سازنده بازی Hogwarts Legacy این بازی را نمی‌خرد!

سایه‌ی جی‌کی رولینگ بر بازی

بازی Hogwarts Legacy

یکی از اعضای سازنده بازی Hogwarts Legacy اخیرا گفته است که ارتباط این بازی با جی کی رولینگ (J.K Rowling) و دنیای طرفداران هری پاتر برای او کافی است تا هیچ وقت نظر خود در رابطه با خرید این بازی را عوض نکند.

در حالی که بازی میراث هاگوارتز تا به حال در حد زیادی بازخورد مثبت از منتقدان و بازیکنان دریافت کرده است، ارتباط گسترده این بازی با دنیای جادوگری و خالق آن یعنی جی کی رولینگ، برای بسیاری بهانه‌ای کافی بوده است تا از شروع بازی خودداری کنند. اکنون به نظر می‌رسد که این طرز فکر حتی به اعضای تیم سازنده بازی هم سرایت کرده باشد.

تاریخچه اعتقادات رادیکال رولینگ و الفاظی که برای برخی گروه‌های اجتماعی به کار برده است در طول سال‌های گذشته تاثیر بسزایی بر روی شهرت و محبوبیت او و همچنین جهان جادوگری او گذاشته است. این موضوع بر انتشار بازی نیز تاثیر گذاشته و در مقابل هیجان بسیاری از پاترهدها و طرفداران سرسخت که به دنبال تجربه کردن هر چه سریع‌تر این بازی و اجرای فانتزی‌های جادوگرانه‌شان بودند، ایستاده است. این مسئله به اندازه‌ای مشکل ساز شده است که یکی از اعضای تیم سازندگان از کوچک‌ترین ارتباط با بازی سر باز می‌زند.

میراث هاگوارتز جدیدترین بازی در دنیای جادویی هری پاتر است و تقریباً یک قرن قبل از ورود هر پاتر به مدرسه مشهور جادوگری اتفاق می‌افتد. بازیکنان به عنوان دانش آموز جدیدی که به عنوان یک سال پنجمی وارد مدرسه می‌شود به مدرسه وارد می‌شوند و باید با کمک راهنمای جادوگر خود در دوره‌ها، کلاس‌ها و محوطه قلعه خود حرکت کنند. دانش آموز جدید همچنین وظیفه کشف اسرار یک جادوی مرموز را بر عهده خواهد داشت که تنها تعداد کمی از جمله بازیکنان قادر به استفاده از آن هستند و می‌توانند باعث ایجاد هرج و مرج در جامعه جادویی شوند.

ساخت یک بازی مانند میراث هاگوارتز با یک جهان گسترده به این معنی بود که تیم قابل توجهی از متخصصان بر روی آن کار می‌کردند. از جمله این افراد یک تکنسین ضبط حرکت به نام پارکر هارتزلر (Parker Hartzler) است که پس از انتشار بازی در صفحه شخصی خود در توییتر به کارهایی که انجام داده بود اشاره کرد و گفت که هیچوقت قصد ندارد بازی را بخرد. او همچنین اضافه کرد که احساس می‌کند حمایت نکردن از محصولی مبتنی بر دنیای جادوگران رولینگ حداقل کاری است که او می‌تواند به عنوان یک شهروند متعهد انجام دهد.

سازنده بازی Hogwarts Legacy در توئیت‌های بعدی بیشتر در این مورد صحبت کرد و گفت که احساس می‌کند شخصی مانند رولینگ لیاقت رشد و شکوفایی را ندارد و در عین حال لفاظی‌های نفرت‌انگیز او درباره برخی افراد تصویر کار‌های او را خراب کرده است. او اعتراف کرد که می‌داند احتمالاً برای تصمیم‌اش با واکنش‌های منفی دیگر کاربران مواجه می‌شود. چه کاربرانی باشند که به نظر او اهمیتی نمی‌دهند و چه کاربرانی باشند که او را به‌خاطر کار روی بازی ریاکار خطاب کنند. هارتزلر همچنین در پاسخ به کاربرانی که پرسیده بودند چرا نسخه‌ای از بازی را به ازای کار خود بر روی بازی دریافت نکرده‌ است، پاسخ داد که دلیل آن این بود که او تنها بخشی از تیمی بود که شرکت سرگرمی برادران وارنر (WB Games) و شرکت آوالانچه سافت‌ور (Software Avalanche) قسمتی از کار را به آن‌ها سپرده بودند و جزو تیم‌های اصلی آوالانچه نبود.

موضع هارتزلر در مورد بازی نشان می‌دهد که چگونه حرف‌ها و اعتقادات رولینگ در سال‌های اخیر بسیاری را از دنیای جادوگران هری پاتر رانده است. این موضوع همچنین منعکس کننده مشکلات آینده هر پروژه‌ای است که در جهان هری پاتر اتفاق خواهد افتاد. تصویری که توسط صحبت‌های ستارگانی مانند دنیل رادکلیف (Daniel Radcliff) و اما واتسون (Emma Watson)، که علی رغم دلبستگی شان به فیلم‌ها علیه رولینگ زده‌اند، تقویت شده است. با این حال، باید دید که در آینده چگونه و در چه حد این مسائل می‌توانند بر روی بازی Hogwarts Legacy و دنیای جادوگری تاثیر بگذارند.

Hogwarts Legacy در حال حاضر برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس است و قرار است در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۲۳ (۱۵ فروردین ماه) برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و در ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۳ (۳ مرداد ماه) برای نینتندو سوییچ منتشر شود.

نظر شما درباره این بازی و حواشی پیش آمده آن چیست؟ حرف‌ها و افکار جی کی رولینگ در چه حد میتواند بر روی فرنچایز محبوب هری پاتر تاثیر بگذارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا