#مهسا_امینی

آیا شخصیت کلیدی داستان نگهبانان کهکشان ۳ مشخص شد؟

روایت پیشینه‌ای غم انگیز..

آیا شخصیت کلیدی داستان نگهبانان کهکشان ۳ مشخص شد؟ پارسا خلیلی ۰ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ مارول
داستان نگهبانان کهکشان ۳

در حال حاضر هیچ تریلری از فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 که آخرین حضور این گروه کیهانی در دنیای سینمایی مارول است به صورت عمومی منتشر نشده، اما طبق گفته جیمز گان (James Gunn) داستان نگهبانان کهکشان ۳ روی پیشینه‌ شخصیت مهمی متمرکز خواهد شد.

دو هفته پیش استودیو مارول با حاضر شدن در همایش کمیک کان سن دیگو و انتشار تریلری کوتاه به صورت اختصاصی، اولین نگاه رسمی به فیلم را برای طرفداران به ارمغان آوردند. به لطف توصیف برخی از تماشاگران و همچنین لو رفتن سه ثانیه از تریلر در فضای مجازی، سوالی بزرگ ذهن همه را به خود مشغول کرده که جیمز گان طی یک جلسه مطبوعاتی با Entertainment Weekly به آن پاسخ داده است.

شخصیت کلیدی داستان نگهبانان کهکشان ۳ کیست؟

وقتی از جیمز گان پرسیده شد که چه چیزی هنگام پایان دادن به سه‌گانه نگهبانان براش از همه مهم‌تر بود، او اظهار داشت که با شخصیت‌ها صادق بوده و سعی داشته تا ماجرای آنها را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برساند.

من همیشه سعی کردم تا نسبت به این شخصیت‌ها صادق باشم. بنا بر دلایلی قصد نداشتم برای کارگردانی قسمت سوم برگردم اما ایده‌ای که در سر داشتم باعث شد نظرمو عوض کنم و این داستان احساسی را برای طرفداران به تصویر بکشم.

او در ادامه از رابطه عمیق خود با راکت راکون گفت و تایید کرد که این شخصیت دوست داشتنی به او انگیزه داد تا علی‌رغم جنجال‌های پشت صحنه، سه‌گانه نگهبانان کهکشان را به پایان برساند.

شخصیت راکت همیشه جایگاه ویژه‌ای در قلب من داشته، به همین خاطر می‌دانستم که باید داستان او را در دنیای سینمایی مارول به پایان برسانم. در اصل او به من انگیزه داد تا در این مسیر قدم بردارم و سه‌گانه نگهبانان را به پایان برسانم.

جمیز گان در ابتدا نگران بود که نسخه لایو اکشن راکت رضایت طرفداران را به دنبال نداشته باشد، اما کم کم با گذشت زمان نسبت به تعریف داستان پیشینه راکت راکون علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت گذشته تلخ و غم‌انگیز این شخصیت دوست داشتنی را در داستان نگهبانان کهکشان ۳ به تصویر بکشد.

زمانی که استودیو مارول پیشنهاد کارگردانی پروژه نگهبانان کهکشان را با من مطرح کرد، جان بخشیدن به یک راکون سخنگو به طرز عجیبی مرا ترساند. با اینکه شناخت کاملی از شخصیت راکت داشتم و اکثر کمیک‌هایش را خوانده بودم، اما هیچ جوره نمی‌توانستم با اقتباس لایو اکشن راکون سخنگو کنار بیام. این ایده در ابتدا به قدری احمقانه به نظر می‌رسید که انگار قراره باگز بانی را بین گروه انتقام‌جویان قرار بدهم. حتی با وجود اینکه در آن زمان حرفه‌ام خیلی رشد نکرده بود، اما اصلا دوست نداشتم وارد چنین پروژه‌ای بشوم. یک روز در حال رانندگی به سمت خانه بودم که ناگهان از خودم پرسیدم، حالا فرض کنیم یک راکون سخنگو وجود دارد، او واقعا از کجا آمده است؟ آنجا بود که متوجه شدم او غمگین‌ترین شخصیت دنیاست. موجود بی‌آزاری که گذشته‌ای بسیار تلخ و وحشتناک را پشت سر گذاشته و تمام عمرش سعی کرده تا با پیشینه‌اش کنار بیاد. به همین خاطر تصمیم گرفتم گذشته غم‌انگیز او را در قسمت پایانی نگهبانان کهکشان روایت کنم.

ماجراجویی راکت راکون با این فیلم به سرانجام می‌رسد

پیشینه راکت راکون برای مدتی طولانی یکی از بزرگ‌ترین رازهای ناگفته دنیای سینمایی مارول بوده که حال به لطف داستان احساسی جیمز گان، طرفداران می توانند نگاهی به گذشته تلخ او داشته باشند. ناگفته نماند که این داستان احساسی ابتدا بخشی از قسمت اول نگهبانان کهکشان در فاز دوم بود اما درنهایت به دستور کوین فایگی (Kevin Feige) از فیلمنامه نهایی حذف شد. خوشبختانه پس از درخشیدن اعضای گروه در دو فیلم اول، حال نوبت به راکت راکون رسیده تا با تبدیل شدن به مهم‌ترین شخصیت فرانچایز، ماجراجویی خود را در دنیای سینمایی مارول به سرانجام برساند.

در کمیک‌ها، راکت توسط High Evolutionary به روشی وحشتناک خلق شد که از قضا قراره به‌عنوان آنتاگونیست اصلی فیلم مقابل نگهبانان کهکشان قرار بگیرد. حالا این راکون سخنگو دوست داشتنی فرصتی خواهد داشت تا به معنای واقعی کلمه با سازنده خود ملاقات کند و به شکلی دراماتیک با گذشته‌اش روبرو شود.

فیلم مورد انتظار Guardians of the Galaxy Vol. 3 در تاریخ ۵ می ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۲) در سینماها اکران خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا برای تماشای پیشینه راکت هیجان دارید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا