نخستین تصاویر از صحنه فیلمبرداری Indiana Jones 5 منتشر شد

تعداد تصاویر به رقم ۲ می‌رسد

صحنه فیلمبرداری Indiana Jones 5

یکی از کاربران فروم Reddit ساعاتی قبل نخستین تصاویر از صحنه فیلمبرداری Indiana Jones 5 را با دیگران به اشتراک گذاشت.

وقتی ساخت چهارمین فیلم ایندیانا جونز رسما اعلام شد، طرفداران به دو دسته تقسیم شدند: دسته اول، از ساخت قسمت جدید استقبال کردند؛ دست دوم هم به مخالفت با آن پرداخته و اصرار داشتند مجموعه باید با قسمت سوم به انتها می‌رسید. به هر حال، Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull در سال ۲۰۰۸ میلادی اکران شد و علی‌رغم دریافت بازخوردهای مثبت از سوی کارشناسان، نتوانست در جلب نظر اکثر طرفداران قدیمی موفق ظاهر شود. با وجود این، پارامونت تصمیم گرفت ساخت قسمت پنجم را در دستور کار خود قرار دهد؛ پروژه‌ای که فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است.

پنجمین ایندیانا جونز در سال ۲۰۱۶ میلادی رسما وارد فاز اولیه شد تا سه سال بعد روی پرده نقره‌ای برود. استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) که فیلم‌های پیشین را کارگردانی کرده بود، قرار شد پروژه مزبور را جلوی دوربین ببرد. برخلاف انتظار، فیلمنامه‌ای که دیوید کپ (David Koepp) نوشته بود، نتوانست نظر مثبت اسپیلبرگ را به خود جلب کند. با تکرار این اتفاق برای چند بار، کپ از پروژه کنار رفت تا اشخاص دیگری روی فیلمنامه کار کنند؛ اقدامی که فایده‌ای نداشت زیرا فیلمنامه‌هایشان مورد قبول قرار نگرفت. در انتها، اسپیلبرگ از کارگردانی انصراف داد تا جیمز منگولد (James Mangold) وظایف نویسندگی و کارگردانی را به دوش بکشد.

یکی از کاربران فروم Reddit که با نام Switzerland_Forever فعالیت می‌کند، ساعاتی قبل اولین تصاویر از صحنه فیلمبرداری Indiana Jones 5 را منتشر کرد. تعداد تصاویر به رقم دو رسیده و مطابق انتظار، نکته خاصی را در خود جای نداده‌اند. تنها سازه‌هایی را نشان می‌دهند که در حال ساخت بوده تا برای فیلمبرداری آماده شوند. با این حال، ساخت صحنه‌های فیلمبرداری تایید می‌کند پروژه فراز و نشیب‌های خود را پشت سر گذاشته و قرار نیست بیشتر از این در فاز پیش‌تولید بماند؛ اتفاقی که باید آن را به فال نیک گرفت. در ادامه می‌توانید تصاویر را مشاهده کنید:

لوکاس‌فیلم و پارامونت پیکچرز تا به این لحظه اجازه نداده‌اند اطلاعات چندانی از داستان منتشر شود. تنها به واسطه برخی شایعه‌ها احتمال می‌رود اتفاقات در دهه ۶۰ میلادی رخ دهند. در ضمن، هریسون فورد (Harrison Ford) بازمی‌گردد تا باری دیگر به عنوان باستان‌شناس معروف جلوی دوربین ظاهر شود. از چهره‌های جدیدی که به تیم بازیگری پیوسته‌اند، می‌توان مس میکلسن (Mads Mikkelsen) را نام برد. اطلاعاتی از نقش او در دسترس نیست اما هنرپیشه دانمارکی بخاطر نقش‌های منفی شناخته می‌شود در نتیجه، بعید نیست نقش آنتاگونیست را بر عهده گرفته باشد. به میکلسن، باید فیبی والر-بریج (Phoebe Waller-Bridge) و توماس کرچمان (Thomas Kretschmann) را هم افزود.

پنجمین قسمت ایندیانا جونز برای اکران از تاریخ ۷ مرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۹ جولای سال ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده است. فیلمبرداری هم طی یک هفته آینده شروع خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا