#مهسا_امینی
داستان Fantastic Beasts

شاید بهتر بود داستان Fantastic Beasts به بازی ویدیویی تبدیل شود

می‌توان در نقش دامبلدور حاضر شد!

پس از گذشت سال‌ها از دنبال کردن داستان Fantastic Beasts در سری فیلم‌های منتشر شده، به این نتیجه می‌رسیم که شاید تبدیل کردن این پتانسیل به بازی ویدیویی، ایده جذاب‌تری بوده باشد.

امروزه کمتر کسی وجود دارد که با داستان‌های سری هری پاتر آشنایی نداشته باشد؛ پسری که یک روز نامه‌ای از سوی مدرسه جادوگری هاگوارتز (Hogwarts) دریافت کرد، و راهی یک ماجراجویی جادویی شد. در واقع سری کتاب‌های هری پاتر به حدی برای خواننده جذاب و شیرین بودند که داستان جهان جادویی آن، تا مدت‌ها طرفداران را هیجان‌زده کرده بود؛ تا حدی که افرادی از مناطق مختلف جهان، مدرسه‌های جادوگری باز کرده بودند و از طرفی، مردم در آن‌ها شرکت می‌کردند!

با این وجود، چیزی که باعث شده بود تا این داستان کتبی بیشتر دیده شود و به اوج برسد، ایده ساخت فیلم‌های سینمایی با اقتباس از آن بود؛ چیزی که شاید خیلی از ما دوران کودکی خود را با داستان‌های هیجان‌انگیز آن گذرانده باشیم و خاطرات زیادی را با هری پاتر و دوستانش داشته‌ایم. این در حالی است که پس از اکران ۸ فیلم و در نهایت کشته شدن ولدمورت (Voldemort) در یک نبرد حماسی، بالاخره داستان هری پاتر در دنیای سنیما تمام شد و ما دیگر هرگز پسر عینکی داستان‌های هری پاتر را ندیدیم؛ در حالی که سازندگان هرگز قصد نداشتند تا از تولید فیلم در جهان ویزاردینگ ورلد (Wizarding World) دست بکشند.

ساخت سری فیلم Fantastic Beasts و روندی که حفظ نشد

در سال ۲۰۱۶، فیلمی با عنوان Fantastic Beasts اکران شد و توانست حدود ۸۰۰ میلیون دلار فروش را به سازندگان برساند. همچنین نقدهای این اثر امیدوارکننده بودند و همین موضوع باعث می‌شد تا ساخت عناوین بعدی، با انگیزه تمام در دست کار قرار بگیرد.

با این وجود وقتی که فیلم دوم در سال ۲۰۱۸ اکران شد، دیدیم که هنوز هم ظاهرا می‌توان تا حدودی به این سری امیدوار بود؛ گرچه باز هم انتظارات برآورده نشد و طرفداران سابق سری هری پاتر، نمی‌توانستند چنان که باید و شاید با جانوران شگفت‌انگیز، ارتباط برقرار کنند. این در حالی است که فروش فیلم دوم حدود ۶۰۰ میلیون دلار بود و حال فیلم سوم با فروش نسبتا پایین‌تر، عملا تیر خلاص را به سری Fantastic Beasts می‌زند!

در حقیقت پس از گذشت ماه‌ها بعد از اکران، فیلم Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore تنها توانسته است تا چیزی حدود ۴۰۰ میلیون دلار را به دست سازنده برساند و همین موضوع، باعث شده تا شایعات کنسل شدن فیلم چهارم و پنجم، قوت بگیرد. به همین ترتیب نیز می‌توان گفت که اگر منحل شدن ساخت ادامه این سری مد نظر باشد، پس ایده تبدیل کردن آن به یک بازی ویدیویی، چندان هم دور از ذهن نیست.

چرا بردن داستان Fantastic Beasts به قالب یک بازی ویدیویی ایده بهتری خواهد بود؟

در جدیدترین فیلم از سری Fantastic Beasts، بالاخره شکسته شدن قسم دامبلدور و حمله او به گریندلوالد (Grindelwald) را می‌بینیم. اما در نهایت آن‌ها مبارزه می‌کنند و جادوگر تاریک فرار می‌کند تا بتواند در سایه‌ها، به آتش جنگ بین جادوگران و انسان‌های عادی دامن بزند. این در حالی است که پایان خوش تمامی شخصیت‌های اصلی داستان، در این قسمت از سری بالاخره فرا می‌‌رسد و می‌توان گفت که حداقل فعلا کار آن‌ها با جنگیدن تمام شده است.

جیکوب (Jacob) و کوینی (Queenie) ازدواج می‌کنند، تینا (Tina) و نیوت (Newt) بالاخره به هم می‌رسند و دامبلدور نیز منتظر موج بعدی حمله گریندلوالد می‌نشیند. این یعنی فعلا داستان کلی سری، در نقطه خوبی قرار دارد که هم تمام شده و هم تمام نشده است؛ طوری که ما ادامه ماجرا را تا حدودی می‌دانیم و ساختن فیلم‌های بعدی چندان هم با ضرری که به سازندگان می‌زند مهم نیست، اما از طرفی نمی‌دانیم که در سال ۱۹۴۵ و حین جنگ جهانی دوم، چطور و به چه شکلی دامبلدور موفق می‌شود تا گریندلوالد و ارتشی که جمع کرده بود را شکست بدهد.

به همین دلیل است که ایده بردن داستان Fantastic Beasts به جهان بازی‌های ویدیویی منطقی به نظر می‌رسد؛ طوری که شاید بهتر باشد برای جلوگیری از تغییر دوباره بازیگر کاراکترهای مختلف، شاید بهتر باشد فیلم‌های چهارم و پنجم سری Fantastic Beasts به دو بازی ویدیویی تبدیل شده و داستان را ادامه دهند. با این وجود جدای از موارد داستانی، از نظر گیم پلی نیز داشتن یک ابرشرور بزرگ مثل گریندلوالد، راه را برای یک مبارزه نهایی و جذاب هموارتر می‌کند.

در حقیقت بازی‌های بسیاری طی دو دهه پیش تا به حال درباره هری پاتر ساخته شده‌اند و هرکدام به طریقی خوب یا بد بوده‌اند. این در حالی است که استفاده از جادو، در اکثر آن‌ها واقعا جذاب نبوده و به همین ترتیب نیز هنوز هیچ نُرم خاصی برای به تصویر کشیدن استفاده از جادوی جهان هری پاتر در قالب یک بازی وجود ندارد که برای بازیکنان، هیجان لازم را ایجاد کند.

با این حال اگر سازندگان بتوانند به این مورد دست پیدا کنند و بازیکنان را در نقش دامبلدور قرار دهند، داستان کمی جالب‌تر خواهد شد. به نحوی که شما سعی می‌کنید تا در بازی Fantastic Beasts رفته رفته سر نخ‌هایی را برای پیدا کردن گریندلوالد پیدا کنید و در نهایت، با او در یک مبارزه نهایی مقابله کنید. این در حالی است که سایر کاراکترهای داستان مانند نیوت نیز به شما کمک خواهند کرد و در نتیجه، طی یک دوئل جذاب و هیجان‌انگیز، دامبلدور موفق می‌شود تا دشمن جهان جادوگران را شکست دهد.

نشان دادن رازهای دامبلدور در این بازی می‌تواند فوق‌العاده هیجان‌انگیز باشد، به علاوه اینکه داستان در سال‌های ۱۹۳۸ تا ۱۹۴۵ روایت می‌شود و در این زمان، تام ریدل (Tom Riddle) در هاگوارتز مشغول به تحصیل بوده است!

در هر صورت، طرفداران جهان جادوگری هری پاتر این حق را دارند تا شاهد ادامه داستان Fantastic Beasts باشند و ببینند جنگ بزرگی که در سری فیلم‌های هری پاتر درباره آن شنیده بودیم، به چه شکل بوده و در نهایت، دامبلدور به چه صورتی گریندلوالد را شکست داده است. حال اگر سازندگان نتوانند فیلم آن را بسازند، حداقل می‌توان انتظار داشت که یک بازی جایگزین شود و داستانی که از ۲۰۱۶ شروع شد، به سرانجام برسد.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا