افزایش چشمگیر طول عمر باتری آیفون با این ترفند ساده!

سری ۱۵ و ۱۴ به این تنظیمات نیازی ندارند!

طول عمر باتری آیفون

به تازگی مشخص شده با اعمال یک تغییر بسیار کوچک در تنظیمات گوشی‌های آیفون می‌توانید طول عمر باتری آن‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

روش‌های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید طول عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید. برای مثال می‌توانید نور صفحه را کم کنید، حالت Low Power Mode را برای توقف فعالیت اپ‌ها در پس‌زمینه و در نتیجه استفاده‌ی کمتر از منابع سخت‌افزاری دستگاه فعال کنید، گوشی را روی حالت هواپیما قرار دهید تا بیشترین شارژدهی را داشته باشد و بسیاری موارد دیگر که البته در مورد آخر، تماس‌های دریافتی شما مسدود خواهد شد.

اما یک روش جالب‌تر و بدون دردسرتر وجود دارد که گزارش شده می‌تواند به شکل قابل توجهی طول عمر باتری گوشی‌های آیفون را افزایش دهد. البته که برای باتری‌های معیوب که دیگر از طول عمرشان گذشته، چنین ترفندی نمی‌تواند خیلی مفید واقع شود اما برای یک آیفون با باتری سالم، قطعا می‌تواند تفاوت خوبی را رقم بزند.

کافی است به تنظیمات بروید و در بخش Accessibility و سپس Display & Text Size، گزینه‌ی Reduce White Point را فعال کنید. فعال کردن این گزینه، شدت روشنایی در صفحه را کم می‌کند. حالا هرچه شما این اسلایدر را به سمت ۱۰۰ ببرید، در ظرفیت باتری بیشتر صرفه‌جویی خواهد شد و هرچه آن را کمتر نگه دارید، توان بیشتری از پنل گوشی گرفته می‌شود.

البته توجه داشته باشید فعال کردن این گزینه سبب می‌شود در محیط‌های خارج از خانه، در نور روز و به خصوص زیر نور خورشید، نتوانید خیلی خوب محتوای روی صفحه را ببینید. تنها کاری که می‌توان برای رفع مشکل اینچنینی انجام داد این است که انقدر اسلایدر را روی حالت‌های مختلف تنظیم کرد که در نهایت بهترین تنظیم متناسب با نیاز کاربر پیدا شود.

فعال کردن این گزینه همچنین از آسیب رسیدن به چشم در جلسات طولانی مدت گیمینگ یا استفاده از گوشی جلوگیری خواهد کرد و استفاده از گوشی قبل از خواب را هم محدود می‌کند. بدین ترتیب می‌توانید خوا شبانه‌ی بیشتر و راحت‌تری داشته باشید.

برای آیفون ۱۵ پرو مکس، ۱۵ پلاس و ۱۴ پرو مکس و ۱۴ پلاس که از باتری‌هایی با ظرفیت بیشتر از ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت بهره می‌برند، اعمال این تنظیمات صرفا برای افزایش طول عمر آیفون اصلا نیاز نیست چون این گوشی‌ها در حالت عادی هم در این زمینه کم‌نظیر هستند.

آیا شما هم از وجود چنین تنظیماتی آگاه بودید؟ آیا فعال کردن آن تأثیری در شارژدهی آیفون‌تان داشته است؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا