1%
  • 0/10

همراه اول گوشی قسطی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد

حمایت همراه اول و ایرانسل از تولید گوشی ایرانی

همراه اول گوشی قسطی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد ۰ ۱۱ دی ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
همراه اول تولید گوشی ایرانی

همراه اول اعلام کرد که به همراه ایرانسل و پست‌بانک از تولید گوشی هوشمند در داخل کشور حمایت می‌کند.

روز سه‌شنبه دهم دی‌ماه مراسم امضای تفاهم نامه طرح حمایتی ارتقا سهم بازار گوشی هوشمند تولید داخل با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیران عامل همراه اول، ایرانسل و پست بانک برگزار شد.

این تفاهم نامه که همکاری در راستای شتابدهی و توسعه سهم بازار و زیست بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل است، با راهبری و نظارت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به سمت ایجاد و توسعه شبکه فروش و بستر واگذاری اقساطی تلفن همراه هوشمند ایرانی به کاربران می‌رود.

همراه اول با انعقاد این تفاهم نامه گامی به سمت توسعه سهم بازار تلفن همراه هوشمند تولید داخل، افزایش توان رقابتی تولید داخل نسبت به نمونه مشابه خارجی و ارتقای توان تولید داخل در تأمین و پشتیبانی از نیازمندی‌های سخت افزاری و نرم افزاری کاربران ایرانی بر‌می‌دارد.

محمدجواد آذری جهرمی در این نشست با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم به‌واسطه بالا رفتن نرخ ارز و تأثیر آن بر قیمت گوشی‌های وارداتی، گفت: با این اتفاق، برخی مردم ترجیح می‌دهند به‌جای خرید گوشی نو، روی به دست دوم بیاورند؛ اما همیشه با بروز یک مشکل، فرصتی هم در کنار آن ایجاد می‌شود که با استفاده از آن می‌توان، موجبات پیشرفت را فراهم کرد.

وی افزود: بنابراین تصمیم گرفتیم تا مجموع چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و با تولید گوشی‌های داخلی با کیفیت و قیمت مناسب، ضمن کمک به مردم و صنعت تولیدات داخلی، زمینه اشتغال‌زایی را نیز فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: براساس تفاهم نامه امروز، صندوقی با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات پست بانک و همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات بانک مرکزی ایجاد می شود تا با تخصیص آن به اپراتورهای تلفن همراه، زمینه فروش اقساطی گوشی به مردم از طریق درگاه های فروش اپراتورها فراهم شود.

وی با بیان اینکه ارزیابی توان بازپرداختی متقاضیان دریافت این گوشی‌ها با پست بانک ایران است، ابراز کرد: وظیفه دولت ایجاد سکوهاست و امیدواریم با حمایت‌هایی که صورت می گیرد، در آینده شاهد تولیدات باکیفیت در سطح یک جهانی باشیم.

آذری جهرمی همچنین خاطر نشان کرد: امیدواریم بعد از اعلام فراخوان در دهه فجر و رونمایی از تولیدات داخلی، نخستین عرضه را تا پایان سال و بعد از ثبت نام اپراتورهای تلفن همراه از مردم داشته باشیم.

لازم به ذکر است، شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین با امضای تفاهم نامه طرح حمایتی ارتقا سهم بازار گوشی هوشمند تولید داخل، اقدامی در راستای ارتقای استقلال کشور در زیست بوم تلفن همراه هوشمند و افزایش آمادگی در برابر تحریم های احتمالی این زیست بوم انجام خواهد داد.

همراه اول در راستای اهداف این تفاهم‌نامه و برنامه‌های شورای راهبری که ریاست آن بر عهده معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، متعهد شده اقداماتی نظیر «پیش خرید تلفن همراه هوشمند به تعداد مورد تأیید شورای راهبری از تولیدکننده‌های مورد تأیید معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «راه اندازی سامانه فروش به صورتی‌که تعاملات بین بانک و اپراتور از این بستر انجام پذیرفته و فعالیت‌ها و درخواست‌ها قابل پیگیری باشند»، «همکاری با تولیدکنندگان به منظور تشکیل کمپین و برنامه پیش فروش» و «ارائه بسته‌های افزایشی به صورت باندل شده با گوشی این طرح و تحویل محصول نهایی به مشتری پس از انجام فرآیندهای بانکی» انجام دهد.

پست بانک ایران به عنوان بانک عامل نیز متعهد شد که اقدامات لازم برای دریافت خط اعتباری از بانک مرکزی و تخصیص اعتبار به اپراتورها انجام داده و ضمن ارائه خدمات لازم به اپراتورهای تلفن همراه، سامانه اعتبارسنجی را نیز ایجاد و در انجام فرآیندهای اجرایی همکاری کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments