چطور شخصیت کارنیج می‌تواند به فیلم‌های مارول بازگردد؟

بگذارید کارنیج باشد!

شخصیت کارنیج

با وجود اکران فیلم Venom 2 و دیدن اتفاقات آن، هنوز هم تئوری‌های تازه‌ای وجود دارند که طبق آن‌ها شخصیت کارنیج (Carnage) می‌تواند باز هم در فیلم‌های آینده مارول حاضر شده و مرگ را دور بزند!

شاید فیلم Venom 2 چنان که فکرش را می‌کردیم جالب نبود و نتوانست انتظارات اکثر طرفداران را برآورده کند، اما حداقل توانستیم با این اثر سینمایی، با سیمبیوت تازه‌ای به نام کارنیج آشنا شویم؛ هرچند که طرفداران کمیک‌های مارول احتمالا از پیش داستان‌هایی را درباره او خوانده بودند. این در حالی است که حضور کارنیج روی پرده سینما، ظاهرا خیلی هم دوام‌دار نبود و در پایان فیلم دیدیم که ونوم آن را خورد! همچنین کله کلتوس کسدی (Cletus Kasady) نیز که کارنیج از او به عنوان بدن میزبان استفاده کرده بود، نهایتا توسط ونوم میل شد تا کلا همه چیز نابود شود!

با این حال، در صحنه پایانی فیلم ما هیچوقت شاهد کشته شدن کارنیج نبودیم. شاید خوردن مغز کلتوس کسدی او را به عنوان یک انسان عادی بکشد، اما کارنیج چیزی نیست که صرفا با خوردن کارش تمام شود! به هر حال در فیلم دیدیم که او چقدر از ونوم قوی‌تر است و در یک مبارزه تک به تک، ادی و این سیمبیوت سیاه نتوانستند از پس حملات کارنیج بربیایند. با این حساب، هیچ بعید نیست که کارنیج در بدن ادی مخفی شده باشد و در آینده نزدیک، ناگهان خود را نشان داده و یا با پیدا کردن موقعیت مناسب، به بدن فرد دیگری فرار کند. حال این تئوری می‌تواند از جهاتی درست و همچنین از برخی نظرها کاملا غلط باشد. درست بودن آن به این دلیل است که کارنیج قوی‌تر بوده و حتی در داستان‌های کمیک نیز پس از جذب شدن به بدن ونوم، نهایتا توانسته بود یکبار کنترل ادی براک را خودش به دست بگیرد تا همه چیز برخلاف محاسبات پیش برود.

اما غلط بودن این تئوری از آنجاست که ونوم، در دنیای مارول دانش خیلی زیادی دارد! این یعنی او درباره چیزهایی می‌داند که عقل نابغه‌ترین انسان‌ها هم شاید کامل آن‌ها را درک نکند؛ مانند مسئله مولتی‌ورس و شناخت روی موجودات جهان‌های مختلف. برای مثال، وقتی که صحنه بعد از تیتراژ فیلم Venom 2 را می‌بینیم، ظاهرا ونوم درباره اسپایدرمن چیزهایی می‌داند که بعد از دیدن او، طوری که انگار پیتر پارکر را می‌شناسد رفتار می‌کند. همچنین پیش از سفر به یک جهان موازی، ونوم عملا درباره مولتی‌ورس با ادی حرف می‌زند و می‌گوید که دانش سیمبیوت‌هایی مثل او، خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را می‌کنید! حال این موارد را در نظر بگیرید، سپس فکر کنید که آیا ونوم می‌تواند بدون دانستن اینکه کارنیج با خوردن نابود نمی‌شود، دست به این کار زده باشد؟

شاید ونوم می‌توانست با چند نیزه یا حتی بمب کارنیج را نابود کرده یا اصلا آن را داخل یک محفظه به عمق دریا بیندازد، اما ترجیح داد که او را بخورد! پس اگر به دانش شخصیت ونوم اعتماد کنیم (همانطور که ادی اعتماد دارد)، کارنیج در جهان ونوم نابود شده و دیگر هم زنده نخواهد شد، در حالی که با رفتن آن‌ها به جهان MCU، ممکن است یکبار دیگر باز هم با این سیمبیوت خشن مقابله کنند!

در واقع مسئله مولتی‌ورس می‌تواند خیلی از موانع را بردارد، و حال اگر نسخه دیگری از کارنیج در جهان MCU حاضر شود، همکاری بین پیتر پارکر تام هالند و ونوم (به عنوان کسی که قبلا با او مبارزه کرده و همه چیز را می‌داند)، قطعا جذاب خواهد شد! بخصوص اینکه اینبار به جای در مقابل هم قرار گرفتن ونوم و مرد عنکبوتی، اینبار تیم شدن آن‌ها را مشاهده می‌کنیم. علاوه بر این، اخیرا گفته می‌شود که جزئیات صحنه بعد از تیتراژ فیلم Spider-Man: No Way Home لو رفته و در آن، سیمبیوت ونوم در جهان سینمایی مارول باقی مانده و ادی توسط دکتر استرنج به دنیای خودش بازمی‌گردد. حال اگر این اطلاعات درست باشند، هیچ بعید نیست که در تقابل اسپایدرمن و کارنیج، او از همکاری ونوم برای شکست دادن او استفاده کرده و از همین روش نیز علامت عنکبوتی روی سینه را به این سیمبیوت هدیه دهد! درست مثل همان چیزی که در دنیای کمیک و فیلم قدیمی Spider-Man 3 دیده بودیم.

همچنین در داستان‌های کمیک، روایت‌هایی از همکاری بین ونوم و کارنیج وجود دارد که در جهان‌های موازی سفر کرده و با تهدیدهای متفاوت در کنار شخصیت‌هایی مانند دکتر استرنج (Dr. Strange) و راکت (Rocket) مقابله می‌کنند. از آنجا که دکتر استرنج، ونوم و همچنین کارنیج خورده شده همگی در حال حاضر در دنیای MCU قرار دارند، اتفاق افتادن این مورد هم هرگز بعید نیست و از احتمالات آینده پروژه‌های مشترک سونی و استودیو مارول خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا