#مهسا_امینی

هنوز چند سال با رونمایی رسمی بازی The Elder Scrolls VI فاصله داریم

تمرکز حال حاضر شرکت بتزدا ساخت و عرضه‌ی عنوان Starfield است

هنوز چند سال با رونمایی رسمی بازی The Elder Scrolls VI فاصله داریم سید مجتبی محمودی ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
رونمایی بازی The Elder Scrolls VI

این طور که به نظر می‌رسد، هنوز چند سالی با رونمایی رسمی و اخبار جدید از بازی The Elder Scrolls VI فاصله داریم، چرا که مدیر عامل شرکت بتزدا از تمرکز کامل این شرکت روی عنوان دیگری خبر می‌دهد.

تنها فعالیت بزرگی که از استودیوی داخلی شرکت بتزدا در نسل هشتم دیدیم، قسمت چهارم از سری Fallout و همچنین بازی نه‌چندان موفق Fallout 76 بود و در کنارش، این استودیو یک نسخه‌ی ویژه و همچنین یک نسخه‌ی واقعیت مجازی از عنوان اسکایریم عرضه کرد. در E3 2018 اما «تاد هاوارد» مغز متفکر اصلی این استودیو خبر از ساخت دو عنوان جدید داد؛ اولی یک آی‌پی علمی تخیلی جدید به نام Starfield و دیگری قسمت ششم از فرنچایز بسیار محبوب The Elder Scrolls.

اما از همان موقع تا به حال یعنی نزدیک به دو سال است که هیچ خبری از هیچکدام از این بازی‌ها نشنیده‌ایم. همین قضیه باعث می‌شود تا کم‌کم صدای طرفداران در بیاید و برای‌شان سوال شود که بتزدا چرا هیچ اطلاعاتی از آن‌ها منتشر نمی‌کند. به‌خصوص که عملکرد Fallout 76 ناامیدکننده بود و همین باعث شد تا درباره‌ی آینده‌ی دو پروژه‌ی در حال تولید هم شک و شبهه‌هایی ایجاد شود.

حال به‌تازگی یک کاربر در توییتر، از Pete Hines معاون شرکت بتزدا پرسید که چه زمانی می‌توانیم انتظار اخبار جدید از The Elder Scrolls VI را داشته باشیم که هاینز این‌گونه جواب داد:

این پس از استارفیلد اتفاق می‌افتد که کاملا چیزی درباره‌اش نمی‌دانید. بنابراین اگر حالا و نه چند سال دیگر برای جزئیات به سراغ من بیایید، من موفق نمی‌شوم تا انتظارات شما را به‌درستی مدیریت کنم.

هاینز پیش از این هم گفته بود که قسمت ششم الدر اسکرولز پس از Starfield منتشر خواهد شد. حال با این حرف تازه‌ی او می‌توان دریافت که حداقل تا چند سال آینده خبری از رونمایی یا خبر جدید از بازی The Elder Scrolls VI نخواهد بود و شرکت بتزدا به طور کامل تمرکز خود را روی توسعه‌ی Starfield گذاشته است.

با توجه به طولانی شدن روند ساخت عنوان استارفیلد، احتمالا سال ۲۰۲۲ میلادی زودترین زمان ممکن برای عرضه‌ی آن است، ولی این‌که با یک اثر کاملا نسل بعدی طرف هستیم یا که بتزدا آن را برای هر دو نسل هشتم و نهم منتشر می‌کند، موضوعی است که در آینده مشخص خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا