تا چند سال دیگر، تمام قطعات آیفون را اپل تولید خواهد کرد

شرکت آمریکایی در مسیر خودکفایی

آیفون اپل

اپل ظاهرا می‌خواهد طی سال‌های آتی قطعات بیشتری از آیفون را به صورت بومی تولید کند تا کنترل بیشتری روی آن‌ها داشته باشد.

اگر به خاطر داشته باشید، پیش‌تر خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل در ساخت مودم 5G برای آیفون‌ها با مشکل مواجه شده چرا که ساخت مودم واقعا کار سخت و پیچیده‌ای است که به زمان و منابع مالی عظیمی نیاز دارد. البته منابع مالی را که اپل تأمین کرده و حالا فقط باید زمان بگذارد تا مهندسین این شرکت بتوانند بالاخره سختی‌ها را پشت سر بگذارند.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، اپل فقط به دنبال تولید مودم 5G برای گوشی‌های آیفون نیست؛ بلکه این شرکت آمریکایی می‌خواهد در تمام زمینه‌ها خودکفا شود تا بتواند کنترل بیشتری روی محصولاتش داشته باشد. در حال حاضر اپل طراحی تراشه و سیستم‌عاملش را خودش انجام می‌دهد اما برای تولید مودم مجبور شده تا سال ۲۰۲۶ با کوالکام همکاری‌اش را ادامه دهد. ظاهرا در سری آیفون ۱۸، مودم خود 5G خود اپل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این‌ها، اپل در نظر دارد در آینده تراشه‌ی وای‌فای و بلوتوث یکپارچه تولید کند تا دیگر مجبور نباشد از برادکام تراشه خریداری کنید. اما یک خبر جالب در این رابطه این است که اپل می‌خواهد روی یک فناوری جذاب کار کند که به مرور به آن اجازه می‌دهد پنل‌هایی با فناوری micro-LED تولید کند.

ماه مه سال گذشته بود که پایگاه خبری ژاپنی Nikkei مدهی شد اپل چیزی حدود ۱ میلیارد دلار طی ده سال اخیر سرمایه‌گذاری کرده تا بتواند پنلی با فناوری micro-LED تولید کند. اولین محصول اپل که قرار است از نمایشگر بومی این شرکت استفاده کند هم احتمالا اپل واچ خواهد بود و اگر همه چیز خوب پیش برود، احتمالا فعالیت اپل را در ابعاد گسترده‌تر نظیر ساخت نمایشگر آیفون هم شاهد خواهیم بود که هدف اصلی و بزرگ‌ترین منبع درآمد این شرکت به حساب می‌آیند. هرچند برای این منظور به چندین سال زمان نیاز است.

علاوه بر این‌ها، اوایل این ماه شنیده بودیم که اپل می‌خواهد باتری‌های آیفون و سایر محصولاتش را هم خودش تولید کند اما مارک گورمن گفت که این هدف فعلا برای اپل دست‌نیافتنی است اما در برنامه‌های شرکت وجود دارد.

اپل برای خودکفا شدن نیاز به شرکت‌های دیگر دارد تا بتواند از آن‌ها یاد بگیرد. برای مثال حتی گفته شده که این شرکت روی ساخت سنسور دوربین بومی هم کار می‌کند که در حال حاضر سونی وظیفه‌ی ساخت آن را بر عهده دارد و سبب شده تا به اینجای کار، یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت آیفون‌ها در جهان همین لنزهای دوربین باشند. اپل باید در ابتدا اطمینان حاصل کند که اگر خودش بخواهد سنسور دوربین بسازد، می‌تواند چیزی بهتر و بیشتر از سنسورهای دوربین سونی ارائه دهد.

ساخت سنسور اندازه‌گیری قند خون برای اپل واچ هم یکی از اهدافی است که اپل در راستای خودکفا شدن در سر دارد. باید دید در نهایت این شرکت آمریکایی به کدام یک از این اهداف خود دست پیدا می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا