1%
  • 0/10

بازیگر شوالیه تاریکی و هری پاتر خود مدیون این دو مجموعه می‌داند

او احتمالاً طی سال‌های آینده بازنشسته می‌شود

بازیگر شوالیه تاریکی و هری پاتر خود مدیون این دو مجموعه می‌داند ۰ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
بازیگر شوالیه تاریکی

گری اولدمن، بازیگر شوالیه تاریکی و هری پاتر در بخشی از گفتگوی اخیر خود از تاثیر غیرقابل انکار این دو مجموعه روی زندگی‌اش گفت.

بازیگران بریتانیایی زیادی در صنایع فیلم و سریال آمریکا مشغول کار هستند و یکی از آن‌ها گری اولدمن (Gary Oldman) است. او فعالیت بازیگری خود را اواخر دهه ۷۰ میلادی آغاز کرد و بواسطه استعداد بالا توانست در آثار شاخص متعددی از جمله Léon: The Professional و The Fifth Element نقش آفرینی کند. با این حال، حضور در مجموعه‌های شوالیه تاریکی (The Dark Knight) و هری پاتر (Harry Potter) باعث شد به شهرتی جهانی برسد.

گری اولدمن در سه گانه شوالیه تاریکی شخصیت کمیسر گوردون را به تصویر کشید که در هر سه فیلم حضور پررنگی دارد. هنرپیشه بریتانیایی در مجموعه هری پارتر هم بعنوان سیرویس بلک جلوی دوربین رفت که یک جادوگر بوده و پدرخوانده شخصیت اصلی محسوب می‌شود.

گری اولدمن اخیراً در برنامه The Drew Barrymore Show حضور یافت و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. در بخشی از برنامه به دو مجموعه شوالیه تاریکی و هری پارتر پرداخت و از تاثیر آن‌ها روی زندگی شخصی‌اش گفت:

۴۲ سالم بود، طلاق گرفته بودم و حضانت پسرانم را بر عهده داشتم. شرایط سختی بود، چون اکثر فیلمبرداری‌ها در مجارستان، بوداپست، پراگ، استرالیا و لوکیشن‌های مشابه دیگر انجام می‌شد. برای همین مجبور بودم خیلی از پیشنهادها را رد کنم.

از خدا بابت هری پاتر ممنون هستم. از خدا بابت بتمن هم تشکر می‌کنم. این دو واقعاً زندگی من را نجات دادند. چون [بواسطه نقش آفرینی در آن‌ها] می‌توانستم مقدار کمتری کار کنم، پول بیشتری بدست بیاورم و سپس در کنار فرزندانم در خانه باشم.

بازیگر شوالیه تاریکی و هری پاتر ادامه داد:

وقتی اولین فیلم بتمن را فیلمبرداری می‌کردیم، از لندن برای نمایش گاتهام استفاده شد. من [در طول فیلمبرداری] ۲۷ پرواز به لس آنجلس داشتم. کریستوفر نولان همیشه طبق برنامه بود. [مثلاً] سه روز خانه بودم، دو روز کار می‌کردم. آخر هفته به خانه می‌رفتم و سپس برای یک روز فیلمبرداری برمی‌گشتم.

گری اولدمن در حال حاضر ۶۵ سال سن داشته و احتمالا طی سال‌های آتی بازیگری را کنار می‌گذارد؛ زیرا نمی‌خواهد وقتی ۸۰ ساله شد همچنان جلوی دوربین برود. در ضمن، بد نیست بدانید گری اولدمن در فیلم Oppenheimer حضور دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments