه همه مردم گفت برای هر یک از شما که در واقع احساس ناامیدی یا تنهایی می‌کنید، فقط می‌خواهم بدانید به خاطر منحصربه‌فردیتان، قطعا کسانی هستند که بی‌قید و شرط شما را دوست دارند.

جسیکا چستین در بین نامزادهای اسکار بهترین بازیگر زن که شامل بازیگران کریستن استوارت (Kristen Stewart) در فیلم اسپنسر (Spencer)، نیکول کیدمن (Nicole Kidman) در فیلم ریکاردوس بودن (Being the Ricardos)، اولیویا کولمن (Olivia Colman) در فیلم دختر گمشده (The Lost Daughter) و پنه ‌لوپه کروز (Penélope Cruz) در فیلم مادران موازی (Parallel Mothers) بود.

همچنین جیسکا چستین تنها چند هفته گذشته موفق به دریافت جایزه انجمن بازیگران سینما (Screen Actors Guild Award) و  جایزه برگزیده منتقدان (Critics Choice Award) نیز شده بود.

پیش از فیلم چشمان تامی فی، نیکول کیدمن و کریستین استوارت به‌عنوان افراد با بیشترین شانس برنده شدن تندیس بهترین بازیگر زن شناخته می‌شدند. اما این موضوع در طول این فصل سینما تغییر کرد و درنهایت همه چیز به جسیکا چستین رسید که در نمایش شخصیت تامی فی بیکر نظر رأی دهندگان را جذب و بر نقدهای نابرابر منتقدان غلبه کرد.

فیلم چشمان تامی فی در مجموع برنده ۲ اسکار شد. تندیس بهترین بازیگر زن به جسیکا چستین و تندیس بهترین گریم و آرایش مو به استفانی اینگرام (Stephanie Ingram)، لیندا داودز (Linda Dowds)، و جاستین رالی (Justin Raleigh) رسید.

این سومین حضور جسیکا چستین به‌عنوان نامزد در مراسم اسکار است. او برای اولین بار در سال 2012 به‌عنوان یک زن خانه‌دار مهربان در فیلم کمک (The Help) نامزد شد. دومین نامزدی او سال بعد، برای بهترین بازیگر زن در فیلم سی دقیقه پس از نیمه‌شب (Zero Dark Thirty) بود. و بالاخره چستین در سومین نامزدی خود برنده تندیس بهترین بازیگر زن می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا