شخصیت بیانکا در سریال Wednesday از همان اول هم کاراکتر منفی نبود

او حتی کمی به ونزدی هم شباهت دارد

سریال Wednesday - ونزدی و بیانکا

اخیرا یکی از جزئیات سریال Wednesday نشان می‌دهد که چطور شخصیت بیانکا (Bianca) از همان ابتدای داستان، از کاراکترهای منفی نبوده است.

هنگامی که سریال مختص به شخصیت ونزدی شروع شد، دیدیم که او از یک مدرسه عادی اخراج می‌شود و در نهایت به نورمور (Nevermore) می‌رود؛ جایی که ابتدا سعی می‌کند تا از آن فرار کند، اما در نهایت مشغول حل ماجرای یک قاتل سریالی می‌شود و در مدرسه جدید خود می‌ماند. با این وجود از همان دقایق ابتدایی سریال، می‌بینیم که ونزدی آدامز (Wednesday Addams) با شخصیتی به نام بیانکا وارد رقابت می‌شود.

داستان در فصل اول سریال Wednesday عملا طوری پیش می‌رود که می‌بینیم ونزدی و بیانکا تقریبا در هر قسمت، با همدیگر رقابت می‌کنند و هربار هم ونزدی سعی می کند تا ثابت کند که از او بهتر است. این مورد، چنین حسی را به بیننده منتقل می‌کند که انگار، بیانکا یکی از شخصیت‌های منفی داستان بوده و درست مثل مدیر ویمز (Weems)، قصد دارد تا در مقابل کاراکتر اصلی داستان بایستد. این در حالی است که با پیشرفت داستان و نزدیک شدن به تغییراتی که در پایان شاهد آن‌ها بودیم، بالاخره مشخص می‌شود که بیانکا هم یک دانش‌آموز ساده در مدرسه نورمور است که صرفا برای جلب توجه و رقابت دوستانه، با ونزدی آدامز چنین رفتاری را داشته است.

با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که جدای از این موارد، همان ابتدای داستان که ما فکر می‌کردیم بیانکا شخصیت منفی است، برخی جزئیات وجود داشته که خلاف این مسئله را ثابت می‌کند. در واقع شاید ما نتوانیم در قسمت اول این موضوع را تشخیص بدهیم، اما پس از گذشت چند اپیزود و هنگامی که می‌بینیم بیانکا با مادرش سر موضوعی بحث می‌کند، مشخص بود که او شخصیت منفی نیست.

در قسمت پنجم فصل اول سریال Wednesday می‌بینیم که قرار است تا پدر و مادر دانش‌آموزان آکادمی نورمور به آنجا رفته و از فرزندان خود دیدن کنند. با این وجود هرقدر که ونزدی از دیدن مادرش خوشحال نیست، بیانکا هم دقیقا همین حس را دارد. در حقیقت بیانکا هنگامی که با مادرش درباره زندگی صحبت می‌کند، متوجه می‌شویم که ظاهرا مادر او از قدرت‌های خود برای گرفتن پول از دیگران استفاده می‌کند؛ موضوعی که بیانکا اصلا با آن موافق نیست و همین ثابت می‌کند که اصلا قرار نیست تا شخصیت منفی داستان باشد.

همچنین اگر دقت کرده باشید، بیانکا همیشه در داستان سریال سعی می‌کند تا مثل مادرش نباشد؛ ویژگی و رفتاری که خود ونزدی هم تکرار می‌کند و باعث می‌شود تا این دو شخصیت در موازات همدگیر باشند. شاید بهترین عنوانی که می‌توان به تقابل ونزدی و بیانکا داد، «رقیب» باشد نه «دشمن».

آیا ونزدی و بیانکا در فصل دوم سریال Wednesday دوست می‌شوند؟

در پایان فصل اول سریال دیدیم که ونزدی و بیانکا هر دو با کمک همدیگر موفق شدند تا تایلر (Tyler) را گیر انداخته و دشمنان آکادمی نورمور را شکست بدهند. سپس در سکانس‌های پایانی می‌بینیم که آن‌ها بدون حس رقابت سابق با همدیگر حرف می‌زنند و حتی برای همدیگر احترام خاصی را قائل هستند. با این حساب،‌ آیا به زودی باید در فصل دوم سریال Wednesday شاهد دوست شدن این دو شخصیت با همدیگر باشیم؟

انتظار می‌رود که با اتفاقاتی که در فصل اول این سریال افتاد، باز هم در سیزن‌های بعدی شاهد تیم شدن بیانکا و سایر اعضای آکادمی نورمور با ونزدی آدامز باشیم. به هر حال وقتی که مدرسه در خطر باشد، دانش‌آموزان آن جدای از مشکلات شخصی که با همدیگر دارند، با تهدید بزرگ‌تر مبارزه کرده و متحد خواهند شد. با این حال،‌ هنوز هیچ چیز از فصل دوم این سریال نمی‌دانیم و تمامی اطلاعات منتشر شده درباره آن، فعلا در حد شایعه و تئوری هستند. این در حالی است که به زودی باید شاهد اعلام رسمی نتفلیکس (Netflix) برای تایید ساخت فصل دوم باشیم.

4.1 47 آراء
امتیاز مطلب

guest

24 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا