چگونه کانگ فاتح روی مکان و داستان اونجرز 6 تاثیر خواهد گذاشت؟

تغییر موقعیت و داستان سیکرت وارز

داستان اونجرز 6 و کانگ فاتح

اگر شخصیت کانگ فاتح (Kang The Conqueror) ابرشرور داستان اونجرز 6 باشد داستان این اثر سینمایی خیلی با کمیک Secret Wars متفاوت خواهد بود؛ طوری که شاید دکتر دوم دیگر نقش چندانی را در این روایت نداشته باشد و مکان مورد نظر برای رقابت شخصیت‌ها تغییر کند!

مدتی پیش بود که کوین فایگی (Kevin Feige) به صورت رسمی از فازهای پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول رونمایی کرد. این اتفاق که در مراسم کامیک کان 2022 انجام شده بود،‌ در واقع به طرفداران نشان داد که چه فیلم‌ها و سریال‌های مارولی در MCU برای سال‌های آینده در نظر گرفته شده‌اند و حتی از عنوان بسیاری از آن‌ها هم یک رونمایی حماسی انجام شد.

در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول، عملا تمامی پروژه‌های مورد انتظار روی پنل رسمی مارول نشان داده شدند (به جز آثار مشترک با سونی که معمولا مرتبط با فیلم‌های مرد عنکبوتی هستند). حال این آثار که در میان آن‌ها سریال‌های بسیاری برای معرفی شخصیت‌های جدید هم دیده می‌شود، به طرز عجیبی شامل هیچ فیلمی از سری انتقام جویان نخواهد بود! طوری که ما نه در فاز چهارم و نه در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول، هیچ اثری از سری فیلم‌های Avengers را نمی‌بینیم و جالب‌تر اینکه به دنباله این جریان، در فاز ششم دنیای سینمایی مارول دو اثر سینمایی تحت عنوان Avengers: Secret Wars و Avengers: Kang’s Dynasty اکران خواهند شد که داستان مولتی ورس ساگا (Multiverse Saga) را به سرانجام خواهند رساند.

این فیلم‌ها که از روی نام آن‌ها هم می‌توان حدس‌هایی را درباره داستانی که دارند زد، پروژه‌های پایانی فاز ششم هستند و چنان که در اتفاقات دنیای سینمایی مارول و اعلام رسمی کوین فایگی دیده و شنیده‌ایم، به نظر می‌رسد که کانگ فاتح ابرشرور اونجرز 6 و همچنین 5 خواهد بود. موردی که اگر درست باشد، کمی داستان را با چیزی که از کمیک‌های Secret Wars دیده بودیم متفاوت می‌کند.

تغییراتی که داستان اونجرز 6 نسبت به کمیک خواهد داشت

در داستان قدیمی Secret Wars نسخه کمیک بوکی، یک موجود قدرتمند به نام بیاندر (Beyonder) جمع بزرگی از ابرقهرمان‌ها و شرورها را جمع می‌کند و آن‌ها را برای لذت خود به جان همدیگر می‌اندازد تا مبارزه کنند. برنده نهایی این مبارزه هر جایزه‌ای که بخواهد را دریافت خواهد کرد و در نتیجه به جهانی که به آن تعلق داشته برمی‌گردد. این داستان متعلق به سری Secret Wars دهه ۹۰ است و در سال ۲۰۱۶ هم که شرور اصلی دکتر دوم بود که تقریبا همین روال را یکبار دیگر در ابعاد بزرگ‌تر انجام داد. با این حساب، چطور داستان سیکرت وارز وارد دنیای سنیمایی مارول خواهد شد و ابرشرور اونجرز 6 کیست؟

اولین چیزی که بین کمیک‌های سیکرت وارز و داستان اونجرز 6 متفاوت خواهد بود، شخصیت‌های آن هستند. اول از همه اینکه ابرشرور آن به احتمال بسیار زیاد کانگ فاتح است و از سوی دیگر، شخصیت‌های داخل آن نیز قطعا تغییراتی را خواهند داشت؛ مثل اینکه هنوز ما حضور مردان ایکس (X-Men) در دنیای سینمایی مارول را ندیده‌ایم و حتی گروه چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) هنوز در MCU حاضر نشده‌اند.

با این وجود جالب است بدانید که به جز شخصیت‌ها، یکی دیگر از تفاوت‌های بین کمیک و دنیای سینمایی مارول در توضیح سیکرت وارز، مکان رویداد آن خواهد بود. در کمیک، بیاندر خود در مقابل چشم شخصیت‌های ابرقهرمان و شرور انتخاب شده، چندین تکه از سیارات مختلف را انتخاب می‌کند و با همه آن‌ها، سیاره‌ای را به وجود می‌آورد که این افراد می‌توانند در آن با همدیگر رقابت و مبارزه کنند؛ جایی که با عنوان Battle World شناخته می‌شود.

حال اگر قرار است تا کانگ فاتح در نقش ابرشرور داستان اونجرز 6 حاضر شود، موضوع کمی متفاوت خواهد بود. بدین ترتیب دیگر استفاده از تکه‌های مختلف سیارات برای تشکیل یک سیاره جدید ایده خوبی نیست و باید اتفاقی رخ بدهد که کمی با داستان کانگ فاتح جور دربیاید.

آیا فضای کوانتوم مکان خوبی برای جمع کردن ابرقهرمانان و مبارزه آن‌ها خواهد بود؟

کانگ فاتح ابرشروری است که با زمان و سفر در جهان موازی سر و کار دارد و این یعنی هر اتفاقی که درباره این کاراکتر رخ می‌دهد، قاعدتا ارتباط کوچک یا بزرگی را با زمان خواهد داشت. با این حساب اگر فکر کنیم که فضای کوانتوم به عنوان مکانی برای اتفاقات داستان اونجرز 6 در نظر گرفته شود، کاملا منطقی خواهد بود.

اما فضای کوانتوم به تنهایی نمی‌تواند محیط خوبی برای مبارزه انتقام جویان و سایر ابرقهرمان‌ها باشد؛ در نتیجه احتمال اینکه افراد به مرکز عملیاتی کانگ فاتح برده شوند بسیار بالا خواهد بود. شهری به نام کرونوپلیس (Chronopolis) که کانگ در دنیای کمیک از آن برای انجام فعالیت‌های خود استفاده می‌کند. این شهر در بعد دیگری از زمان و مکان به نام لیمبو (Limbo) ساخته شده و در نتیجه دست هرکسی به آن نمی‌رسد. ولی جالب است بدانید که این شهر ممکن است در دنیای سینمایی مارول در فضای کوانتوم واقع شده باشد و جالب‌تر اینکه شاید او را همین الآن هم دیده باشید!

در تصویر بالا می‌توانید صحنه‌ای را ببینید که از فیلم Ant-Man 2 گرفته شده و شهری را در فضای کوانتوم نشان می‌دهد؛ آن هم درست جایی که هنک پیم (Hank Pym) برای نجات همسرش رفته بود. او این شهر را نادیده گرفت، اما بینندگان همه متوجه چنین محیطی شدند و هنوز هم که هنوز است، جوابی برای فهمیدن نام این مکان و اطلاعات بیشتر درباره آن داده نشده است. شاید در فیلم Ant-Man 3 بیشتر درباره آن بفهمیم و جزئیات بیشتری را پیدا کنیم، اما این احتمال وجود دارد که این، همان کرونوپلیس متعلق به کانگ فاتح باشد.

ابرشرور داستان اونجرز 6 می‌تواند در فضای کوانتوم در این شهر که هر بنا و مکان داخل آن از یک خط زمانی جداگانه گرفته شده، ابرقهرمان‌ها و شرورهای جهان‌های مختلف را جمع کند و یک مبارزه زوری بین آن‌ها به راه بیندازد؛ در حالی که هنوز معلوم نیست اوضاع چطور به پیش خواهد رفت و هر لحظه احتمال پیدا شدن سر و کله دکتر دوم وجود دارد!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا