نیک فیوری در سریال تهاجم مخفی تحت تاثیر مرگ تونی استارک خواهد بود

صحبت‌های جالب سم جکسون درباره نیک فیوری

مرگ تونی استارک

به گفته ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) نیک فیوری در سریال Secret Invasion هنوز درگیر مرگ تونی استارک است و یه‌جورایی نتوانسته با این موضوع کنار بیاید.

پس از سفر طولانی مدتش به فضا پیرو وقایع فیلم Avengers: Endgame، نیک فیوری قرار است در ماه ژوئن سال جاری به زمین بازگردد تا جلوی تهاجم مخفی اسکرول‌ها را بگیرد. طبق تایید رسمی استودیو مارول و دیزنی، پروژه سریالی Secret Invasion با داستانی بزرگ‌تر و تاریک‌تر رسما اولین رویداد کراس اوری دنیای سینمایی مارول نام گرفته که ضمن روایت یکی از محبوب‌ترین رویدادهای کمیکی مارول، قراره نگاهی عمیق‌تر به برخی از شخصیت‌های اصلی این فرانچایز عظیم الجثه داشته باشد.

 

نیک فیوری هنوز تحت تاثیر مرگ تونی استارک است

در صحبت با Vanity Fair، ساموئل ال جکسون به‌تازگی فاش کرد که چگونه مرگ تونی استارک باعث تغییر نیک فیوری شده است. او با اشاره به سکانس پس از تیتراژ فیلم Spider-Man: Far From Home، خاطرنشان کرد که از دست دادن تونی و ناتاشا بزرگ‌ترین دلیل غیبت نیک فیوری بود. در واقع او قادر با این موضوع کنار بیاید، به‌همین خاطر تصمیم گرفت برای مدتی طولانی از همه چیز و همه کس فاصله بگیرد.

وقایع فیلم Avengers: Endgame به‌قدری سنگین بود که حتی نیک فیوری را هم شوکه کرد. می‌دانید بعد از مراسم خاکسپاری تونی، او مدام سعی می‌کند تا اتفاقات تلخ اخیر را هضم کند اما در عوض سوالی بزرگ ذهنش را مشغول می‌کند، جایگاه من در جهان چیست؟ مسلما مرگ تونی و ناتاشا باعث می‌شود او احساس پوچی بهش دست بدهد، به‌همین دلیل هم تصمیم می‌گیرد تا برای مدتی طولانی از همه چیز و همه کس فاصله بگیرد.

در ادامه جکسون به این موضوع اشاره کرد که چرا شخصیت او دیگر از چشم‌ نبد نمادین خود استفاده نمی‌کند.

چشم بند نمادین فیوری در واقع معرف آن ابرقهرمان شجاعی است که در دهه ۸۰ به‌همراه کارول دنورز به فضا سفر کرد و با گونه فضایی کری مبارزه کرد. این چشم بند معرف آن مدیر سازمان جاسوسی است که با ایده‌ای رویایی قدرتمندترین قهرمانان زمین را دور هم جمع کرد و باعث تولد انتقام‌جویان شد. اما حالا دیگه خبری از آن شخص بانفوذ و قدرتمند نیست. حالا آن چشم بند معرف بخش آسیب پذیر اوست.

کوبی اسمولدرز (Cobie Smulders)، بازیگر نقش ماریا هیل نیز در ادامه به این موضوع پرداخت و خاطرنشان کرد که سریال تهاجم مخفی کمی متفاوت‌تر از پروژه‌های قبلی دنیای سینمایی مارول است و حال و هوای دیگری دارد.

فکر می‌کنم طرفداران متوجه این موضوع شده باشند ولی این سریال رویکرد متفاوت‌تری را نسبت به عناوین پیشین MCU طی می‌کند و حال و هوای خاصی دارد. برای مثال قرار نیست یک ابرقهرمان با لباس اسپندکسی و قدرت‌های ماورایی بیاد و دنیا را نجت بدهد. منظورم اینه که شیوه لباس پوشیدن شخصیت من از زمان اولین فیلم انتقام‌جویان خیلی تغییر کرده است. اگر به یاد داشته باشید ماریا هیل در فیلم انتقام‌جویان یونیفرم‌های مخصوص شیلد به‌تن می‌کرد و چکمه‌های بلند تا روی زانو می‌پوشید، اما در این سریال او را فقط با یک شلوار جین و لباس ساده خواهید دید.

با توجه به صحبت‌های سم جکسون و کوبی اسمولدرز، اقتباس لایو اکشن Secret Invasion قرار است نور متفاوتی را به فاز پنجم دنیای سینمایی مارول بتاباند. نمی‌شود گفت که این فرانچایز هرگز به محتوای عمیق‌تر و تاریک‌تر نپرداخته است، اما به نظر می‌رسد این رویداد کراس اوری بزرگ قراره بسیار درون‌گراتر از پروژه‌های پیشین MCU باشد. علیرغم اینکه چقدر ممکن است عجیب به نظر برسد، اما این دو عنصر داستان، یعنی تحول شخصیتی نیک فیوری و تهاجم مخفی اسکرول‌ها می‌توانند به خوبی یکدیگر را تکمیل کنند. چراکه گونه فضایی خطرناکی با توانایی تغییر چهره به زمین نفوذ کرده و نیک فیوری هم به جایی رسیده که دیگر نمی‌داند به چه کسی باید اعتماد کند.

سریال مورد انتظار Secret Invasion در تاریخ ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد ماه) از دیزنی پلاس پخش خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا فیوری می‌تواند با مرگ تونی و ناتاشا کنار بیاد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

3.8 4 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا