#مهسا_امینی

پرفروش‌ترین مانگای ژاپن در سال ۲۰۲۰ معرفی شد

باز هم خبری از One Piece نیست

پرفروش‌ترین مانگای ژاپن در سال ۲۰۲۰

با توجه به گزارشی که شرکت Oricon منتشر کرده، Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba موفق شده پرفروش‌ترین مانگای ژاپن در سال ۲۰۲۰ لقب بگیرد.

اگر از علاقه‌مندان به مانگا باشید، بدون شک نام One Piece را شنیده‌اید. این مجموعه نه تنها در جلب نظر منتقدان و مخاطبان موفق بوده، بلکه عملکرد تجاری بی‌نظیری داشته است. تا آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی، بیش از ۴۷۰ میلیون نسخه از این مجموعه در ۴۳ کشور جهان منتشر شده تا محصول ایچیرو اودا (Eiichiro Oda)، پرفروش‌ترین ماگنای تاریخ لقب بگیرد. همین محبوبیت بسیار بالا هم نظر شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف را جلب کرد و شاهد ساخته شدن اقتباس‌های مختلفی از آن بوده‌ایم. طبق آمارهایی که موجود هستند، محصولات مرتبط با وان پیس بیش از ۲۱ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند که باعث می‌شود نام One Piece در میان موفق‌ترین‌ فرنچایزهای تاریخ قرار بگیرد. در ضمن، مانگاهای این مجموعه به مدت ۱۱ سال رتبه‌ی نخست پرفروش‌ترین‌های ژاپن را در اختیار داشتند تا اینکه Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba در سال ۲۰۱۹ بیشترین فروش را به ثبت رساند؛ اتفاقی که کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد.

طبق گزارشی که شرکت Oricon منتشر کرده، Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba توانست پرفروش‌ترین مانگای ژاپن در سال ۲۰۲۰ لقب گرفته و وان پیس را برای دومین سال متوالی عقب براند. نکته‌ی جالب لیست اینجا است که محصول کویوهارو گوتوگه (Koyoharu Gotōge) با اختلاف بسیار زیادی رتبه‌ی نخست را به دست آورد. با توجه به آمارهای موجود، دیمن اسلیر از نوامبر ۲۰۱۹ الی نوامبر ۲۰۲۰ میلادی موفق شد بالغ بر ۸۲ میلیون و ۳۴۵ هزار نسخه در سراسر ژاپن بفروشد. Kingdom که در رتبه‌ی دوم دیده می‌شود، تنها ۸ میلیون و ۲۵۱ هزار نسخه فروش داشت. One Piece هم که برای دومین سال متوالی رتبه‌ی اول را از داده، فروشی ۷ میلیون و ۲۱۲ هزار نسخه‌ای را به ثبت رساند تا رتبه‌ای بهتر از سومی به دست نیاورد. در ضمن، بد نیست بدانید این آمارها نتیجه‌ی جمع‌آوری اطلاعات از ۳ هزار و ۹۷۵ کتاب‌فروشی در سراسر سرزمین خورشید تابان است.

موفقیت‌های Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba در سال ۲۰۲۰ میلادی به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. شرکت Oricon لیست پرفروش‌ترین قسمت‌های مانگا را به صورت جداگانه منتشر کرده است. بر این اساس، رتبه‌ی نخست تا ۲۲ همگی در اختیار دیمن اسلیر قرار دارند. رتبه‌های ۲۳ الی ۲۵ هم به قسمت‌های ۹۵ الی ۹۷ وان پیس تعلق گرفته‌اند. بد نیست بدانید قسمت هجدهم Kimetsu no Yaiba در رتبه‌ی اول دیده می‌شود. این ماگنا موفق شد طی ۱۲ ماه گذشته ۴ میلیون و ۳۹۳ هزار نسخه بفروشد. جدا از بازخوردهای مثبت که نقش بسزایی در جلب نظرها به محصول کویوهارو گوتوگه داشته، نباید از یک مورد بسیار مهم غافل شد: اقتباس سینمایی و انیمیشنی Demon Slayer که از اکتبر امسال روی پرده‌ی نقره‌ای آمد.

بدون شک، تعداد زیادی از مخاطبان ژاپنی سعی کردند با خرید قسمت‌های مختلف Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba، خود را برای اکران Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train آماده کنند. این اثر از قضا بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد و رقم بالایی را هم در باکس آفیس به ثبت رساند. Mugen Train در حال حاضر ۲۸۰ میلیون دلار فروخته و رتبه‌ی ششم پرفروش‌ترین آثار سینمایی سال را در اختیار دارد. در ضمن، اگر با دیمن اسلیر آشنایی ندارید، باید بگوییم داستانش در عصر تایشون (۱۹۱۲ الی ۱۹۲۶ میلادی) جریان داشته و اتفاقاتش حول محور تانجیرو کامادو می‌چرخد. او به همراه خانواده‌اش در کوهستان زندگی می‌کنند تا اینکه مورد حمله‌ی دیو‌ها قرار می‌گیرند.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا