کارگردان Star Wars: The Rise of Skywalker به انتقادها از این فیلم پاسخ داد

جی. جی. آبرامز: حق با منتقدان است

کارگردان The Rise of Skywalker

جی. جی. آبرامز، کارگردان فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker در گفتگوی اخیر خود حق را به منتقدان این فیلم سینمایی داد و گفت نمی‌توان همه را راضی نگه داشت.

روز جمعه بود که با حضور جی. جی. آبرامز (J.J. Abrams)، کارگردان Star Wars: The Rise of Skywalker جلسه‌ی پرسش و پاسخی برگزار شد. در جریان این جلسه خبرنگار وب سایت Vanity Fair سوالی را پیرامون نقدهای منفی آخرین فیلم حماسه‌ی اسکای‌واکر مطرح کرد. اگر در جریان نیستید، باید بگوییم که نمره‌ی فیلم The Rise of Skywalker در روتن تومیتوز فعلا رقم ۵۵ درصد است که در مقایسه با دو قسمت‌ قبلی این مجموعه، یعنی Star Wars: The Last Jedi و Star Wars: The Force Awakens کاهش چشمگیری داشته است.

جی. جی. آبرامز در پاسخ به این سوال گفت وقتی روند تصمیم‌گیری درباره‌ی بخش‌های مختلف فیلم از جمله طراحی، موسیقی و روایت آغاز شد، می‌دانستند که این تصمیمات برخی را راضی و برخی را هم خشمگین خواهند کرد. کارگردان Star Wars: The Rise of Skywalker در بخش دیگر صحبت‌های خود گفت راضی کردن تمام مخاطبان امری غیرممکن است:

حق با منتقدان این فیلم است. آن دسته از مخاطبانی هم که این اثر را بیشتر از هر چیز دیگری دوست داشتند درست می‌گویند.ما می‌دانستیم که هر تصمیمی بگیریم، چه تصمیم در طراحی، چه در موسیقی و چه در روایت، یکی را راضی و یکی دیگر را عصبانی خواهد کرد و همه‌شان حق دارند.

آبرامز همچنین به این سوال که آیا بین او و «رایان جانسون» (Rian Johnson) کارگردان قسمت قبلی یعنی The Last Jedi خصومتی وجود دارد یا خیر هم پاسخ داد و گفت:

اگر درگیری‌ای وجود داشت این سوال می‌توانست خیلی جالب‌تر باشد. حقیقت این است که وقتی من روی The Force Awakens کار می‌کردم، کاملا راضی بودم که کارگردان و نویسنده‌ی تحسین برانگیزی مثل رایان می‌آید تا روی فیلم بعدی کار کند. از آن‌جا که انتظار نداشتم تا دوباره برگردم، دیدن این‌که چه اتفاقی می‌افتد و واکنش دادن به آن برایم سرگرم‌کننده بود.

کارگردان جدیدترین قسمت از فرنچایز جنگ ستارگان از مدت‌ها قبل مورد انتقاد برخی طرفداران قرار گرفته بود. این دسته از طرفداران که از فیلم Star Wars: The Last Jedi و تصمیماتی که رایان جانسون در زمینه‌ی داستان پردازی گرفته بود رضایت نداشتند، به آبرامز پیشنهاد کردند تا بدون در نظر گرفتن The Last Jedi یک دنباله‌ برای Star Wars: The Force Awakens بسازد؛ پیشنهادی که توجهی به آن نشد.

در پایان، لازم به ذکر است که اکران Star Wars: The Rise of Skywalker از حدودا یک هفته‌ی قبل آغاز شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا