جیمز گان تاثیرگذاری Star Wars بر جهان سینمایی جدید دی سی را تایید کرد.

پرش‌های زمانی با جیمز گان.

جیمز گان تاثیرگذاری Star Wars بر جهان سینمایی جدید دی سی را تایید کرد. آیدا امشاسفند ۱ ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ دی‌سی
جهان سینمایی جدید دی سی

مدیر‌عامل استودیو DC و مدیر DC Universe، جیمز گان (James Gunn) اعلام کرد که در جهان سینمایی جدید دی سی فرانچایزی ساخته می‌شود که از دنیای Star Wars الهام گرفته است.

گان در دی ماه با اعلام اینکه ده فیلم و سریال اولیه از DC Universe بازبینی شده‌اند، به دنیای فیلمسازی شوک بزرگی را وارد کرد. اولین موج از این پروژه‌ها ‘Chapter 1: Gods and Monsters‘ نامگذاری شده و شامل برداشت های جدیدی از Superman و Bat Family همچنین داستان های Swamp Thing است. با اینکه جیمز گان ساختار Chapter را از روزگار کارگردانی خود در MCU می‌گیرد، به نظر می‌سد که برای ساخت فرانچایز ابرقهرمانی خود فقط به کمیک ها تکیه نکرده است.

جیمز گان برای ساخت داستان جدید DCU از Star Wars الهام گرفته است.

جهان سینمایی جدید دی سی

جیمز گان توضیح داد که برای ساخت جدیدترین فرانچایز جهان سینمایی جدید دی سی، Star Wars مهم ترین منبع الهام او خواهد بود. در رویداد پرسش و پاسخ فصل 1 دی سی، با رسانه Gizmodo، گان گفت که او و تیم دی سی در حال ایجاد جهانی هستند که شبیه دنیای جنگ ستارگان است.

ما داریم دنیایی رو می‌سازیم که مثل Star Wars زمان های مختلفی رو داره، مکان های مختلفی، و مثل Game of Thrones شخصیت ها عمق بیشتری دارن.

با این کار گان به جای استفاده از روند خطی داستان های MCU، از توانایی Star Wars برای پرش در خط های زمانی مختلف، مکان های مختلف و روایت داستان از دوره های مختلف استفاده می‌کند. این اولین بار نیست که جیمز گان از دنیای Star Wars صحبت می‌کند، در سال ۲۰۲۲ مدیر دی سی توییت کرد که عاشق اسپین آف Rogue One از Star Wars است و اعلام کرد که این اسپین آف « از دست کم گرفته شده ترین فیلم های سری Star Wars است »

نمیدونم چرا Rogue One داره معروف می‌شه، ولی خوشحالم که این اتفاق داره میوفته چون این اسپین آف بدجور دست کم گرفته شده.

 حتی در توییتی که در حال حاضر حذف شده نسبت به نفرتی که بازیگران Star Wars دریافت می‌کردند عکس‌العمل نشان داده و گفت: « اگر اعتماد به نفس شما فقط به بازیگران Star Wars وابسته است باید به روانپزشک مراجعه کنید »

Star Wars یا هر فیلم دیگه‌ایی شاید برای شما اهمیت زیادی داشته باشه، ولی دارایی شما نیست. اگر اعتماد به نفس شما به بازیگرای الان Star Wars بستگی داره یا اینکه خاطرات بچگی تون خراب شده چون از یه چیزی خوشتون نمیاد، بهتره برین روانپزشک!

پرش در خط های زمانی DC با جیمز گان

جهان سینمایی جدید دی سی

اخباری از این دست برای طرفداران بسیار جالب است، درحال حاضر اطلاعات خیلی کمی از فرانچایزهای جدید مدیر اجرایی DC وجود دارد و اخباری مثل الهام پذیری از Star Wars علاوه بر هیجان انگیز بودن، به پر کردن پازل های DC Universe کمک می‌کنند. به نظر می‌آید که جیمز گان مجذوب شیوه روایی Star Wars شده با تهیه کنندگانی که می‌توانند وابسته به میل خود از عصری به عصر دیگر بپرند. در حالی که MCU قبلاً پرش زمانی داشته (در فیلم‌های Captain America: The First Avenger و Captain Marvel)، روایت استودیو مارول هنوز نسبتاً خطی باقی مانده است.

این پرش زمانی پیشنهاد شده توسط گان، می‌تواند به این معنی باشد که داستان فرانچایز به جلو حرکت می‌کند، و در همین حین با روایت‌های پیش درآمدی مثل Paradise Lost، به گذشته برگشته و توضیحاتی را با ما در مورد داستان اصلی درمیان بگذارند. پرش های زمانی می‌توانند باعث تغییر روایت شوند. مثل پروژه‌ The Brave and The Bold که داستان یک خانواده خفاش را روایت می‌کند. در همین روند گان و همکارانش می توانند ساعت را به عقب برگردانده و پیش زمینه این نسخه از بتمن را نشان دهند، بازهم به سمت جلو حرکت کنند و داستانی از آینده این بتمن را روایت کنند. پرش‌های زمانی می‌تواند فرنچایز را از نظر روایتی انعطاف‌پذیر کند و این جاه طلبی بزرگ در صورت موفقیت‌، می‌تواند DCU را از رقبای خود در داخل و خارج این ژانر متمایز کند.

5 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا