iOS 17.1.2 هفته بعد برای کاربران آیفون منتشر می‌شود

iOS 17.1.2 آیفون

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل قصد دارد هفته‌ی آینده آپدیت iOS 17.1.2 را برای تمام آیفون هایی که iOS 17 را دریافت کرده‌اند منتشر کند.

کاربران آیفون به احتمال زیاد از هفته‌ی آینده می‌توانند iOS 17.1.2 را دریافت کنند. البته به شرط اینکه گوشی‌شان واجد شرایط برای دریافت iOS 17 بوده باشد. این آپدیت بیشتر با هدف برطرف کردن باگی منتشر شده که اجازه نمی‌داد کاربران اپل در خودروها، گوشی‌شان را به صورت بی‌سیم شارژ کنند. این اتفاق در iOS 17.1 رخ داد و حتی مشکل NFC هم گریبان‌گیر آیفون‌ها شد که اجازه نمی‌داد در خودروهای BMW، بتوان آیفون‌ها را شارژ کرد. اپل سعی کرد با انتشار iOS 17.1.1 آن‌ها را برطرف کند اما به نظر می‌رسد برای برخی از کاربران این مشکلات همچنان پابرجاست.

NFC یکی از قطعات مهم آیفون‌هاست که البته شاید برای ما ایرانی‌ها خیلی کاربردی نباشد اما در کشورهای مختلف از آن برای سرویس پرداخت اپل یا شارژ بی‌سیم استفاده می‌کنند. برخی از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز اپل به کاربران گفته بودند گوشی باید باز و تعمیر شود اما در واقع مشکل نرم‌افزاری بود و اصلا نیازی به این کارها نبود.

حال شرکت آمریکایی با انتشار iOS 17.1.2 قصد دارد اندکی وضعیت را برای کاربران آیفون بهتر کند. از آن جایی که در هفته‌ی شکرگذاری آمریکا هستیم، کارمندان اپل به مرخصی می‌روند و طبیعتا فرصتی برای انتشار آپدیت وجود نخواهد داشت. این اتفاق سال گذشته و همزمان با عرضه‌ی iOS 16.1.2 هم رخ داد و نهایتا در تاریخ ۳۰ نوامبر، کاربران توانستند آپدیت جدید را دریافت کنند.

انتظار می‌رود آپدیت یادشده باگ‌های ریز و درشت مختلفی را از گوشی‌های آیفون پاک کند تا کاربران آماده‌ی دریافت آپدیت بزرگ‌تر یعنی iOS 17.2 شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا