تاثیر جوکر هیث لجر بر بازیگران فیلم جان ویک 4

چرا انقدر جدی؟

تاثیر جوکر هیث لجر بر بازیگران فیلم جان ویک 4 آیدا امشاسفند ۰ ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
جوکر هیث لجر

در قسمت چهارم جان ویک، با بازی کیانو ریوز (Keanu Reeves)، بازیگر نقش Tracker یعنی شمیر اندرسون (Shamier Anderson) اعلام کرده که بزرگترین منبع الهام او برای بازی در این نقش، جوکر هیث لجر بوده است.

 این قسمت از فرانچایز جان ویک که با کارگردانی چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) ساخته می‌شود، شخصیت‌های جدید زیادی را برای ارائه به جلوی دوربین برده است، مانند Akira با بازی رینا ساوایاما (Rina Sawayama)، همچنین Marquis با بازی بیل اسکارشگورد (Bill Skarsgård) و Tracker با بازی شمیر اندرسون که به اسم Mr. Nobody شناخته می‌شود.

در مصاحبه اخیر اندرسون با رسانه Vulture، او در کنار اعلام بخشی مبهم از پایان بندی جان ویک 4 ، گفت که در بازی Mr. Nobody، یکی از شخصیت‌های منبع الهام او جوکر هیث لجر بوده است. با وجود شخصیت‌های بسیار متفاوت Tracker و جوکر، هردو گذشته‌ایی بسیار مبهم دارند که اندرسون توجه خاصی به این نقطه اشتراک داشته است:

به جوکر و کاری که هیث لجر کرده بود دقت کردم، و اینکه جوکر هیث لجر چقدر هیجان انگیز بود. ما فقط میدونیم گذشته جوکر خیلی سخت بوده و نمیدونیم چرا اون زخما رو داشته. و برای من و Tracker، اینطوری معنی میشه که چرا این شخصیت اینطوری لباس می پوشه؟ چرا با خودش یه سگ داره؟ چرا اون کوله پشتی رو با خودش داره؟ این شخصیتی که من بازی میکنم، با اینکه مداوم در حال سفره، اصلا تغییر نمیکنه. دفترچه‌ایی که توی فیلم دست Tracker میبینین رو من خونه بردم و توش یه عالمه چیز نوشتم. توی کوله پشتیش خیلی از چیزای خودمو داشتم مثل اسباب بازی سگ، غذاش، فندکهایی که اسم خودمو روشون حکاکی کرده بودم و احساس می‌کردم اگه خودمو تو این شخصیت نشون بدم احتمالا مخاطبا بیشتر با Tracker ارتباط برقرار میکنن.

 این شخصیت الهام گرفته شده از جوکر هیث لجر، اسپین آف خودش را دارد؟

وجود اسرارآمیز Tracker در فیلم و این واقعیت که اطلاعات کمی در مورد گذشته یا آینده او وجود دارد، بخشی از چیزی است که این کاراکتر را به شخصیتی جذاب برای اسپین‌آف جان ویک تبدیل می‌کند. همانطور که در دفترچه او میبینیم، Tracker به مقداری پول نیاز دارد، اما معلوم نیست دقیقاً چرا. اندرسون قبلا گفته بود که حداقل در ذهنش، Tracker برای کمک به مادرشبه این پول نیاز دارد.

در پایان جان ویک 4، Tracker به هدف خودش نرسیده ولی بخاطر نجات سگش توسط جان ویک، به او رحم می‌کند. اگر اسپین‌آفی از روی این شخصیت ساخته شود، میتواند به جریانی برای رسیدن به پولی که نیاز دارد بپردازد یا اینکه چرا این شخصیت الهام گرفته شده از جوکر هیث لجر شبیه هیچ کاراکتر دیگری در جان ویک لباس نمی‌پوشد.
البته، می‌توان ادعا کرد که Tracker بهتر است در هاله‌ای از رمز و راز قرار گیرد. بخشی از چیزی که جوکر لجر را به چهره ای جذاب و به یاد ماندنی تبدیل کرد، این بود که گذشته او هرگز فاش نشد و این ویلن معروف چندین روایت مختلف از داستان ایجاد زخم بر روی صورت خود ارائه داد. باید دید بعد از John Wick: Chapter 4 چه آینده ای برای Tracker وجود دارد، اما اندرسون ظاهراً معتقد است که می‌توان این شخصیت را به صورت بهتری بررسی کرد.

4 5 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا