نویسنده‌ی سابق Indiana Jones 5 دلیلش را برای خروج از این پروژه توضیح می‌دهد

دیوید کوپ، جیمز منگولد را انتخاب عالی‌ای می‌داند

نویسنده‌ی سابق Indiana Jones 5

دیوید کوپ نویسنده‌ی سابق Indiana Jones 5 در جدیدترین صحبت‌های خود به دلیلش برای خروج از این پروژه‌ی مورد انتظار پرداخت.

در حال حاضر بسیاری از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی به خاطر شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی در روند ساخت مواجه شده‌اند؛ زیرا فاصله‌گذاری اجتماعی در هنگام ضبط صحنه‌های مختلف یک قانون قابل ‌رعایت نیست. البته کووید-۱۹ یکی از عواملی است که مانع از ادامه‌ی تولید بسیاری از پروژه‌ها شده است. برآورده نشدن انتظارات را می‌توان یکی دیگر از عوامل موثر نامید؛ عاملی که ظاهرا روی ساخت قسمت جدید ایندیانا جونز تاثیر گذاشته است.

در زمان تایید Indiana Jones 5، شرکت پارامونت پیکچرز و لوکاس‌فیلم به طور رسمی اعلام کردند استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) برای نشستن روی صندلی کارگردانی بازمی‌گردد. این خبر برای عده‌ای از طرفداران ناامیدکننده بود؛ زیرا ترجیح می‌دادند فرنچایز رها شود تا خاطراتشان لطمه نبیند. عده‌ای دیگر عقیده داشتند به واسطه‌ی بازگشت اسپیلبرگ می‌توان به آینده امیدوار بود. البته امیدواری‌شان چندان طول نکشید. این کارگردان آمریکایی چندی پیش از پروژه کنار کشید و مدتی بعد هم دیوید کوپ (David Koepp) نویسنده‌ی فیلمنامه از تیم جدا شد. جیمز منگولد (James Mangold) که اخیرا در جایگاه کارگردان قرار گرفت، وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه‌ی جدید را هم بر دوش می‌کشد.

وب سایت The Hollywood Reporter تصمیم گرفت به مناسبت عرضه‌ی دیجیتالی You Should Have Left مصاحبه‌ای را با دیوید کوپ نویسنده و کارگردان این پروژه انجام دهد. خبرنگار در حین گفتگو، صحبت را به سمت جدیدترین فیلم از فرنچایز ایندیانا جونز برد و سوالاتی را پیرامون آن مطرح کرد. کوپ هم در پاسخ جیمز منگولد را یک انتخاب «عالی» توصیف کرد. او همچنین گفت کار کردن روی فرنچایز محبوب ایندیانا جونز بسیار دشوار بوده و برخی اوقات یک پروژه آن‌طور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود:

کار کردن روی فیلم‌های ایندیانا جونز بسیار سخت است چون باید کیفیت عالی‌ای داشته باشند. فیلم اول و سوم این فرنچایز را می‌توان آثاری کاملا محبوب دانست.

نویسنده‌ی سابق Indiana Jones 5 در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت:

چند نسخه‌ی متفاوت برای جدیدترین فیلم ایندیانا جونز نوشتم و فکر می‌کردم همه‌شان به خصوص آخرین نسخه خوب هستند، اما اینطور نبود. استیون اسپیلبرگ نمی‌توانست فیلم را بسازد. پروژه آنطور که می‌خواستیم پیش نرفت. برخی اوقات این اتفاق رخ می‌دهد و برخی اوقات هم پروژه به سرانجام می‌رسد.

به هر حال، اگر قرار باشد فیلم دیگری از فرنچایز ساخته شود، فکر می‌کنم جیمز منگولد فرد عالی‌ای برای انجام این کار است. بدون شک، کاری که در Logan انجام داد، بسیار قابل‌توجه بود.

با توجه به سابقه‌ی کاری جیمز منگولد می‌توان گفت صحبت‌های دیوید کوپ صحیح بوده و او انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد اما یک سوال مهم‌تر وجود دارد که باید پاسخ آن را یافت: آیا فیلم Indiana Jones 5 با وجود فراز و نشیب‌هایی که پشت سر گذاشته همچنان ارزش منتظر ماندن را دارد یا خیر. این نکته را هم باید در نظر گرفت که پروژه یک عقبگرد کامل داشته است. فیلمنامه تکمیل شده بود اما حالا نسخه‌ی جدیدی در حال آماده شدن است. نوشتن نسخه‌ی جدید نشان می‌دهد تفاوت‌های بسیاری میان ایده‌های کوپ و منگولد وجود خواهد داشت. در غیر این صورت، سازندگان به بازنویسی بسنده می‌کردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا