چرا جوکر در فیلم The Batman 2 نباید با دشمن دیرینه‌اش مواجه شود؟

جوکر هنوز آمادگی مبارزه را ندارد

چرا جوکر در فیلم The Batman 2 نباید با دشمن دیرینه‌اش مواجه شود؟ پیمان امامی ۲ ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ سینما
DC FanDome

گروهی از طرفداران معتقدند که زمان رویارویی بتمن و جوکر در فیلم The Batman 2 فرارسیده است. ولی به نظر ما، اکنون وقت مناسبی برای این رویارویی بزرگ نیست.

پس از اینکه ریدلر (Riddler) با بازی پل دانو (Paul Dano) توسط بتمن به زندان افتاد و نقشه‌های او برای ترور شهردار منتخب خنثی شد، طرفداران می‌پرسیدند که شخصیت شرور فیلم Batman 2 چه کسی خواهد بود؟ سپس متوجه شدیم که جوکر قرار است در قسمت دوم این فرانچایز به داستان بازگردد. البته صحنه حضور او نهایتا از فیلم Batman حذف شد، اما اطلاعات زیادی را درباره جوکر بعدی سینما در دسترس مخاطبان قرار داد.

در صحنه پیش‌گفته، مت ریوز (Matt Reeves) تایید کرد که جوکر بری کیوگان (Barry Keoghan) پیش‌تر توسط بتمن دستگیر شده بود و این زوج قبلا هم با یکدیگر ارتباط داشته‌اند. با وجود این، به نظر می‌رسد که مقابله جوکر با بتمن نباید به این زودی‌ها اتفاق بیفتد.

چرا حضور جوکر در فیلم The Batman 2 اشتباه است؟

اگرچه مقدمات لازم برای حضور بزرگترین دشمن مرد خفاشی در فیلم Batman 2 فراهم شده، اما شاهزاده دلقک هنوز هم می‌تواند تکامل پیدا کند. جوکر کیوگان می‌تواند و باید زمان بگذارد تا تبدیل به یک جنایتکار تمام عیار شود؛ همان‌طور که بتمن رابرت پتینسون (Robert Pattinson) هنوز در حال تبدیل شدن به مرد خفاشی است. بنابراین خیلی زود است که این دو شخصیت با هم مواجه شوند، به‌ویژه در فیلم بعدی.

افزون بر این، حضور کوتاه جوکر در فیلم Batman تنها مربوط به یک صحنه محذوف است که در نسخه نهایی فیلم وجود ندارد. بنابراین می‌شود با اطمینان گفت که بخش وسیعی از تعاملات بتمن و جوکر هنوز به پختگی نرسیده است. از این رو، باید توسعه روابط آن‌ها ادامه پیدا کند که کار زمان‌بری است و در قسمت دوم فرانچایز محقق نمی‌شود.

در مجموع، انتظار می‌رود که سه‌گانه بتمن مت ریوز حتی از سه‌گانه شوالیه تاریکی (The Dark Knight) هم بهتر شود، اگر به آنتاگونیست‌های مهم داستان مانند جوکر اجازه تکامل بدهد. شما چه نظری دارید؟ آیا فکر می‌کنید جوکر آماده است که در فیلم The Batman 2 وارد جنگ با شوالیه گاتهام شود؟

2.9 12 آراء
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا