شخصیت های اسلحه دار انیمه ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای

شخصیت‌هایی که مهارت‌های اسثثنایی در کشتن انسان‌ها دارند.

معرفی و بررسی بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای ۶ ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ما در این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای می‌پردازیم که تنها افراد معدودی توانایی قرار گرفتن در مقابل آن‌ها را دارند. برخی از این افراد، با وجود آنکه در دنیایی زندگی می‌کنند که دیگر کارکترها، از قدرت‌های فراطبیعی برخودار هستند، اما بازهم توانسته‌اند با استفاده از مهارت‌های استثنائی خود در بکارگیری سلاح گرم، دشمنان خود را شکست دهند و از هر مبارزه‌ای، جان سالم بدر برند.

با وجود آنکه در بیشتر انیمه‌ها، کارکترهای قدرتمند از قدرت‌های فراطبیعی، توانایی‌های فیزیکی شگفت انگیز و یا مهارت‌های استثنایی در استفاده از شمشیر برخوردار هستند، برخی از کارکترهای انیمه‌ای نیز وجود دارند که در مبارزات خود از سلاح گرم استفاده می‌کنند. تعدادی از این کارکترها، سربازان و یا قاتلان آموزش دیده‌ هستند، و برخی دیگر موجودات فراطبیعی هستند که در مبارزاتشان، به جای استفاده از قدرت‌های ماوراطبیعی خود، از سلاح گرم بهره می‌برند. مهارت این کارکترها در استفاده از سلاح گرم، به قدری مرگبار است که تنها تعداد معدودی از کارکترهای دیگر داستان، توانایی مقابله با آن‌ها و شکست دادنشان را دارند. بر همین اساس، ما نیز در این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای می‌پردازیم؛ هرچند، در نظر داشته باشید که همه کارکترهایی که در ادامه این لیست معرفی خواهند شد، از یک سلاح استفاده نمی‌کنند؛ به علاوه، برخی از آن‌ها، در استفاده از چند سلاح مهارت دارند که همین خود می‌تواند گواهی بر توانایی‌های خارق العاده آن‌ها باشد.

Hellsing Ultimate – Alucard

داستان انیمه زیبا و پرطرفدار Hellsing Ultimate روایتی بسیار منحصر به فرد را بازگو می‌کند. خط داستانی این انیمه، خون آشام، قدرت‌های فراطبیعی و دنیایی تاریک را در خود جای داده است. نکته جالبی که در رابطه با این انیمه وجود دارد این است که بر طبق مانگایی ساخته شده است که در سال هزار و نهصد و نود و هفت، توسط مانگاکایی با نام کوتا هیرانو (Kota Hirano) نوشته و طراحی شده است. از آن پس، بر اساس این مانگا، انیمه‌های زیادی ساخته شده‌اند اما با این حال، به طور قطع، نسخه ساخته شده در سال دوهزار و شش تا دوهزار و دوازده، بهترین ورژن انیمه این داستان جذاب به شمار می‌رود. داستان این انیمه زیبا و هیجان انگیز حول محور سازمان مرموزی به نام Hellsing است. کسانی که در این سازمان فعالیت دارند، موظفند در ماموریت‌هایی شرکت کنند که در طی آن‌ها، باید در مقابل موجودات فراطبیعی، غول‌ها و خون آشام‌ها قرار بگیرند و با آن‌ها مبارزه کنند. هدف ماموران سازمان Hellsing از انجام این ماموریت‌ها، حفاظت از صلح کشور انگلستان است که توسط این موجودات در حال تهدید است.

قهرمان و شخصیت اصلی انیمه Hellsing Ultimate، خون آشامی است که در داستان با نام Alucard شناخته شده است. این کارکتر، از رئیس سازمان Hellsing در برابر موجودات فراطبیعی محافظت می‌کند؛ اما زمانی که به هر دلیلی نتواند و یا نخواهد از قدرت‌های خون آشامی خود استفاده کند، با استفاده از اسلحه، در برابر دشمنان خود قرار می‌گیرد. با وجود آنکه این شخصیت در بیشتر مواقع با بکارگرفتن قدرت‌های فراطبیعی خود با دشمنانش مقابله می‌کند، اما با این حال، توانایی او در استفاده از اسلحه نیز به قدری شگفت انگیز است که او را به یکی از بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای تبدیل کرده است.

Cowboy Bebop – Spike Spiegel

انیمه کلاسیک دوست‌ داشتنی Cowboy Bebop که از دیدگاه بسیاری از بینندگان به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های سریالی به شمار می‌رود که ژانرهای متعددی را در خود جای داده است، چشم انداز تلویزیون را برای همیشه تغییر داد و موج جدیدی از انیمه‌های تامل برانگیز و هنری را وارد این صنعت کرد. جلوه‌های بصری که در این مجموعه به کار گرفته شده‌اند، سبک هنر، صداگذاری، خط داستانی و روابط شخصیت‌ها نیز، همگی به بهترین شکل ممکن ساخته و طراحی شده‌اند. همچنین، انیمه کابوی بیباپ، عناصر مختلفی از فرهنگ‌های مختلف را نیز در خود جای داده است که همین تماشای آن را برای افرادی هم که به تازگی به دنیای انیمه علاقه‌مند شده‌اند، آسانتر کرده است. این انیمه به نسبت دیگر انیمه‌های موفق ساخته شده، کمتر بر روی فرهنگ ژاپن تمرکز کرده است. داستان این انیمه زیبا، در رابطه با آینده‌ای نزدیک است که در آن، سطح ارتکاب جرم در جهان، بسیار بالا رفته است. در این دنیا، قهرمانان داستان، برای دست یافتن به جایزه‌های بزرگ، در ماموریت‌هایی خطرناک شرکت می‌کنند و جان خود را به خطر می‌اندازند تا در طی آن‌ها، مجرمان بزرگ را دستگیر کنند.

قهرمان و شخصیت اصلی داستان Cowboy Bebop، با نام Spike Speigel شناخته شده است. شخصیت پردازی این کارکتر به قدری قوی است که باعث شده است جایگاهی ویژه در میان بهترین شخصیت‌های انیمه‌ای به دست بیاورد. با وجود آنکه، اسپایک، به دلیل مهارت و توانایی‌های خود در استفاده از سلاح گرم، شناخته نشده است، اما با این حال، استعداد استثنائی او در تیراندازی را نمی‌توان نادیده گرفت که باعث شده است او نیز در لیست بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای قرار بگیرد.

Sword Art Online II: Gun Gale Online – Shino Asada

خط داستانی انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین (Sword Art Online) و سایر عناصری که در آن بکار رفته است، با واکنش‌ها و نظرات متفاوتی از طرف بینندگان مواجه شده است. علاوه بر کیفیت جلوه‌های بصری، یکی از ویژگی‌های دیگر این انیمه که مورد استقبال بسیاری از بینندگان قرار گرفته است، موسیقی متن شگفت انگیز آن است. در انیمه Sword Art Online به همه گیمرهای سراسر جهان، این فرصت داده شده است تا بازی در یک واقعیت مجازی سه بعدی را تجربه کنند. هنر شمشیرزنی آنلاین یکی از بازی‌های موجود در این کنسول است که در آن به کاربرانش، دروازه‌ای را به دنیایی شگفت انگیز ارائه می‌دهد که بسیار واقعی‌تر از تنها یک واقعیت مجازی به نظر می‌رسد. سپس، سازنده این بازی، هزاران بازیکن را در داخل این دنیا به دام می‌اندازد، و به این ترتیب، خیلی زود، این دنیای شگفت انگیز به یک کابوس بی‌رحمانه تبدیل می‌شود. به علاوه آپشن خارج شدن از این بازی نیز به کلی برداشته می‌شود و تنها راه نجات برای کاربران آن این است که تمام مرحله‌های این بازی سخت را پشت سر بگذارند.

شینو آسادا (Shino Asada) که در بازی ویدیویی Gun Gale Online با نام کاربری Sinon شناخته شده است، یکی دیگر از بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای به شمار می‌رود. این کارکتر، همچنین، به عنوان یکی از بهترین کارکترهای زن در انیمه‌ها نیز معرفی می‌شود. شینو آسادا از مهارت‌های باورنکردنی در استفاده از سلاح گرم، بهره برده است. او یک مبارز مرگبار است که اگر به تفنگ تک تیرانداز خود مسلح شود، به راحتی می‌تواند هر بازیکن دیگری که در مقابلش قرار گرفته باشد را شکست دهد.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood – Riza Hawkeye

انیمه کیمیاگر فلزی: برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) یک نسخه بازسازی شده از انیمه‌ای است که پس از چند قسمت، دیگر بر طبق مانگا پیش نرفت و خط داستانی جدیدی را ایجاد کرد. این اقتباس جدید، وفاداری بیشتری به مانگا دارد و کاملتر نیز است. هر دو نسخه آن هم طرفداران زیادی دارند و در سرتاسر جهان به معروفیت زیادی دست پیدا کردند. این داستان در رابطه با دنیایی سورئال است که در آن کیمیاگری واقعی است و یک دولت فاسد هم قصد دارد تا از طریق آن تمام جهان را به آرامی تحت سلطه خود دربیاورد. انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood حول محور برادرانی با نام‌های اد (Ed) و ال (Al) است که آزمایش‌های کیمیاگری خود را تا حد زیادی پیش می‌برند و همین هم در نهایت منجر به از دست دادن قسمت‌هایی از بدنشان می‌شود. به همین خاطر نیز آنها برای درست کردن اوضاع در مسیری قرار می‌گیرند که به حقایق باورنکردنی دست پیدا می‌کنند.

کارکتر ریزا (Riza) در داستان انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood نیز به طور قطع، در لیست بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه ای قرار می‌گیرد. ریزا یکی از اشخاصی بود که در جنگ داخلی بی رحمانه ایشبال (Ishbal Civil War) جان سالم به در برد. در این داستان، ریزا با عنوان “چشم شاهین” شناخته شده است زیرا که از مهارت و توانایی بسیار استثنائی در استفاده از سلاح گرم، به خصوص تفنگ تک تیرانداز، بهره برده است. این کارکتر، از هیچ قدرت فراطبیعی برخوردار نیست، اما با این حال، به خوبی توانسته است در دنیای این انیمه، در مقابل ترسناک ترین موجوداتی که از قدرت‌های فراطبیعی استفاده می‌کنند، جان سالم بدر برد و همین گواهی بر مهارت‌های مرگبار او در جنگیدن با استفاده از سلاح گرم است.

Jujutsu Kaisen – Mai Zenin

انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) که در سال دوهزار و بیست برای اولین بار منتشر شد، در مدت زمان کوتاهی به شهرت زیادی رسید و محبوبیت زیادی در بین دوستداران انیمه، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان به دست آورد. داستان انیمه جوجوتسو کایسن در رابطه با یک پسر جوان است که نوعی نفرین خاص در بدنش حبس شده است. در این داستان، موجودات ماوراطبیعی و هیولاها، از منفی ‌نگری و بدخواهی انسان‌ها به وجود می‌آیند. انیمه جوجوتسو کایسن از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که آن را از دیگر انیمه‌ها متمایز می‌کند. این انیمه دارای یک محیط منحصر به فرد با انیمیشنی فوق العاده زیبا و داستانی جذاب و عجیب است که در عین حال، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده داری را نیز در خود جای داده است. نکته جالبی که در رابطه با این انیمه وجود دارد این است که حتی کسانی هم که به طور منظم انیمه تماشا می‌کنند نیز، می‌توانند ویژگی‌ها و عناصر جدیدی را در داستان این انیمه کشف کنند. مجبوبیت بسیار زیاد انیمه جوجوتسو کایسن باعث شد که در سال دوهزار و بیست و سه هم فصل دوم این انیمه ساخته شود. در سال دوهزار و بیست و دو نیز یک فیلم فوق العاده موفق از این داستان منتشر شد.

کارکتر مای زنین (Mai Zenin) در انیمه جوجوتسو کایسن، از انرژی نفرین شده بسیار کمی برخوردار است و به همین خاطر نیز، زمانی که در مقابل موجودات فراطبیعی و هیولاها قرار می‌گیرد، همانند دیگر جادوگرهای این انیمه، قادر به استفاده از انرژی‌ نفرین شده نیست. این کارکتر، همچنین، از توانایی‌ و مهارت‌های فیزیکی قابل توجهی نیز برخوردار نیست. اما با وجود همه این‌ها، مهارت او در استفاده از هفت تیز و تفنگ تک تیزانداز، به قدری شگفت انگیز است که به او کمک کرده است تا در این دنیای ترسناک و مملو از قدرت‌های فراطبیعی، جایگاه خود را حفظ کند؛ بنابراین، مای زنین نیز به طور قطع، در لیست بهترین شخصیت های اسلحه دار انیمه‌ ای قرار می‌گیرد.

Bleach – Coyote Starrk

تاکنون سه انیمه بسیار جذاب و محبوب در ژانر شونن ساخته شده‌اند که موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شده‌اند؛ این انیمه‌ها شامل وان پیس، ناروتو و بلیچ (Bleach) می‌شوند. انیمه شگفت انگیز بلیچ، از دهه دوهزار شروع به پخش شد. این دهه در میان طرفداران دنیای انیمه به عنوان «دوران طلایی» شناخته شده است. داستان آن نیز در رابطه با دانش آموز دبیرستانی به نام ایچیگو کوروساکی (Ichigo Kurosaki) است که توانایی نادری برای دیدن ارواح و موجودات فراطبیعی دارد. داستان از جایی آغاز می‌شود که یک روح شیطانی، به نام هالو/پوچ (Hallow) به قهرمان و شخصیت اصلی داستان، حمله می‌کند. با پیش رفتن داستان، ایچیگو فردی به نام روکیا کوچیکی (Rukia Kuchiki) را ملاقات می‌کند که همه دانش خود را در رابطه با جامعه ارواح در اختیار او می‌گذارد. اعضای Soul Reapers در این داستان، انجام ماموریتی را بر عهده دارند و آن‌هم اسکورت ارواح مردگان به زندگی پس از مرگ است تا از تبدیل شدن آن‌ها به هیولای پوچ جلوگیری کنند زیرا این هیولاها می‌توانند بسیار خطرناک باشند و افراد بسیار کمی هم توانایی قرار گرفتن در مقابل آن‌ها را دارند.

کارکتر استارک (Starrk) در انیمه بلیچ، شخصیتی بسیار قدرتمند است که توانایی کشتن هر کارکتری که به او نزدیک شود را دارد. او که احساس تنهایی می‌کرد و به دنبال همراهی بود، قدرت‌های خود را به دو قسمت تقسیم کرد و اینگونه به یک Arrancar و یک Fraccion تبدیل شد. اکنون، لیلینت (Lilynette) که تنها همراه استارک به شمار می‌رود، با شندین فرمان “Kick About Los Lobos” به شکل واقعی خود تبدیل می‌شود که یک جفت تفنگ دستی است. این تفنگ، قدرت انفجار انرژی بسیار زیادی را به سمت مخالفان خود دارد. زمانی که استارک از قدرت لیلینت استفاده می‌کند، به موجودی شکست ناپذیر تبدیل می‌شود که افراد معدودی می‌توانند در مقابل او قرار بگیرند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments