#مهسا_امینی

بازیگر فیلم‌های هری پاتر مخالف ساخت دنباله یا نسخه‌ی بازسازی است

جیسون آیزکس، ساخت بازسازی دسته‌ای از آثار را دیوانگی می‌داند

بازیگر فیلم‌های هری پاتر مخالف ساخت دنباله یا نسخه‌ی بازسازی است سورنا رضایی ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
بازیگر فیلم‌های هری پاتر

جیسون آیزکس بازیگر فیلم‌های هری پاتر معتقد است این فرنچایز به شکلی عالی ساخته شده و نیازی به دنباله یا نسخه‌ی بازسازی ندارد.

شرایط صنعت سینما در سال‌های اخیر به گونه‌ای پیش رفته که استودیوهای فیلمسازی تمرکز ویژه‌ای روی فرنچایزهای قدیمی قرار داده‌اند. تعدادی از آن‌ها دنباله‌ی آثار قدیمی خود را ساخته و روانه‌ی بازارها کردند که برای مثال می‌توان به Star Wars: The Force Awakens یا Terminator: Dark Fate اشاره کرد. تعدادی دیگر هم ترجیح دادند به جای دنباله، نسخه‌ی بازسازی محصولات پرطرفدار را تولید کنند. از قابل‌توجه‌ترین بازسازی‌هایی که طی ماه‌های آینده اکران خواهند شد می‌توان به Dune اشاره کرد. در این میان، تعدادی از فرنچایزها مانند Back to the Future همچنان دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

جیسون آیزکس (Jason Isaacs) چندی پیش گفتگویی را با وب سایت Comic Book انجام داد. خبرنگار در بخشی از مصاحبه نظر بازیگر فیلم‌های هری پاتر را درباره‌ی ساخت دنباله یا نسخه‌ی بازسازی این فرنچایز پرسید. آیزکس هم در پاسخ گفت علاقه‌ای ندارد تا آن فیلم‌ها در قالب دنباله یا بازسازی به سینماها بازگردند:

رمان عالی هری پاتر که هفت جلد دارد، به هشت فیلم عالی تبدیل شده است. آیا با ساخت نسخه‌ی بازسازی آن‌ها موافق هستم؟ خیر. همان‌طور که نباید نسخه‌ی بازسازی سه‌گانه‌ی The Godfather، فیلم Some Like It Hot یا آثار مشابه را ساخت. به نظر من، این فیلم‌ها به گونه‌ای عالی، در زمانی عالی و توسط اشخاصی عالی ساخته شده‌اند. تولید نسخه‌ی بازسازی آن‌ها یک دیوانگی است.

او که مطمئن است استودیوی برادران وارنر بالاخره یک روزی بازسازی فیلم‌های هری پارتر را می‌سازد، با خنده ابراز امیدواری کرد بخشی از تیم بازیگری نسخه‌ی جدید باشد. جیسون آیزکس نقش لوسیوس مالفوی را جلوی دوربین ایفا می‌کرد. او همسر نارسیسا بلک بوده و یک فرزند به نام دراکو دارد. لوسیوس در یک برهه عضو هیئت مدیره‌ی مدرسه‌ی عالی جادوگری بود اما بنا به دلایلی اخراج شد. پس از این اتفاق، تمام تلاش خود را به کار گرفت تا قدرت و نفوذ خود را حفظ کند. به همین دلیل، هر از چند گاهی برای وزارتخانه‌ی سحر و جادو هدایای مالی می‌فرستاد. این شخصیت همچنین عضو گروه جادوگری مرگ‌خواران است و در فیلم Harry Potter and the Chamber of Secrets هم نقش آنتاگونیست داستان را بر عهده داشت.

اگرچه دنباله یا نسخه‌ی بازسازی هری پاتر ساخته نشده اما استودیوی برادران وارنر در سال ۲۰۱۶ میلادی پیش درآمد این فرنچایز را تحت عنوان Fantastic Beasts and Where to Find Them روانه‌ی سینماها کرد. این فیلم حول محور شخصیتی به نام نیوت اسکمندر می‌چرخد که یک جادوگر بوده و روی حیوانات شگفت‌انگیز و زیستگاهشان تحقیق می‌کند. قسمت دوم این اثر دو سال بعد با نام Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald به سینماها آمد. وارنر قصد دارد جانوران شگفت‌انگیز را به یک مجموعه‌ی پنج قسمتی تبدیل کند. اطلاعاتی از قسمت چهارم و پنجم نیست اما قسمت سوم برای اکران در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

Scoob، جدیدترین اثری است که جیسون آیزکس در آن حضور داشته است. این انیمیشن سینمایی روز گذشته از طریق سرویس‌های دیجیتالی منتشر شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا