کدام اپلیکیشن‌ها ممکن است جایگزین اینستاگرام شوند

اپلیکیشن‌های جایگزین اینستاگرام

پلتفرم‌هایی مثل فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر در همه‌ی دنیا جای خود را باز کرده‌اند، اما همیشه تهدیدهایی برای بسته شدن این پلتفرم‌ها وجود دارد که لزوم جایگزین اپی چون اینستاگرام را بیشتر می‌کند.

طی هفته‌های اخیر فیلتر اینستاگرام باعث شد بیش از ۹ میلیون کسب و کار در داخل کشورمان با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم کنند و اکثر بخش بزرگی از درآمدشان را از دست دادند.

بر این اساس لازم است پلتفرم‌های دیگری جایگزین چنین شبکه‌های اجتماعی شوند که در صورت بروز چنین مشکلاتی کاربران کمترین آسیب را ببینند.

در این میان بسیاری از برنامه نویسان بیکار ننشسته‌اند و تلاش کرده‌اند با بزرگان این بازار رقابت کنند. در این مقاله، قصد داریم برخی از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را که در تلاش‌ هستند جایگزین اینستاگرام شوند معرفی کنیم.

اپلیکیشن‌های جایگزین اینستاگرام

چرا جایگزین های اینستاگرام مهم هستند؟

اینستاگرام به هر لحاظی مورد بررسی قرار گرفته و مانند هر پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی، کامل نیست. چند دلیل خوب وجود دارد که به دنبال جایگزین اینستاگرام باشید:

نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی

اینستاگرام متعلق به فیس‌بوک است و در پی رسوایی اخیر فیس‌بوک، ممکن است برخی نگران حریم خصوصی خود در اینستاگرام نیز باشند.

طبقه‌بندی‌های مختلف اینستاگرام یکی دیگر از دلایلی است که این پلتفرم را به رقابتی ناعادلانه کشانده است.

با قطعی جهانی اخیر فیسبوک و اینستاگرام و به‌خصوص حالا که این پلتفرم شبکه اجتماعی در ایران به شکل کامل از دسترس خارج شده است، اگر کسب و کار شما به طور کامل به این پلتفرم‌ها متکی باشد و آنها با هم از کار بیفتند، کسب و کار شما نیز با آنها از بین خواهد رفت. بنابراین لازم است به جایگزینی برای اینستاگرام فکر کنید تا بتوانید کسب و کارتان را بر پایه‌ی آن دوباره توسعه دهید.

هنگام انتخاب بین گزینه‌های اینستاگرام چه چیزهایی را در نظر بگیرید

مانند هر نوع پلتفرم رسانه‌های اجتماعی، فقط به این دلیل که جایگزین اینستاگرام هستند به این معنی نیست که باید به طور خودکار زمان و انرژی خود را صرف آنها کنید. همچنان باید فاکتورهای اولیه‌ای را که هنگام انتخاب سایت‌های رسانه اجتماعی در نظر می‌گیرید، برای این پلتفرم‌ها نیز لحاظ کنید:

جمعیت شناسی – مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید، مخاطبان رسانه‌های اجتماعی شما هستند. آنها به چه نوع پلتفرم‌هایی جذب می‌شوند؟ دوست دارند چه نوع محتوایی ببینند؟ کدام جایگزین اینستاگرام به بهترین وجه از این نوع محتواها پشتیبانی می‌کند؟ پیدا کردن اطلاعات جمعیتی خاص برای این پلتفرم‌های کوچک‌تر اغلب دشوار است، اما می‌توانید براساس ویژگی‌ها و تمرکز کلی هر برنامه حدس بزنید.

جایگزین‌های اینستاگرام معمولا بر اشتراک‌گذاری تصاویر تمرکز می‌کنند، اما پلتفرم‌هایی که در نظر دارید از چه ویژگی‌هایی برخوردارند؟ آیا امکان گذاشتن نظرات کاربران وجود دارد؟ امکان پیام خصوصی چطور؟ آیا می‌توانید گروه‌هایی برای ایجاد جامعه منسجم‌تری پیرامون برند خود بسازید؟

هدف کلی شما در رسانه‌های اجتماعی چیست؟ این پلتفرم‌های جدید چگونه در برنامه رسانه‌های اجتماعی شما قرار می‌گیرند؟

چهار مورد از بهترین جایگزین های اینستاگرام

EyeEm

EyeEm یک جامعه شلوغ با بیش از ۲۲ میلیون کاربر است.

EyeEm هم به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی و هم به عنوان یک بازار تصویر عمل می‌کند و جامعه جذابی برای هنرمندان و عکاسان به شمار می‌رود.

منحصربه‌فردترین ویژگی EyeEm ماموریت‌هایی است که برای کاربران تعیین می‌کند و آنها را به چالش می‌کشد تا مهارت‌های هنری خود را با ایجاد تصاویر بر اساس بریف‌هایی که توسط برندهای شریک EyeEm ارائه می‌دهند، آزمایش کنند. جوایز این مسابقات از نمایش تصاویر شما در کمپین‌های تجاری یا نمایشگاه‌ها تا جوایز نقدی واقعی متغیر است.

مخاطبان EyeEm چه کسانی هستند؟

اگر تجارت شما به شدت روی هنر، عکاسی یا نرم افزار یا تجهیزات مرتبط متمرکز است، باید EyeEm را به عنوان یک کانال بازاریابی در نظر بگیرید.

عملکرد بازار EyeEm همچنین آن را به ابزاری مفید برای هر کسب و کاری که از عناصر بصری در بازاریابی خود بهره می‌برد تبدیل می‌کند.

EyeEm مکانی عالی است برای اینکه برند شما را از بقیه متمایز کند.

500px

500px یک شبکه رسانه اجتماعی است که به جنبه‌های اجتماعی اختصاص یافته است. این پلتفرم جامعه بزرگی متشکل از ۱۵ میلیون کاربر فعال دارند و مانند EyeEm، با اجازه دادن به کاربران برای فروش تصاویر خود به طور مستقیم روی پلتفرم، عکاسان حرفه‌ای را جذب می‌کند.

500px همچنین چندین سطح مختلف عضویت، از جمله چند طرح پولی را ارایه می‌دهد.

آخرین ویژگی قابل توجه 500px، نسخه مرورگر وب کاملا کاربردی است. این کار آپلود مستقیم تصاویر را از رایانه آسان‌تر می‌کند. این برنامه همچنین دارای نسخه‌های اندروید و iOS است.

چه کسی باید از 500px استفاده کند؟

500px مدت‌هاست که روی جوامع عکاسی نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای متمرکز شده است. این باعث می‌شود که در درجه اول به عنوان یک ابزار بازاریابی برای عکاسان حرفه‌ای و استودیوهای عکاسی یا مشاغلی که تجهیزات عکاسی می‌فروشند مفید باشد.

500px همچنین یک ابزار عالی برای مشاغلی است که در بازاریابی بصری خود بر عکاسی تاکید دارند، زیرا می‌توانید از آن برای یافتن عکاسان حرفه‌ای برای مشارکت یا حتی خرید مستقیم تصاویر استفاده کنید.

VSCO

VSCO ویژگی‌هایی مشابه اینستاگرام ارایه می‌دهد. می‌توانید از طریق برنامه عکس بگیرید، آنها را ویرایش و فیلترهای مختلفی اضافه کنید. اما چند تفاوت کلیدی وجود دارد که VSCO را به یک جایگزین عالی برای اینستاگرام تبدیل می‌کند:

به راحتی تصاویر را دوباره به اشتراک بگذارید. از طرف دیگر، با VSCO، می‌توانید به راحتی تصاویر را در برنامه به اشتراک بگذارید. این امر حفظ یک برنامه محتوای ثابت را آسان‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا روابط خود را در جامعه VSCO توسعه دهید.

یکی دیگر از ویژگی‌های این برنامه پنهان بودن تعداد مخاطبان است که به این ترتیب شما تنها فردی هستید که می‌دانید چه تعداد فالوور در VSCO دارید. این به VSCO کمک می‌کند تا جامعه را به جای مسابقه محبوبیتی که در اینستاگرام حاکم شده است، بر خلاقیت و محتوای واقعی متمرکز کند.

این ویژگی‌ها، همراه با ۳۰ میلیون کاربر فعال، VSCO را به یکی از بهترین جایگزین های اینستاگرام تبدیل می‌‌کند.

VSCO همچنین یک طرح عضویت ممتاز را ارایه می‌دهد که دسترسی به ابزارهای ویرایش بیشتر را فراهم می‌کند. این قابلیت به VSCO اجازه می‌دهد تا بر روی محتوا و عکاسی عالی تمرکز کند، بدون اینکه به تبلیغ کنندگان وابسته شود.

Steller

Steller یک برنامه منحصر به فرد است که بر اساس داستان سرایی طراحی شده است. استلر به جای تمرکز صرف بر رسانه‌های بصری، کاربران را تشویق می‌کند تا از ترکیبی از ویدئو، تصاویر، متن و چیدمان‌های داخلی برای گفتن داستان‌های پیچیده استفاده کنند.

این تمرکز روی چندرسانه‌ای به کاربران اجازه می‌دهد تا موضوعات مختلف را عمیقاً بررسی کنند.

فرمت منحصر به فرد این پلتفرم آن را تبدیل به جایگزینی برای اینستاگرام می‌کند که ارزش وقت گذاشتن دارد. در حالی که دیگر پلتفرم‌های این فهرست، پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری تصویر خالص مانند اینستاگرام هستند، استلر چیز دیگری برای ارایه دارد.

چه کسی باید از استلر استفاده کند؟

Steller یک پلتفرم عالی برای برندهای داستان محور است که می‌خواهند محتوای با کیفیت بالا در رسانه‌های مختلف تولید کنند.

در نهایت، بهترین جایگزین اینستاگرام برای شما باید مبتنی بر نوع کسب و کاری باشد که می‌خواهید از رسانه‌های اجتماعی کسب کنید.

EyeEm مکانی عالی برای برندها در جهت یافتن هنرمندان در زمینه همکاری و خرید تصاویر برای استفاده در کمپین‌های بازاریابی است.

500px به جوامع عکاسی نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای اختصاص داده شده است و آن را به مکانی ایده‌آل برای عکاسی و مشاغل مجاور عکاسی تبدیل می‌کند.

VSCO یک انتخاب عالی برای برندهایی است که می‌خواهند با نوجوانان و بزرگسالان در اوایل ۲۰ سالگی خود ارتباط برقرار کنند و مکانی سرگرم کننده برای آزمایش تکنیک‌های خلاقانه ویرایش عکس است.

Steller برای برندهای متمرکز بر داستان و سازندگانی که به دلیل عملکرد پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری تصویر معمولی احساس محدودیت می‌کنند بسیار مناسب است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا