آیفون ۱۶ خنک‌کننده گرافنی خواهد داشت؛ بزرگ تر و خنک‌تر

آیفون ۱۶ خنک‌کننده گرافنی

اینطور که به نظر می‌رسد اپل قصد دارد برای سری آیفون ۱۶ از خنک‌کننده‌ی گرافنی استفاده کند که عملکرد موثرتری در دفع دما دارند.

آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس به محض عرضه به بازار، به خاطر مشکل داغی بیش از حد مسأله‌ساز شدند. مشکلی که گریبانگیر این گوشی‌ها شده بود در ابتدا دلیل مشخصی نداشت. بسیاری‌ها گمان می‌کردند ممکن است به خاطر فریم تیتانیومی باشد که اپل به جای فولاد ضد زنگ استفاده کرده و معتقد بودند این فلز عملکرد خوبی در پخش دما ندارد.

برخی از کاربران مدعی شده بودند اپل به خاطر طراحی بد آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس باعث این مشکل شده و برخی دیگر هم A17 پرو، تراشه‌ی ۳ نانومتری و قدرتمند این شرکت را مقصر اصلی می‌دانستند. هرچند در نهایت هیچ یک مقصر نبودند و یک باگ نرم‌افزاری بود که باعث شد این مشکل برای آیفون‌ها به وجود بیاید. اپل مشکل یادشده را با عرضه‌ی آپدیت‌های نرم‌افزاری متعدد برطرف کرد اما همچنان این گوشی‌ها، نسبتا داغ هستند که البته دیگر مضر نیست.

با این حال اپل قصد دارد وضعیت را با عرضه‌ی آیفون ۱۶ بهتر کند و راه حلی هم که برای این سری در نظر گرفته خنک کننده گرافنی است. ظاهرا قصد اپل این است که این خنک‌کننده‌ی جدید را جایگزین مدل کنونی کند که عملکرد خوب اما ناکافی در زمینه‌ی خنک‌کنندگی آیفون دارد.

بر اساس شایعه‌ای که در این رابطه وجود دارد، اپل می‌خواهند خنک‌کننده گرافنی را جایگزین نمونه‌ی مسی موجود در سری آیفون ۱۵ کند چون گرافن در مقایسه با مس، عملکرد به مراتب بهتری در پخش دما دارد و در نتیجه گوشی به شکل قابل توجهی زیر فشار سنگین دمای کمتری تولید خواهد کرد.

خنک‌کننده گرافنی در کنار قالب فلزی که برای باتری در نظر گرفته خواهد شد، به صورت کلی در خنک‌سازی سری آیفون ۱۶ عملکرد بی‌نظیری از خود به نمایش خواهند گذاشت و باید دید آیا اپل می‌تواند در عمل هم کم‌نقص ظاهر شود یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا