#مهسا_امینی

کارگردان Logan فیلم Indiana Jones 5 را خواهد ساخت

مذاکره به سرانجام رسید

کارگردان Logan

جیمز منگولد کارگردان Logan با شرکت لوکاس‌فیلم به توافق رسیده و قرار است به تیم تولید فیلم Indiana Jones 5 اضافه شود.

پنجمین فیلم از مجموعه‌ی ایندیانا جونز که در سال ۲۰۱۶ میلادی تایید شد، روند ساخت پر فراز و نشیبی داشته است. این اثر در ابتدا با بازنویسی‌های متعدد فیلمنامه مواجه شد و به طبع، تاریخ اکران آن دوبار تغییر کرد. پس از این اتفاق‌ها، روند ساخت روی غلتک افتاد. استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) قرار بود برای کارگردانی Indiana Jones 5 بازگردد و هریسون فورد (Harrison Ford) بازیگر و فعال آمریکایی هم خودش را آماده می‌کرد تا بار دیگر به عنوان باستان‌شناس افسانه‌ای جلوی دوربین برود. در شرایطی که همه چیز برای آغاز فیلمبرداری در پاییز آماده به نظر می‌رسید، اسپیلبرگ در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد از کارگردانی این این فیلم کنار کشیده است.

همزمان با انصراف استیون اسپیلبرگ، خبر دیگری مبنی بر اینکه لوکاس‌فیلم روند مذاکره با جیمز منگولد (James Mangold) را آغاز کرده است تا وظیفه‌ی کارگردانی را به او بسپارد، منتشر شد. اینطور که به نظر می‌رسد، گفتگوها نتیجه داده است؛ فرانک مارشال (Frank Marshall) که به عنوان تهیه‌کننده‌ی فرنچایز ایندیانا جونز شناخته می‌شود چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داد. او در بخشی از صحبت‌های خود تایید کرد منگولد به عنوان کارگردان پنجمین Indiana Jones انتخاب شده است. مارشال در بخشی از مصاحبه به علاقه‌ی این فیلمساز آمریکایی به فرنچایز ایندیانا جونز اشاره کرد و گفت این موضوع باعث شده تا کارگردان Logan به گزینه‌ای عالی برای جایگزینی اسپیلبرگ تبدیل شود.

تهیه‌کننده‌ی Indiana Jones 5 در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت نوشتن فیلمنامه‌ی این اثر از چندی پیش آغاز شده است. اگرچه فرانک مارشال از کلمه‌ی «بازنویسی» در جمله‌ی خود استفاده نکرد اما پیش از این می‌دانستیم فیلمنامه کاملا آماده شده بود. از همین رو، نوشتن فیلمنامه بدون شک به بازنویسی کامل اشاره دارد. این موضوع نشان می‌دهد ایده‌ای که جیمز منگولد برای جدیدترین فیلم ایندیانا جونز در ذهن خود می‌پروراند به حدی با ایده‌ی اسپیلبرگ تفاوت دارد که مجبور به بازنویسی کامل شده‌اند. در غیر اینصورت، تنها به انجام بازنویسی و تغییر در چند بخش از داستان بسنده می‌شد.

آخرین فیلم از فرنچایز ایندیانا جونز تحت عنوان Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull در سال ۲۰۰۸ میلادی راهی سینماها شد. اگرچه فروش این اثر مطابق انتظارها بود و توانست رقم ۷۹۰ میلیون دلار را باکس آفیس جهانی ثبت کند اما بازخوردهایش در مقایسه با قسمت‌های پیشین مقداری ضعیف‌تر بود. در این میان، تعدادی از طرفداران قدیمی معتقد بودند نیازی به ساخت قسمت چهارم نبود و ماجراجویی‌های باستان‌شناس افسانه‌ای باید با Indiana Jones and the Last Crusade به پایان می‌رسید. حال باید دید جیمز منگولد می‌تواند نظر این دسته از طرفداران را تغییر دهد یا خیر.

Indiana Jones 5 در ابتدا قرار بود در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما تغییر کارگردان و همچنین بحران جهانی کرونا باعث به تعویق افتادن این اتفاق شد. لوکاس‌فیلم و پارامونت پیکچرز این فیلم را برای اکران از تاریخ ۷ مرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۹ جولای سال ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی کرده‌اند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا