آیا تماشا Cruella برای کودکان مناسب است؟

رده سنی می‌تواند فریبنده باشد

تماشا Cruella

علی‌رغم رده سنی PG-13 که از سوی MPAA اهدا شده، تماشای فیلم Cruella توسط کودکان چندان توصیه نمی‌شود.

والت دیزنی طی یک دهه گذشته بخشی از سرمایه خود را به ساخت نسخه لایو اکشن انیمیشن‌های کلاسیک اختصاص داده است. تعداد قابل‌توجهی از نسخه‌های لایو اکشن در مقایسه با نسخه اصلی فیلمنامه چندان متفاوتی نداشته و همچنان برای مخاطبان کم سن و سال مناسب هستند اما تعداد انگشت شماری از بازسازی‌ها تفاوت‌های قابل‌توجهی دارند. برخی از آن‌ها علی‌رغم بهره بردن از شخصیت‌ها و فضایی آشنا برای روایت داستان، اتمسفر جدی‌تری داشته و مخاطبانی را هدف گرفته‌اند که سن بیشتری دارند. Cruella که اخیرا به سینماها آمده، در دسته دوم قرار می‌گیرد.

Cruella، درباره دختر جوانی به نام کروئلا دویل است که می‌خواهد توجه‌ها را به سمت خود جلب کرده و سپس استعدادهایش در زمینه طراحی لباس را به رخ همگان بکشد. در همین راستا، در یک شرکت طراحی و تولید لباس مشغول به کار می‌شود. مدیر شرکت بارونس نام داشته و رفتار ظالمانه‌ای در قبال تمامی کارمندان خود دارد. پروتاگونیست طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد سکوت خود را شکسته و با اقداماتی، رفتارهای نامناسب برونس را پاسخ دهد. اما استون (Emma Stone)، مارک استرانگ (Mark Strong) و اما تامپسون (Emma Thompson) از چهره‌های شاخص تیم بازیگری به شمار می‌روند.

از آن‌جایی که اثر جدید والت دیزنی بر اساس فرنچایز محبوب صد و یک سگ خالدار (One Hundred and One Dalmatians) ساخته شده، یک سوال ذهن برخی از والدین را به خود مشغول کرده است: آیا تماشا Cruella برای کودکان مناسب است؟ خشونت به کار رفته در فیلم هیچ گونه خون و خونریزی‌ای را شامل نمی‌شود اما یکی از صحنه‌های متعلق به کودکی شخصیت اصلی احتمالا برای مخاطبان کم سن و سال ناخوشایند باشد. سگ‌های خالدار که در انیمیشن‌ها طراحی دوستداشتنی و بانمکی داشته‌اند، حالا به حیواناتی خشن و ترسناک تبدیل شده‌اند. در ضمن، در برخی از صحنه‌ها به نوشیدنی‌های الکلی اشاره شده و داستان، المان‌های آثار جنایی را در خود جای داده است.

همان‌طور که اشاره شد، بخشی از Cruella به دوران کودکی شخصیت اصلی می‌پردازد. در این بخش، کودکی را می‌بینیم که به شدت خلاق است اما از سوی اطرافیان خود به شکل درست و کاملی درک نمی‌شود. علاوه بر این، در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. این بخش در کنار صحنه‌هایی با محوریت وینک (سگ متعلق به یکی از شخصیت‌ها) شاید برای مخاطبان کم سن و سال مناسب باشد اما چنین ادعایی برای مواردی که در پاراگراف پیشین به آن‌ها اشاره شد صادق نیست. در ضمن، اما استون بازیگر نقش اصلی اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Variety انجام داده و استفاده از یک داستان تاریک برای فیلمنامه را تایید کرد. او در این باره گفت:

فکر می‌کنم Cruella پرداخت هیجان‌انگیز و جذاب به شخصیتی است که فکر می‌کردیم شناختی نسبت به او داریم.

نمایش گذاشته و به تصویر کشیدن چیزی که باعث شد به فردی شرور تبدیل شود، تجربه جالبی بود.

تماشا Cruella برای کودکان مناسب نیست. با این حال، اتخاذ تصمیم نهایی در این باره را به والدین می‌سپاریم. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از ساخته‌ی جدید دیزنی، نقد کروئلا را در رسانه‌ی سرگرمی مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا