1%
  • 0/10

آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس باز هم نمایشگر ۶۰ هرتزی خواهند داشت

چرا اپل به مشتریان خود اهمیت نمی‌دهد؟

آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس باز هم نمایشگر ۶۰ هرتزی خواهند داشت ۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون ۱۶ نمایشگر ۶۰ هرتزی

آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس از جمله پرچم‌داران اقتصادی اپل برای سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شوند که قرار است باز هم نمایشگر ۶۰ هرتزی داشته باشند.

سری آیفون ۱۶ قرار است در سپتامبر سال آینده رونمایی و راهی بازار شوند. البته اگر برنامه‌های اپل دستخوش تغییراتی نشود. اینطور که پیداست، شرکت آمریکایی در نظر دارد امکانات و قابلیت‌های خوبی را به این سری اضافه کند اما برخلاف انتظارات، نمایشگر با رفرش‌ریت بالا به دو مدل استاندارد و پلاس اضافه نخواهد شد.

شاید عجیب به نظر برسد اما اپل تنها شرکتی است که گوشی‌های بیش از ۸۰۰ دلار خود را به پنل ۶۰ هرتزی مجهز می‌کند. ظاهرا برای شرکت آمریکایی فقط کاربرانی که بیش از ۱۰۰۰ دلار هزینه می‌کنند شایستگی تجربه‌ی بهترین قابلیت‌ها هستند در غیر این صورت کاربران مدل استاندارد حتی از نمایشگرهای ۹۰ هرتزی هم محروم خواهند بود.

اپل جزیره‌ی پویا را به سری آیفون ۱۵ اضافه کرد و از لحاظ ظاهری آن‌ها را به مدل‌های پرو و پرو مکس نزدیک‌تر کرد اما رفرش‌ریت ۹۰ یا ۱۲۰ هرتزی قابلیتی به مراتب بهتر و جذاب‌تر از جزیره‌ی پویاست چون تجربه‌ی کاربری را مستقیما تحت تأثیر قرار می‌دهد. در حالی که انتظار می‌رفت آیفون ۱۶ نمایشگر ۶۰ هرتزی نداشته باشد، متأسفانه به تازگی خبری منتشر شده مبنی بر اینکه این اتفاق خواهد افتاد.

پیش‌تر گفته می‌شود سری آیفون ۱۶ شاید نمایشگر ۹۰ هرتزی داشته باشد اما به نظر می‌رسد ارتقای رفرش‌ریت در آیفون‌ها برای دو سال بعد، یعنی همزمان با عرضه‌ی سری آیفون ۱۷ رخ خواهد داد؛ جایی که به احتمال زیاد هر چهار مدل از آیفون‌ها (یا حتی سه مدل چون هنوز مشخص نیست تا آن زمان تعداد پرچم‌دارهای اپل چه تغییری خواهد داشت)، به پنل ۱۲۰ هرتزی مجهز می‌شوند.

در حال حاضر باید منتظر عرضه‌ی آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس با نمایشگر ۶۰ هرتزی باشیم که به احتمال زیاد تفاوت معناداری با نسل کنونی یعنی ۱۵ و ۱۵ پلاس نخواهند داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments