سریال کره‌ای Imitation

معرفی سریال کره‌ای Imitation – تقلید

ماجرای بت‌های دنیای رسانه

سریال کره‌ای Imitation یا تقلید ما را به اعماق دریای شگرف موسیقی کره‌ای می‌برد. موسیقی کشور کره روز به روز در حال پیشرفت کردن بوده و هم اکنون تمامی مردم جهان به موسیقی شاد کشور کره علاقه‌مند هستند. در همین راستا امروزه فیلم‌ها و سریال‌های بسیار زیادی در کشور کره ساخته می‌شود که به صورت موزیکال بوده و داستان زندگی خواننده‌ها و موزیسین‌های کره‌ای را روایت می‌کند. بسیاری از بازیگران این سریال‌ها مانند بازیگران سریال ضربان قلب در زندگی واقعی خود نیز موزیسین بوده و در این آثار گوشه‌ای از ماجراهایی، شبیه به زندگی واقعی خود را به نمایش می‌گذارند. 

موسیقی کشور کره عموما در قالب گروه‌های موسیقی اجرا می‌شود و سریال‌های زیادی در رابطه با دردسر‌های گروه‌های موسیقی کره‌ای ساخته شده است. یکی از محبوب‌ترین این آثار که نسبت به مابقی آثار این چنین جدیدتر است سریال کره‌ای Imitation است. این سریال محصول سال ۲۰۲۱ بوده و از تاریخ ۷ ماه می ۲۰۲۱ توسط شبکه KBS2 منتشر شده است. این درام کره‌ای عاشقانه، کمدی، موزیکال در ۱۲ قسمت ساخته و هر قسمت 1ساعت و 10 دقیقه است. سریال کره‌ای Imitation توسط هان هاین هی (Han Hyun Hee) کارگردان معروف کره‌ای کارگردانی شده و متن این سریال را کیم مین جانگ (Kim Min Jung) و چیو سان یانگ نوشته‌اند. 

داستان سریال کره‌ای Imitation 

سریال کره‌ای Imitation داستان سه گروه موسیقی نسبتا معروف را تعریف می‌کند که وارد ماجراهای فراوانی می‌شوند. گروه Shax، گروه Teaparty و گروه Sparkling. لی‌ماها (Lee Ma Ha) شخصیت اصلی داستان این مجموعه بوده و عضو گروه خوانندگی Teaparty است.

لی‌ما‌ها آنچنان که باید در حرفه خود موفق نشده و خود را یک هنرمند شکست خورده می‌داند. لی‌ما‌ها به صورت اتفاقی درگیر ماجرایی می‌شود که در این ماجرا حقیقتی را کشف می‌کند.

چهره ماها شباهت بسیار زیادی به چهره یکی از خواننده‌های موفق در عرصه سرگرمی، هنرمند گروه Shax لی ما (Li Ma) دارد. با توجه به همین حقیقت ماها تصمیمی می‌گیرد که زندگی او و همکارانش در گروه Teaparty تحت تاثیر قرار می‌دهد. ماها شروع می‌کند به الگو برداری و تقلید کردن از حرکت این خواننده معروف. پس از مدتی این سه گروه خوانندگی در یک مسابقه تلویزیونی شرکت می‌کنند. در این برنامه اسطوره‌های صنعت سرگرمی کره و بهترین آیدل‌ها شرکت کرده و مشخص می‌شوند.

در حین این مسابقه ماها به صورت اتفاقی هیوک  (Ryeok) یکی از اعضای مهم تیم Shax را زخمی کرده و باعث دردسر می‌شود. هیوک به علت تقلید ماها از لی ما و بلایی که او در مسابقه آیدل‌ها به سرش آورده از ماها متنفر شده و از او کینه به دل می‌گیرد. ریوک به علت کینه خود تلاش می‌کند تا به ماها آسیب برساند اما در این راه دوست قدیمی ماها، که از گذشته به او علاقه‌مند است، لی یو جین عضو گروه Sparkling، سد راه او شده و از ماها در برابر هیوک محافظت می‌کند. 

رابطه هیوک و ماها رفته رفته تغییر کرده و دشمنی آن‌ها به دوستی و در نهایت به عشق تبدیل می‌شود. هیوک و ماها وارد رابطه عاشقانه مخفی می‌شوند که می‌تواند شغل هردو را به شدت به خطر بیاندازد. یو جین که به ماها علاقه‌مند است از رابطه این دو باخبر شده و احساس خطر می‌کند. در همین راستا او تلاش می‌کند تا از برتری هیوک کاسته و چهره او را خراب کند. در طی مسابقه آیدل‌ها که هر سه گروه موسیقی در آن شرکت کرده‌اند، یو جین آنچنان تلاش می‌کند که در نهایت گروه نو ظهور Sparkling، گروه Shax را در این مسابقه شکست می‌دهد. 

 

وبتون Imitation

وبتون نسخه دیجیتالی مانهوا است و به نحوی کامیک دیجیتالی مخصوص کره جنوبی به حساب می‌آید. مانهواها به گونه‌ای مانگاهای کره‌ای هستند که به تازگی در بین مردم جهان محبوب شده‌اند. از ویژگی‌های این کتاب‌های مصور می‌توان به ویژگی‌های بصری منحصر به فرد‌ آن‌ها اشاره کرد. صورت و چشم‌های شخصیت‌ها در وبتون‌ها مشابه با کاراکترهای مانگا حالت اغراق شده دارند اما اندام آنها معمولاً متناسب است. در بسیاری از آنها برخلاف مانگا که زمینه  تصاویر ساده است، از زمینه‌های طرح دار استفاده می‌شود.

روش خواندن آنها بر خلاف مانگا از چپ به راست است. وبتون‌ها عموما در فضای مجازی منتشر می‌شوند و نسخه چاپی ندارند. بسیاری از سریال‌های کره‌ای محبوب مانند سریال خون شیرین بر اساس وبتون‌ها ساخته می‌شوند. سریال کره‌ای Imitation نیز بر اساس یک وبتون به همین نام ساخته شده است. داستان ویتون تقلید با داستان این سریال تفاوت چندانی ندارد و نویسندگان این اثر داستان این وبتون زیبا را بسیار عالی به تصویر کشیده‌اند. 

بازیگران سریال کره‌ای Imitation 

بازیگری در چنین آثاری کار چندان ساده‌ای نیست و بازیگر سریال‌هایی مانند تقلید باید علاوه بر هنر بازیگری بر هنر‌های دیگری چون نواختن موسیقی، رقص و خوانندگی واقف باشند. بسیاری از بازیگران کره‌ای علاوه بر فنون بازیگری در خوانندگی نیز مهارت دارند و این امر نکته بسیار مثبتی است. در سریال کره‌ای Imitation بازیگران ماهری چون جانگ زیسو (Jung Ji-So) در نقش ماها، لی جون-یانگ (Lee Jun-Young) در نقش ریوک، جونگ یونهو (Yun Ho) در نقش یوجین و لیم یونگ (Lim Na-Young)، شیومین (Minseo) و یو ری (Yu Ri) به هنرنمایی می‌پردازند. 

بسیاری از این بازیگران در حقیقت به حرفه خوانندگی مشغول هستند و با توجه به مهارت خود در دنیای موسیقی به ایفای نقش در این سریال پرداخته‌اند. شیومین، لیم‌یونگ، جونگ یونهو و لی جون-یانگ از خوانندگان مشهور کشور کره جنوبی به حساب می‌آیدند. جانگ زیسو نیز هنرمند مطرح کشور کره بوده که در سریال محبوب ملکه کی نیز به ایفای نقش پرداخته است. جونگ یونهو (정윤호)، بیشتر با اسم مستعار U-Know,U-Know در کره جنوبی و یونهو در ژاپن، شناخته می‌شود. او رهبر گروه پسرانه تی‌وی ایکس کیو (TVXQ) یکی از مطرح‌ترین گروه‌های خوانندگی در کشور کره است. 

نظر شما مخاطبین خوب سرگرمی در رابطه با سریال کره‌ای Imitation  چیست؟ آیا تا به حال یکی از وبتون‌های کشور کره جنوبی را مطالعه کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا