برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ترافیک مصرفی شبکه شاد تا آخر فصل بهار رایگان شد

وزیر ارتباطات شخصا پیگیری می‌کند

ترافیک مصرفی شبکه شاد تا آخر فصل بهار رایگان شد ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
اینترنت مصرفی شاد

ترافیک مصرفی شبکه شاد تا آخر خرداد ماه سال‌جاری بر اساس گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شکل رایگان در دسترس کاربران قرار دارد.

محمد جواد آذری جهرمی اعلام کرد: با مساعدت رییس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه مقرر شده تا استفاده از شبکه شاد برای تمامی دانش آموزان تا پایان خرداد ماه (سال تحصیلی) در تمامی اپراتورها رایگان محاسبه شود.

وزیر ارتباطات اعلام کرده که این سرویس از فردا ارائه‌ خواهد شد و او شخصا برای محقق شدن این موضوع در تمامی سرویس‌های ارائه دهنده‌ی اینترنت پیگیری خواهد کرد.

بر اساس گزارش آذری جهرمی، بیش از ۹۰ درصد دانشگاه‌های کشور که وزارت علوم لیست آنها را به وزارت ارتباطات اعلام کرده نیز مشمول استفاده از ترافیک مصرفی رایگان هستند.

بر اساس بند ۳۰ قانون اساسی، دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد.

بر این اساس در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و آموزش دانش‌آموزان به شکل آنلان، رایگان شدن حجم مصرفی اینترنتی این شبکه جزو وظایف دولت بوده که حالا به مرحله اجرایی در آمده است.

شبکه شاد که برای برقراری کلاس‌های آنلاین تمام مدارس کشور و با همکاری آموزش و پرورش و همراه اول شکل گرفته است تا به امروز به بیش از ۱۲ میلیون از دانش آموزان کشور خدمات ارایه می‌دهد. با این حال برخی مدارس نیز آموزش‌های خود را در بسترهایی دیگر ادامه می‌دهند، اما برخی مناطق نیز به دلیل عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت یا نداشتن تجهیزات لازم برای دانش آموزان، از دسترسی به این شبکه محروم مانده‌اند. اگرچه وزیر ارتباطات از رایگان شدن ترافیک مصرفی شبکه شاد خبر داده، اما برای دسترسی دانش‌آموزانی که به سیستم آموزش آنلاین مشکل دارند یا تجهیزاتی برای این نوع آموزش ندارند نیز باید تدبیری اندیشید تا مناطق محروم هم به امکانات آموزشی دسترسی پیدا کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments