1%
  • 0/10

واکنش رابرت داونی جونیور به شوخی‌های زشت مجری اسکار

ضعف اجرا در مراسم اسکار ادامه دارد

واکنش رابرت داونی جونیور به شوخی‌های زشت مجری اسکار ۱ ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
شوخی‌های زشت مجری اسکار

در جریان افتتاحیه مراسم اسکار، شوخی‌های زشت مجری اسکار با رابرت داونی جونیور، کوچک‌ترین واکنشی از خوشحالی در چهره این بازیگر ایجاد نکرد.

جیمی کیمل (Jimmy Kimmel) مجری مراسم اسکار 2024 در جریان شروع این مراسم شوخی‌هایی را به صورت مونولوگ با حضار و سوژه‌های سال گذشته سینما انجام داد که در نوع خود بسیار تعجب‌آور و به دور از هر گونه طنز خلاقانه‌ای بود. این مجری سرشناس در ابتدا دو شوخی بامزه انجام داد که یکی از آن‌ها به فیلم Madame Web مرتبط می‌شد با این مضمون که فیلم مورد نظر پتانسیل و استعدادهای مخصوصی داشته اما موفقیت در آن جای نداشته است. از سوی دیگر این مجری هم‌چنین شوخی با نامزد نشدن گرتا گرویک (Greta Gerwig) برای کارگردانی فیلم Barbie انجام داد.

به غیر از این دو شوخی، سایر مونوگ‌های به ظاهر شوخی کیمل در انجام کار خود شکست خوردند. جوک‌هایی که این مجری به مدت 5 دقیقه انجام می‌داد اصلا خنده‌دار و بامزه نبودند. به‌علاوه، جامعه از زمانی که جوک‌های مرتبط با فیلم Brokeback Mountain خنده‌دار به شمار می‌رفتند عبور کرده است اما ظاهرا کیمل از این موضوع آگاهی چندانی ندارد. کیمل جوک‌هایی به طولانی بودن زمان فیلم‌ها نسبت داد که در نوع خود می‌توانست جالب باشد. با این حال فیلم‌هایی که کیمل مورد انتقاد قرار می‌داد توسط مخاطبین و منتقدان با استقبال بسیار خوبی علیرغم مدت زمان طولانی‌شان مواجه شدند. همین موضوع سبب شد تا شوخی‌های کیمل نتواند با مخاطبین حاضر در جمع و یا حتی افرادی که از خانه‌های خود مشغول تماشای مراسم بودند ارتباط برقرار کند. با این حال هیچ کدام از این موارد به پای شوخی‌های زشت مجری اسکار با رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) نمی‌رسیدند.

در جریان شروع مراسم، جیمی کیمل به سابقه اعتیاد رابرت داونی جونیور به مواد مخدر اشاره و با آن شوخی نمود. کیمل به این موضوع اشاره کرد که داونی جونیور در بالاترین دوران سابقه کاری (استفاده از کلمه High که برای زمان نئشگی پس از استفاده از مواد نیز کاربرد دارد) خود قرار دارد که می‌توانست تا همین میزان جالب باشد. رابرت داونی جونیور در واکنش، انگشت خود را روی بینی خود قرار داد تا به نوعی این گفته کیمل را تایید کرده باشد. اما کار به همین جا ختم نشده و کیمل بجای رد شدن از این موضوع، اظهار کرد که داونی ژست استفاده از مواد به خود گرفته که به نوعی کنایه به سابقه سومصرف مواد اعتیارآور این بازیگر محسوب می‌شود. امری که باعث شد این بازیگر سرشناس به مدت 15 سال در بازپروری باشد. اگرچه این بازیگر همواره در رابطه با گذشته خود مبنی به اختلال استفاده از مواد اعتیادآور، بازپروری و زندان صادق بوده است، شوخی کردن با مریضی یک شخص به هیچ عنوان قابل قبول به شمار نمی‌رود.

اگر کیمل در رابطه با این که بازیگری سرطان دارد شوخی می‌کرد، بدون شک یک موضوع توهین‌آمیز قلمداد می‌شد. اعتیاد نیز نوعی مریضی بوده و مستثنا محسوب نمی‌شود. شوخی‌های زشت مجری اسکار به طور واضحی اوقات رابرت داونی جونیور را تلخ کرده و سبب شد بازیگر نقش مرد آهنی به صورت خیره به جیمی کیمل نگاه کند و ذره‌ای از شوخی انجام شده احساس خوشحالی نکند. با این حال علیرغم این موضوع، رابرت داونی جونیور موفق شد در مراسم اسکار جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را به خود اختصاص دهد تا به نوعی تلخی این شوخی برای او جبران شود. حال آن که این موضوع از ضعف اجراهایی صورت گرفته در مراسم اسکار در چند سال اخیر و شوخی‌های بی‌مزه و در بعضی موارد ناپسند مجری‌های آن چیزی نمی‌کاهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments