آیا داستان سریال I Am Groot در دنیای سینمایی مارول جریان دارد؟

اختلاف نظر مارول و جیمز گان

آیا داستان سریال I Am Groot در دنیای سینمایی مارول جریان دارد؟ پارسا خلیلی ۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ مارول
داستان سریال I Am Groot

اسپین آف کوتاه گروت بالاخره از راه رسید و پنج داستان بامزه از شخصیت بیبی گروت را به تصویر کشید. حال جیمز گان (James Gunn) در یک مصاحبه پرسش و پاسخ درباره جایگاه داستان سریال I Am Groot در دنیای سینمایی مارول صحبت کرده است.

این سریال کوتاه اسپین آفی از فرانچایز نگهبانان کهکشان است که وین دیزل (Vin Diesel) و بردلی کوپر (Bradley Cooper) را برای ایفای مجدد نقش‌های بیبی گروت و راکت راکون بازگردانده است. اما پیرو پخشش از دیزنی پلاس، جایگاه سریال در دنیای سینمایی مارول به سوالی بزرگ برای بسیاری از طرفداران تبدیل شده است، سوالی که کارگردان پروژه به تازگی به آن پاسخ داده است.

برد ویندربوم (Brad Winderbaum) قبلا تایید کرده بود که این داستان‌های کوتاه بعد از وقایع نگهبانان کهکشان ۲ رخ خواهند داد و خلاء داستانی گروت قبل از رشدش در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame را پر خواهند کرد. به همین دلیل بسیاری گمان می‌کنند که این سریال بخشی از دنیای سینمایی مارول است، اما جیمز گان در این رابطه با روسای مارول و طرفداران مخالف است.

در یک مصاحبه پرسش و پاسخ، کارگردان پروژه درباره جایگاه سریال در MCU صحبت کرد. کاربری ضمن اشاره به زمین‌های‌ ۳۱۴، ۶۱۶ و حتی ۱۹۹۹۹ از او پرسید که این سریال در کدام یک از خطوط زمانی MCU جریان دارد. گان هم در پاسخ به سوال مطرح شده اظهار داشت که “برخلاف طرفداران و روسای مارول، من داستان سریال I Am groot را جزوی از دنیای سینمایی مارول نمی‌دانم.”

در حالی که مارول معتقد است این سریال در خط زمانی اصلی ۶۱۶ جریان دارد، اما جیمز گان بنا به دلایلی آن را بخشی از فرانچایز نگهبان کهکشان نمی‌داند. طبق صحبت‌های او این سریال در دنیای خاص خودش جریان دارد و با سه گانه نگهبانان کهکشان مرتبط نیست.

در کل جایگاه این سریال و ارتباطش با MCU به موضوع بحث بین طرفداران تبدیل شده است. برخی آن را اسپین آفی از فرانچایز نگهبانان می‌دانند که داستان‌های سرگرم کننده‌ای از بیبی گروت را روایت می‌کند. برخی دیگر نیز معتقدند که این سریال الزاما ارتباطی با MCU ندارد، زیرا طرفداران با تماشا نکردن آن همچنان می‌توانند با داشتن درکی از شخصیت گروت از حضورش در فیلم Guardians of The Galaxy Vol.3 لذت ببرند. به هر حال ارتباط سریال با دنیای سینمایی مارول خیلی مهم نیست، زیرا داستان‌های سریال به قدری بامزه و سرگرم کننده هستند تا بتوانند نظر مخاطبان را جلب کنند.

سریال کوتاه I Am Groot هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا با صحبت‌های جیمز گان موافقید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا