سریال هری پاتر رسما برای سرویس اشتراکی مکس معرفی شد

۱۰ سال دیگر با هری پاتر!

سریال هری پاتر

ساخت سریال هری پاتر (Harry Potter) به طور رسمی برای سرویس اشتراکی مکس (Max) که حاصل ادغام دو سرویس اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) و دیسکاوری پلاس (+Discovery) است، تائید شد.

به‌روزرسانی: ساعاتی پیش شرکت برادران وارنر در جریان جلسه‌ای که با مطبوعات و سرمایه‌گذاران داشت از سرویس اشتراکی جدید خود که مکس نام دارد، رونمایی کرد. این سرویس اچ‌بی‌او مکس و دیسکاوری پلاس را با یکدیگر ادغام می‌کند. در ادامه این جلسه نیز رسما ساخت سریال هری پاتر برای این سرویس تائید شد.

سریال هری پاتر یک ریبوت کامل از این مجموعه خواهد بود و بازیگران کاملا جدیدی در آن حضور خواهند داشت. جی. کی. رولینگ، نویسنده رمان‌ها، به همراه نیل بلیر (Neil Blair) تهیه‌کننده اجرایی فیلم‌های Fantastic Beasts and Where to Find Them و Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald و روث کنلی-لتس (Ruth Kenley-Letts) تهیه‌کننده اجرایی این سریال خواهند بود. همچنین دیوید هیمن (David Heyman) تهیه‌کننده مجموعه فیلم‌های هری پاتر نیز در حال مذاکره با برادران وارنر است تا به جمع تهیه‌کنندگان اجرایی این سریال بپیوندد.

این طور که اعلام شده، هر فصل از این سریال بر اساس یکی از رمان‌های هری پاتر ساخته می‌شود. همچنین این مجموعه تلویزیونی بسیار به منبع اقتباس خود وفادار خواهد بود و جی. کی. رولینگ نیز به همین دلیل جزو تهیه‌کنندگان اجرایی سریال است تا از وفاداری به منبع اقتباس اطمینان حاصل کند. برادران وارنر برای این سریال یک برنامه ۱۰ ساله دارد، بنابراین ۱۰ سال طول خواهد کشید تا هفت فصل این سریال پخش شوند.

کیسی بلویز (Casey Bloys)، رئیس و مدیر عامل بخش محتوای اچ‌بی‌او و مکس در رابطه با ساخت این سریال گفت:

ما خوشحالیم که به مخاطبان این فرصت رو می‌دیم که هاگوارتز رو به روشی کاملاً جدید کشف کنند. هری پاتر یک پدیده فرهنگیه و واضحه که طرفداران عشق و عطش بسیار زیادی برای دنیای جادوگران دارند. با مشارکت بخش تلویزیون برادران وارنر و جی. کی. رولینگ، این سریال جدید و اختصاصی مکس عمیقا طرفداران را در هر کدام از کتاب‌های نمادینی که آن‌ها در تمام این سال‌ها ازشان لذت برده‌اند، غوطه‌ور خواهد کرد.

همچنین جی. کی. رولینگ نیز در رابطه با ساخت این مجموعه تلویزیونی گفت:

تعهد مکس به حفظ یکپارچگی کتاب‌هایم برای من مهمه و مشتاقانه منتظر هستم که بخشی از این اقتباس جدید باشم که اجازه می‌دهد تا حدی از عمق و جزییات را که تنها در یک مجموعه تلویزیونی طولانی ممکنه، ارائه بشه.

خبر اصلی: پس از عملکرد ضعیف مجموعه فیلم‌های اسپین‌آف هری پاتر با نام Fantastic Beasts که تا به حال ۳ قسمت از ۵ قسمت آن تولید و پخش شده، به نظر می‌رسد که شرکت برادران وارنر (Warner Bros) تصمیم گرفته تا زودتر از آن چه که پیش‌بینی می‌شد، به این سری فیلم جدید پایان دهد و این یعنی که به احتمال زیاد برنامه ساخت قسمت چهارم و پنجم Fantastic Beats لغو شده است.

اما این به آن معنا نیست که برادران وارنر بی‌خیال مجموعه هری پاتر شده، این کمپانی مدتی پیش از برنامه‌های بزرگ خود برای گسترش این سری با داستان‌های بیشتر و پروژه‌های جانبی خبر داد که بازی Hogwarts Legacy یکی از آن‌هاست. اما اکنون به نظر می‌رسد که بالاخره برادران وارنر قصد ریبوت کردن هری پاتر را با ساخت یک مجموعه تلویزیونی دارد.

مدتی پیش رسانه بلومبرگ (Bloomberg) در گزارشی خبر از احتمال توافق برادران وارنر و شبکه اچ‌بی‌او با جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling)، نویسنده مجموعه رمان‌های هری پاتر برای ساخت ریبوت این سری در قالب سریال هری پاتر خبر داد. این طور که در این گزارش آمده، هنوز همه چیز قطعی نشده، اما دو طرف نزدیک به امضای قرارداد هستند.

همچنین در این خبر نوشته که هر فصل از سریال هری پاتر با اقتباس از یکی از کتاب‌های اصلی جی. کی. رولینگ ساخته خواهد شد و بنابراین، این پروژه نهایتا در هفت فصل پخش خواهد شد. این سریال برای نمایش در سرویس اشتراکی استریم جدید برادران وارنر که حاص ادغام دو سرویس اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) و دیسکاوری پلاس (+Discovery) خواهد بود، تولید خواهد شد.

متاسفانه اگر که این گزارش درست باشد، سریال هری پاتر با تیمی کاملا جدید از بازیگران ساخته خواهد شد و بازیگرانی محبوب فیلم‌ها مثل دانیل ردکلیف (Daniel Radcliffe)، اما واتسون (Emma Watson) و روپرت گرینت (Rupert Grint) برای بازی در نقش شخصیت‌های خود بازنخواهند گشت. در صورتی که به ساخت این پروژه چراغ سبز نشان داده شود، نقش جی. کی. رولینگ تنها به عنوان مشاور خواهد بود تا اطمینان حاصل کند این سریال به منبع اقتباس خود وفادار خواهد ماند، بنابراین او جزو نویسندگان یا شورانرهای این مجموعه تلویزیونی نخواهد بود.

در صورت ساخت این سریال، به احتمال زیاد دیگر برنامه تولید فیلمی بر اساس کتاب Harry Potter and the Cursed Child یا دنباله‌ای برای فیلم‌های اصلی نیز لغو شده و دیگر برادران وارنر قصد ساخت چنین پروژه‌ای را ندارد.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا